Ważne
Wiko VIEW

OnePlus 3T ma być droższy od OnePlus 3 o około 80 dolarów

To już więcej niż pewne: OnePlus 3T pojawi się na rynku. Będzie jednak droższy o około 80 dolarów od OnePlus 3. Za co Chińczycy każą sobie tyle dopłacić?

Niestety, specyfikacja OnePlus 3T wciąż owiana jest tajemnicą. Jedyne, czego możemy być pewni, to to, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz Optic AMOLED. Chińczycy prawdopodobnie jednak zdecydują się na nowszy, nieco bardziej wydajny procesor, czyli Qualcomm Snapdragon 821. Mówi się nawet, że literka T w nazwie to skrót od słowa turbo.

Smarton powinien też zadebiutować już z Androidem 7.0 Nougat (OnePlus 3 pracuje jeszcze pod kontrolą Oxygen OS, bazującego na Androidzie 6.0 Marshmallow, i czeka na aktualizację, która – jak zapewnił niedawno producent – jest w przygotowaniu).

Wygląda na to, że OnePlus poczuł, że może przegrać z konkurencją, która zalała ostatnio rynek smartfonami ze Snapdragonem 821 i 6GB RAM. Możliwe, że właśnie dlatego podjęto decyzję o wypuszczeniu OnePlus 3T. I skoro nowy model ma być droższy o 80 dolarów od OnePlus 3, to prawdopodobnie w Polsce przyjdzie nam za niego zapłacić 2099-2199 złotych.

Źródło: @evleaks

Komentarze

 • Tylko jak to się ma do deklaracji ich ceo, że firma będzie się skupiać tylko na jednym flagowym modelu urządzenia

  • DanSlenders

   Najwidoczniej przestaną się skupiać na OnePlus 3.
   Konkurencja nie śpi i OnePlus musi reagować, inaczej wypadanie z gry.

   • Ze swoją polityka cenowa onelus jeszcze długo nie wypadnie z gry

  • FireFrost

   Ich CEO deklarował, że w tym roku wypuszczą 2 telefony (informacje jeszcze sprzed premiery OnePlus 3). Poza tym, to wciąż będzie OP3, a nie zupełnie nowy model. Samsung też ma S7 i S7e, raczej ciężko je traktować jako zupełnie osobne produkty… mam tylko nadzieję, że w przypadku OnePlusa chodzi o coś innego niż gówniana moda na zakrzywiony ekran :P

 • Pablo74

  Jeśli to będzie prawda i wypuszcza nowy model po 5 miesiącach od premiery oneplus 3 to będzie mój pierwszy i ostatni oneplus ?

  • FireFrost

   ? A co, nagle OP3 przestanie ci działać? Prezentowanie 2 flagowców w roku to standard, przy czym wielkich różnic między nimi i tak nie ma, ba, rządko zdąża się, że jest sens wymieniać telefon na model zaprezentowany po roku. Zresztą nazwa OP3T też sporo mówi – to nie będzie żadna “nowa generacja”

   • Pablo74

    Oczywiście że wszystko działa tylko przypuszczam że będzie już kiepsko z wsparciem aktualuzacji oprogramowania i nie mam tu na myśli wyższy numerek w Androidzie.

    • FireFrost

     Przecież OP2 i OPX mają wsparcie i istnienie nowszego modeli im w tym nie przeszkadza

    • Oneplus został stworzony po to żebyś sam sobie wgrywał oprogramowanie

    • Lukasz

     Trzeba to inaczej rozumieć. Smartfony takie jak Nexusy czy OnePlus nawet jak producent je zapomni (a sądzę, że nie zapomni tak szybko, bo byłby to strzał w stopę) zawsze mają jeszcze wsparcie od społeczności. Romy tak tworzone może nie są idealne, ale tego typu telefony są wręcz stworzone do eksperymentowania :-)

 • Jazir

  Snapdragon 821 nic nie zmienia, to musi chodzić o ekran 2K i dostosowanie do VR + Snap 821. Nie że konkurencja zalała rynek smartfonami z tym prockiem, tylko że konkurencja zalała rynek ekranami 2K i planuje 4K i atakuje VRem.

  • Lukasz

   Ja liczę na rozsądek i brak 2K oraz 6 cali. Wtedy niepotrzebnie bym czekał z zakupem OP3, a tak jak nowy model na horyzoncie to lepiej jeszcze się wstrzymać.

   • Jazir

    Ja bym też nie chciał 6 cali, tylko pozostania przy aktualnej wielkości, ale ekran 2K tak ze względu na to, że 1080p PenTile wygląda bardziej ziarniście w porównaniu nawet do ekranu w OP2 o tej samej gęstości upakowania pikseli, ale matrycy LCD. Minimalnie większa bateria i IMX398 byłby świetnymi ulepszeniami, ale żeby zabijać flagowce w 2016 i 2017 roku potrzeba już ostrzejszego ekranu, albo 1080p LCD, albo AMOLED 2K.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona