Ważne

Samsung szykuje Androida 7.0 Nougat dla Galaxy Tab S2 i Galaxy Note 5

Kwestia aktualizacji oprogramowania dla wielu użytkowników odgrywa kluczową rolę już podczas procesu decyzyjnego, gdy zastanawiają się, który smartfon lub tablet wybrać. Jedne firmy radzą sobie z tym tematem lepiej, inne – gorzej. Samsunga można zaliczyć do pierwszej z tych grup, choć czasem na aktualizację trzeba poczekać wiele długich miesięcy.

Co do tego, że najnowsze smartfony koreańskiego koncernu (Galaxy S7 i Galaxy S7 edge) otrzymają Androida 7.0 Nougat, chyba nikt nie ma wątpliwości. A co ze starszymi modelami oraz tabletami, które debiutowały na rynku w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy?

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że rozpoczęły się prace nad Nougatem dla Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Tymczasem redakcji sammobile udało się dotrzec do informacji, z których wynika, że posiadacze Samsunga Galaxy Note 5 i tabletów Galaxy Tab S mogą liczyć na aktualizację do najnowszej wersji systemu. O ile wspomniany smartfon nie był oficjalnie dostępny w Polsce (przypomnę: jestem jedną z niewielu jego użytkowniczek; podobnie jak Albert), tak tablety – owszem, były – i cieszyły się sporą popularnością.

Pytaniem otwartym pozostaje to, kiedy możemy się spodziewać aktulizacji – nie sądzę jednak, że wcześniej niż na początku przyszłego roku. Kolejną kwestią jest fakt, że nie wiemy, które modele tabletów dostaną Nougata – mam nadzieję, że wszystkie wchodzące w skład serii Galaxy Tab S2, czyli: Tab S2 8.0, Tab S2 9.7 oraz ich odświeżone wersje, które w nazwie mają VE.

O wszystkich nowych wieściach w tej sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

źródło: androidauthority, sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona