Ważne

Szykuje się zmiana – Huawei P10 ze skanerem linii papilarnych pod ekranem, a nie z tyłu

OK, sezon przecieków na temat Huawei P10 należy uznać za otwarty. Pojawił się właśnie pierwszy i dotyczy on miejsca umieszczenia skanera linii papilarnych. Podobno Chińczycy mają go „przenieść” z plecków pod ekran.

Huawei P9 oraz Huawei P9 Plus to pierwsze flagowce z serii P, które zostały wyposażone w czytnik, rozpoznający wzór na opuszkach palców użytkownika. Z drugiej strony nie są to pierwsze smartfony z takim elementem w portfolio tego producenta (zarówno z logo Huawei, jak i Honor). Zawsze jednak umieszczano go z tyłu obudowy.

Ma to się jednak zmienić i czytnik linii papilarnych w Huawei P10 ma się znaleźć pod ekranem. Tłumaczone jest to faktem, że wszystkie, najbardziej liczące się chińskie marki (m.in. Oppo, Vivo, Lenovo, Meizu czy OnePlus) zdecydowały się na takie rozwiązanie i to, że podobnie zacznie czynić Huawei, jest już tylko kwestią czasu.

Huawei P10

Jest to dopiero pierwszy przeciek na temat Huawei P10, więc trudno choćby oszacować jego wiarygodność. Pozostało jednak jeszcze co najmniej 8-9 miesięcy do premiery tego smartfona i możemy być pewni, że dotrze do nas jeszcze niejedna – mniej lub bardziej wiarygodna – plotka, dotycząca przyszłorocznego flagowca Huawei.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P9

Źródło: Weibo przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona