Szkło w Huawei P10 może pokrywać cały panel przedni. Również czytnik linii papilarnych

Co roku oczekujemy, że producenci w swoich flagowcach zastosują coś zupełnie nowego lub coś, na co do tej pory się nie zdecydowali. W przypadku Samsungów Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge ma to być m.in. ekran o rozdzielczości 4K i podwójny aparat główny. Jednak to Huawei może nas o wiele bardziej zaskoczyć. Mówi się bowiem, że w P10 czytnik linii papilarnych zostanie przeniesiony na front urządzenia. W dodatku zakrywać ma go w całości szkło, pokrywające i chroniące panel przedni.

Jak dotąd, Huawei konsekwentnie umieszczał ten komponent na pleckach swoich smartfonów (wyjątkiem jest Huawei ShotX, który skaner linii papilarnych ma na bocznej krawędzi). Rozwiązanie to ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników, co przeciwników, choć często jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia i ewentualnego przestawienia się.

Pojawiły się jednak głosy, że w Huawei P10 skaner zostanie przeniesiony na front, pod wyświetlacz. Ale nie to ma być największą rewolucją. Mówi się bowiem, że Chińczycy zdecydują się na rozwiązanie, pozwalające “ukryć” ten komponent pod taflą szkła, pokrywającą panel przedni. Na rynku dostępna jest już taka technologia (a nawet dwie: Snapdragon Sense ID oraz FPC1268), lecz wciąż żaden producent nie zdecydował się jej zastosować.

Huawei P10 fingerprint sensor czytnik linii papilarnych na przodzie

Trzeba jednak pamiętać, że informację tę – na obecnym etapie – należy traktować jako spekulację. Mimo wszystko i tak wydaje się prawdopodobne, że Huawei w P10 przeniesie czytnik linii papilarnych na przód smartfona. Więcej wątpliwości można mieć raczej do tego, czy Chińczycy zastosują rozwiązanie, o którym mowa powyżej.

*grafika wyróżniająca nie przedstawia Huawei P10; jest to screen z filmu promocyjnego, poświęconego FPC1268 (zachęcam do obejrzenia)

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • MobileTech user

  Hmn… ciekawa koncepcja.

 • Longmanus

  I znowu Huawei będzie miał coś, co firma sadownicza na A. wprowadzi parę miesięcy później :-) lol.
  Force Touch, czytnik sensoryczny odcisków z touchpadem, a teraz “jedna tafla” o której od 2 lat marudzą że kiedyś będzie ;-), filmik super – jak będzie działało jak pokazują – a nie mam powodu powątpiewać, to dla estetyki telefonów killer feature, imo.

  • I†achi

   W sensie że nawiązujesz do tego – jak tylko słychać przecieki z chińskich fabryk Apple’a, to inni wprowadzają to do swoich sprzętów – bo wiadomo że Apple pokaże iP dopiero we wrześniu ;) Mówi się że Apple zrobi gadające krzesło? Bum ! Parę miesięcy, i już wszyscy pokazują swoje krzesła. A apple dopiero we wrześniu :D

   • Longmanus

    Kolega widzę/czytam z wyznawców – firmy która będzie sprzedawała 3 rok z rzędu ten sam produkt, spoko – kupuj, mnie nie stać :-), na to żeby się dawać ładować jak reszta isheep, zawsze będę za biedny :-)

  • MobileTech user

   A przepraszam czy tego mate S z 3d touch to w ogole mozna kupic? Nigdy nie slyszalem o zadnej recenzji ani nic:D

 • Patryk

  według mię Huawei zostanie z tym umiejscowieniem czytnika bo on jest taki wygodny że już wole tak jak jest i Huawei P10 lite napewno kupię :D

 • proxima

  W przyszłości smartfony i tablety z wyglądu będą całe przeźroczyste jak szklana tabliczka, nie będzie plastikowych i metalowych obudów ani widocznej w tym szkle elektroniki dopiero po włączeniu ukaże się świetlisty obraz w tym szkle, wspomina o tym medium psychotroniczne który zwiedził między innymi wiek XXIII-XXIX

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona