Masz Androida 7.0 beta na Galaxy S7/S7 edge? Nie będziesz mógł korzystać z Gear VR

Beta testy są ukierunkowane na to, by użytkownicy w trakcie ich trwania, mogli wyłapać różne błędy i niedociągnięcia w systemie. Takich, w początkowej fazie, może być całkiem sporo i okazuje się, że dla modelu Galaxy S7 i S7 edgeAndroid Nougat w wersji beta, może uniemożliwić korzystanie z okularów wirtualnej rzeczywistości Gear VR.

Problem, który napotkali użytkownicy, leży najprawdopodobniej w samej aplikacji Oculus, bo nie została ona zaktualizowana do współpracy z najnowszą wersją systemu.

galaxy-s7-beta-nougat-oculus

Na chwilę obecną nie ma wyjścia z tej sytuacji. Testy trwają już od 9 listopada, chociaż w międzyczasie wyszła już kolejna aktualizacja systemu, która ten problem może, ale nie musi naprawić. Beta oznaczona numerem G935FXXU1ZPKC powoli wkracza już do Europy, więc niebawem powinniśmy się dowiedzieć, czy korzystanie z okularów wirtualnej rzeczywistości będzie już możliwe i czy użytkownicy nie mają z nimi żadnych kłopotów.

Z drugiej jednak strony, może być to celowe działanie producenta. Dlaczego? Ponieważ nieodpowiednie dostosowanie aplikacji Oculus mogłoby doprowadzić do przegrzania urządzenia lub jego nieprawidłowego działania.

Aktualnie użytkownicy swoich galaktycznych siódemek muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na taką wersję systemu, która rozwiąże ten kłopot. Na razie jednak właściciele zarówno modelu Galaxy S7 jak i Galaxy S7 edge, nie mogą korzystać z Gear VR, gdy urządzenia oparte są o Androida 7.0 Nougatwersji beta.

Źródło: Phandroid

Komentarze

  • Ciniass

    Aplikacja Oculus działa na 7.0. Testowałem na swoim S7 Edge. Jedynym warunkiem jest posiadanie roota. Jeśli masz zrootowanego S7 z androidem 6.0 zainstaluj sobie Titanium Backup, zrób kopię zapasową wszystkich aplikacji związanych z Gear VR jak i wszystkich danych systemowych Gear VR. Po przesiadce na 7.0 (oczywiście też musi mieć roota) przywróć wszytkie dane i aplikacje za pomocą TB i ciesz się Gear VR na Androidzie 7.0. Problem nie leży w aplikacji Oculus tylko w tym, że w becie 7.0 nie ma wcale aplikacji i usług związanych z Gear VR. Po przywróceniu ich z poprzedniej wersji androida ta funkcjonalność wraca i działa bez problemu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona