Ważne

To podobno jest Huawei P10

Co prawda o Huawei P10 nie mówi się tak dużo, jak o przyszłorocznym iPhone’ie czy Samsungu Galaxy S8, ale nie oznacza to, że w tym temacie panuje grobowa cisza. Nie. O kolejnym flagowcu Chińczyków mogliśmy usłyszeć co nieco już kilkukrotnie. Dziś jednak mamy do czynienia z prawdziwą rewelacją.

A są nią zdjęcia, rzekomo przedstawiające Huawei P10. Czy są wiarygodne – nie mam pojęcia, ale osoba, która je opublikowała, twierdzi, że tak i zapewnia, że widoczny na nich smartfon to przyszłoroczny flagowiec tej marki. Mnie osobiście wygląda to raczej na atrapę lub w najlepszym wypadku wczesny prototyp. Do premiery urządzenia pozostało bowiem jeszcze około pół roku, więc trochę może się w tzw. międzyczasie zmienić.

Wiarygodność tego przecieku mogłyby po części potwierdzać wcześniejsze doniesienia, sugerujące, że Huawei przeniesie czytnik linii papilarnych z plecków pod ekran urządzenia, a cały panel przedni – także ww. skaner – pokrywać będzie jednolita tafla szkła (rozwiązanie identyczne, do zastosowanego przez Xiaomi w Mi 5S i Mi Note 2). Dokładnie takie rzeczy widzimy na zdjęciach.

Nie można więc powiedzieć z całą pewnością, że są one klasycznym fake’iem. Z jednej strony szkoda, bo mnie osobiście mocno rażą w oczy te iPhone’opodobne plastikowe wstawki oraz bardzo grube ramki nad i pod wyświetlaczem (m.in. z powodu umieszczenia na panelu przednim czytnika linii papilarnych i chęci zachowania symetrii).

Osoba, która opublikowała powyższe zdjęcia, informuje także, że Huawei P10 ma być dostępny w wersji z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej oraz w wariancie z 6GB RAM i 128GB przestrzenią na pliki użytkownika. W obu przypadkach jednostką centralną pozostanie ośmiordzeniowy Kirin 960 z układem graficznym Mali-G71. Podwójny aparat główny docelowo ma też mieć za towarzysza napis Leica.

A Wy co sądzicie o wiarygodności powyższych zdjęć?

Źródło: Weibo przez AndroidPure

Komentarze

 • Adam

  jedno słowo – SZPETNY!

 • kriswolf

  Nudny, oklepany wygląd.

 • Slawko

  Ciekawe czy też wysyła raporty do Chin.

 • Achi

  P8 i P9 są piękne a to coś nawet nie ma do nich startu….
  Fake na 100%…

 • arturho

  To więcej niż fejk, to sen pijanego idioty. Przecież gołym okiem widać że to tania, tandetna podróbka Honora 8 tak małej i nieznanej chińskiej firmy że autor zakupiwszy to za 100 PLN nie mógł się oprzeć szalonemu pomysłowi na troling i wyświetlenia…

  • Damian

   Wcale nie! Zobacz zdjęcia prototypu Huawei P9. Wyglądał bardzo podobnie, z fałszywymi logami i nazwami włącznie.

 • LiczySieDystans

  Oby tylko nie zapomnieli zrobić wersji z 5.2″ albo jeszcze lepiej 4.7-4.8″. Któreś pierwsze plotki mówiły o wersji 5.5″ jako głównej.

 • Trochę za podobny do p9

 • stark2991

  Proponuję zajrzeć do komentarzy na Phonearena, ktoś tam wyjaśnił że to fejk a główną poszlaką jest oczywiście to dziwne logo… Ogólnie mówiąc to jest jakaś replika P9 (chyba niezbyt udana) wykonana przez firmę “Hanzo” (tak pisało)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona