Qualcomm potwierdza istnienie modelu OnePlus 3T?

Qualcomm nie do końca potwierdza, że chodzi tutaj właśnie o model OnePlus 3T, ale tego można się chyba spodziewać. Od jakiegoś już czasu krążą w sieci plotki, że OnePlus 3 będzie miał swojego następcę, więc raczej nie ma innej możliwości, by ta informacja dotyczyła innego modelu. Skąd o tym wiemy? Z Twittera, który czasami bywa dla nas skarbnicą informacji.

Firma Qualcomm na swoim twitterowym profilu zamieściła informację, iż OnePlus zamierza wypuścić nowe urządzenie, na pokładzie którego znajdziemy jeden z procesorów tego producenta, a dokładnie Snapdragona 821.

W ostatnim czasie praktycznie co chwilę wyciekają kolejne informacje, które dotyczą nowego modelu chińskiej firmy. Skoro nawet Qualcomm postanowił zamieścić informację o zbliżającej się premierze nowego urządzenia od OnePlus, to wydaje się, że premiera tuż-tuż. I pewnie tak się stanie, bo wcześniejsze plotki sugerowały, że OnePlus 3T zadebiutuje już 14 listopada.

OnePlus 3T będzie działał pod kontrolą Androida Nougat wprost po wyjęciu z pudełka. Zamiast Snapdragona 820 (jak w poprzednim modelu) zobaczymy procesor Snapdragon 821. Model ten ma mieć także nieco lepszą baterię, która podobno będzie legitymowała się pojemnością 3300 mAh. Pozostałe parametry będą zbliżone do poprzedniego modelu…

Czy urządzenie z literką T w nazwie powtórzy sukces poprzednika? Wszystko co wiemy na jego temat może nas skłaniać do jednego wniosku – szału nie będzie. I nie chodzi tutaj o specyfikację, bo ta, będzie topowa. Chodzi raczej o zbyt mały progres w stosunku do poprzednika, bo pod tym względem niewiele się zmieni, no i o cenę, która ma być niestety nieco wyższa.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

  • Gladek

    Niestety nie co wyższa? A co mieliby zrobić lepszy sprzęt z niższą ceną?
    Przypominają mi się moi klienci co wpadają do mnie do salonu i chcą abonament za 15zł z samsungiem s7 edge przy jednorazowej opłacie max 1zł.

    • Lukasz

      Z czasem ceny podzespołów tanieją, a większość z nich najprawdopodobniej się nie zmieni, choć nadal nic nie wiadomo. Podejrzewam, że cena wyższa o $80 dotyczy wersji z 128GB pamięci wewnętrznej (jeżeli będzie rozdrobnienie na różne modele). Liczyłem na nową matrycę z f1.7 z 16MP. Najnowsze “przecieki” mówią jednak o f1.7, ale z 20MP. Dla mnie już 16MP jest za dużo – aparat z ~12MP i f1.7 prawdopodobnie byłby strzałem w 10.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona