Szykuje się zmiana – Huawei P10 ze skanerem linii papilarnych pod ekranem, a nie z tyłu

OK, sezon przecieków na temat Huawei P10 należy uznać za otwarty. Pojawił się właśnie pierwszy i dotyczy on miejsca umieszczenia skanera linii papilarnych. Podobno Chińczycy mają go “przenieść” z plecków pod ekran.

Huawei P9 oraz Huawei P9 Plus to pierwsze flagowce z serii P, które zostały wyposażone w czytnik, rozpoznający wzór na opuszkach palców użytkownika. Z drugiej strony nie są to pierwsze smartfony z takim elementem w portfolio tego producenta (zarówno z logo Huawei, jak i Honor). Zawsze jednak umieszczano go z tyłu obudowy.

Ma to się jednak zmienić i czytnik linii papilarnych w Huawei P10 ma się znaleźć pod ekranem. Tłumaczone jest to faktem, że wszystkie, najbardziej liczące się chińskie marki (m.in. Oppo, Vivo, Lenovo, Meizu czy OnePlus) zdecydowały się na takie rozwiązanie i to, że podobnie zacznie czynić Huawei, jest już tylko kwestią czasu.

Huawei P10

Jest to dopiero pierwszy przeciek na temat Huawei P10, więc trudno choćby oszacować jego wiarygodność. Pozostało jednak jeszcze co najmniej 8-9 miesięcy do premiery tego smartfona i możemy być pewni, że dotrze do nas jeszcze niejedna – mniej lub bardziej wiarygodna – plotka, dotycząca przyszłorocznego flagowca Huawei.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P9

Źródło: Weibo przez Phone Arena

Komentarze

 • DanSlenders

  Jak nie będzie wyglądał jak w Samsungach bądź w Moto G4 Plus to ok

  • Jazir

   To będzie wyglądał jak w Apple :D

 • Zdzisław Dyrman

  I bardzo dobrze. Z przodu jest praktyczniejszy.

 • LinekPark

  Nikt tego nie napisał jeszcze?! O_o
  Kopia Samsunga!
  I Apple!
  I HTC!
  No, mamy to już za sobą, więc:
  Autorze, masz ładne paznokcie, co to za kolor? ;-D

  • Oj Kolego, chyba niezbyt uważnie oglądasz materiały przygotowywane przez naszą Kasię, jeśli nie rozpoznałeś jej palca ;)

   • LinekPark

    To niezbyt serio pisany komentarz. :D Zdziwiłem się, że jeszcze nikt o kopiach nie napisał, a te knykcie… wena poniosła!
    PS
    Znam jej artykuły, dawniej czytałem recenzje u was, a że komorkomania po lekkiej poprawce znowu pikuje, to zostawiłem was sobie jako źródełko jedno z kilku informacji.
    Pozdrawiam i życzę dalszego rozwoju stronki, bo dobrze zrobiona jest i nie ma zastanowienia, czy to 3 ten sam artykuł, ale teraz nie tylko tytuł, a i zdjęcie zmienione, kur_#! znowu reklama, a nie artykuł(pajonkweb…. :D).

 • Adam Lisewski

  Moim zdaniem z tyłu jest okej. Najlepsze rozwiązanie to mniejszy z przodu i większy z tyłu wraz z obsługą dodatkowych gestów ;) I pewnie tego też się kiedyś doczekamy.

 • Simon

  P10 z procesorem helio p10 hehe

 • wojt91

  Ja nie jestem fanem czytnika ani przycisków z tyłu telefonu, chwytam telefon dziesiątki razy, unoszę, kładę trzymam i jakoś nigdy nie trzymam palca akurat tam gdzie miałbym mieć czytnik na pleckach, już bardzie SONY przekonuje mnie to swojego rozwiązania. Samsung i Apple ma najbardziej intuicyjnie i praktycznie umieszczone swoje czytniki.

 • lite9p

  Powinien być i z przodu i z tyłu ! A najlepiej gdyby czytnik był na cału ekranie bez specjalnych miejsc poprostu zawsze myslałem że skaner lini papilarnych to popeostu przyłożenie palca do ekranu i tym samym rozpoznaje własciciela

 • lite9p

  jesli skaner lini umieszczany jest na dole ekranu to nie dla mnie Niepraktyczne przy tych wymiarach telefonu jak 5.2 cala

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona