Wiko VIEW

Samsung już pracuje nad Androidem 7.0 Nougat dla Galaxy S6 i S6 Edge

Informacja o ropoczęciu beta testów najnowszej wersji zielonego robota dla tegorocznych galaktyk, ucieszyła właścicieli tych urządzeń. Testy rozpoczęły się 9 listopada i, zgodnie z zapowiedziami producenta, mają potrwać co najmniej do połowy przyszłego miesiąca. Okazuje się jednak, że Samsung nie zapomniał także o rodzinie S6, bo już rozpoczyna prace nad Androidem 7.0 Nougat dla Galaxy S6 i S6 Edge.

Mam tylko nadzieję, że producent nie odpuści sobie modelu S6 Edge Plus, bo o jego aktualizacji na razie nic nie wiadomo. Tak, czy siak, pierwszy firmware dla tych urządzeń zawiera symbole XXS5DPK7. Oczywiście, nie ma co liczyć na to, że będzie to ostateczna wersja, bo zapewne zmieni się to jeszcze kilkakrotnie, a co za tym idzie, zmianie ulegnie także numer tej wersji. Na razie nie ma informacji, że Koreańczycy będą prowadzili otwarte beta testy – tak jak to jest w przypadku Samsunga Galaxy S7, czy też S7 Edge – a przede wszystkim, nie wiemy kiedy mniej więcej nastąpi aktualizacja.

Możemy być pewni tylko tego, że galaktyczne szóstki zostaną zaktualizowane po tegorocznych flagowcach i na pewno będzie to miało miejsce dopiero w przyszłym roku. Pod znakiem zapytania pozostaje także kwestia Grace UX, bo nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na nową nakładkę także dla tych modeli.

Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość, chociaż na pewno taka informacja napawa optymizmem. Pojawiła się więc iskierka nadziei, że tym razem Samsung nie zawali i udostępni możliwie jak najszybciej nową wersję systemu, także dla zeszłorocznych flagowców.

Źródło: Sammobile

Komentarze

 • bbg

  “SAMSUNG JUŻ PRACUJE NAD ANDROIDEM 7.0 NOUGAT DLA GALAXY S6 I S6 EDGE”

  już?

  • a

   Hehe, dlatego szajsung to szajsung (oraz wielu innych producentów to również szajs). Opóźnienia mają masakryczne.

   Wydanie wraz lub niewiele (góra 2 tygodnie) po oficjalnym wydaniu powinno być normą (w końcu dostęp do rozwojowych wersji androida mają cały czas więc to powinna być tylko kwestia zbudowania wersji finalnej i przetestowania jeszcze raz).

   Jak android to tylko bezpośrednio od googla czyli telefony Pixel.

   • Maciej Kotarba

    Tak tak tak. Wódka tylko od rosjan, a ubrania z chin.

 • df

  Wspaniałe wieści…. :D

 • Ktos

  S6 i s7 to prawie to samo jak jest na s7 to i juz winno byc na s6

 • Sebo

  Nougat w wersji Beta działa super na S7E, wszystko płynne, ładne animacje, zmiany na plus. Warto czekać na finał :)

  • kuleczka1983

   No właśnie też mnie męczy, żeby wgrać tę betę. Jeszcze się trochę wstrzymam, ale nie wiem ile wytrzymam ?

  • Wektron

   Sprawdzałeś może czy obniżenie rozdzielczości ekranu do FHD wpływa w większym stopniu na czas pracy na baterii? Mam tutaj na myśli SoT większy o 30 minut w górę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona