Ważne

Sony zaprezentuje dwie nowe Xperie na styczniowych targach CES 2017 w Las Vegas. Jedna ma mieć ekran 4K

Producentom niezwykle ciężko jest ukryć nadchodzące nowości przed oczami ciekawskich (choć niektórym czasami się to nawet udaje, jak Xiaomi Mi Mix). Nie inaczej jest w przypadku Sony i jego dwóch smartfonów, o których istnieniu dowiedzieliśmy się tydzień temu. Teraz przyszedł czas, abyśmy poznali pierwsze elementy specyfikacji technicznej.

Nie ma tego dużo, ale – jak to mówią – lepszy rydz niż nic. Jeden ze smartfonów zostanie wyposażony w 5- lub 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920). Drugi z kolei otrzyma ekran 4K o jeszcze większej przekątnej (zapewne 5,5 cala).

Oba urządzenia mają mieć też aż 4GB RAM (“aż”, ponieważ wszystkie, dotychczas wypuszczone na rynek, Xperie mają po maksymalnie 3GB RAM). Można więc już teraz założyć, że będą to raczej high-endy, aniżeli propozycje ze średniej półki.

sony-xperia-g3112-sony-xperia-g3121

Sony podobno zaprezentuje swoje nowości już na styczniowych targach CES 2017 w Las Vegas (05-08.01.2017). Przy okazji pierwszego przecieku na temat Xperii G3112 i Xperii G3121 spodziewaliśmy się premiery raczej na MWC 2017 (27.02-02.03.2017), ale najwyraźniej Japończycy chcą wyprzedzić konkurentów i zapowiedzieć swoje świeżynki dużo wcześniej.

Z racji tego, że do premiery nowych smartfonów pozostały niecałe dwa miesiące, możemy w najbliższych tygodniach spodziewać się kolejnych przecieków na ich temat. Jak będą one “obfite” – zobaczymy, ponieważ czasami Sony dość skutecznie udaje się ukryć niektóre rzeczy przed oczami ciekawskich (taka sytuacja miała miejsce na przykład w przypadku Xperii XA, Xperii X i Xperii X Performance – ich rendery wyciekły jeden dzień przed premierą, specyfikacja do końca pozostała tajemnicą).

Źródło: Weibo przez Mobipicker

Komentarze

 • Taka prawda

  Sorry sony, ale jednak… #nikogo

 • Oby była mowa m.in. o następcy Z5 Premium – czegoś dla większych dłoni. Swoją drogą, ktoś ogarnia (tak na szybko, bo nie chce mi się szukać na stronie producenta) czy Sony ma swoje okulary VR? Bo te 4K to coś idealnie pod rozszerzoną rzeczywistość…

  Ta druga z nowości jest imo ciekawsza, bo nie spodziewam się ujrzeć flagowca. Budżetowiec też nie wchodzi w grę (w związku z polityką działu mobilnego Sony, nie miałoby sensu wypuszczanie następcy E5, który musiałby być lepszy od swego poprzednika, ale słabszy od XA – choć z drugiej strony, kto ich tam wie…). Może chodzi o któregoś z następców – XA lub X. Po cichu liczę na to, że ujrzymy coś w rodzaju “XZ Compact”.

  Szczerze… Przecieki na temat nowych xperii to (w mojej opinii) jedne z najbardziej emocjonujących.

  • U Sony high-end =/= flagowiec. Xperia X i Xperia X Performance nie były flagowcami, chociaż wszyscy tak myśleli.

   • Zdaję sobie z tego sprawę ;)

 • Kuba Sojka

  Super sony tylko zrubcie tak żeby miały sam 4k ekran

 • Igor Domagała

  Czekam na Xiaomi Mi Mix z ekranem 4k;) plus takiej sytuacji że Sony Xperia Z5 premium tanieje ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona