Wiko VIEW

OnePlus 3T może zadebiutować już 14 listopada

OnePlus 3, czyli chiński zabójca flagowców, odniósł spory sukces na mobilnym rynku. Świetne podzespoły, szybkość działania, ładny design i oczywiście cena, pozwoliły na to, by ten model został bardzo pozytywnie odebrany przez fanów mobilnych technologii. To nie jest jednak ostatnie słowo chińskiego producenta. Wbrew wcześniejszym przeciekom następca OnePlus3 – OnePlus 3T – może zadebiutować nieco wcześniej, a dokładnie 14 listopada.

Nieco ulepszony model od OnePlus, ma być odpowiedzią na rosnącą konkurencję, która pakuje do swoich urządzeń coraz lepsze podzespoły. Cóż, lekko nie jest, tym bardziej, że to właśnie chińskie firmy, w ostatnim czasie, robią najwięcej szumu prezentując swoje najnowsze smartfony.

Na temat OnePlus 3T nie wiemy zbyt wiele. Ma to być trochę droższa wersja poprzedniego modelu, głównie ze względu na to, że zdecydowano się wyposażyć go w nieco lepsze podzespoły. Mówi się nawet o tym, że literka T w nazwie, oznacza skrót od Turbo. 

Na pokładzie znajdziemy tutaj Snapdragona 821, co daje nam pewien progres w stosunku do młodszego brata. Oprócz tego można się spodziewać 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Aparat to najprawdopodobniej sensor Sony IMX398 o rozdzielczości 16 Mpix, a bateria ma mieć pojemność 3300 mAh. Ekran tego modelu, to prawdopodobnie Optic AMOLED, ale chodzą także plotki, że może to być jednak LCD. Smartfon ma być także dostępny w czarnym kolorze.

Zmiany niewielkie, ale jednak są. Czy to jednak wystarczy, by osiągnąć sukces na równi z poprzednikiem? Smartfon będzie kosztował ponad 2000 złotych, co także działa trochę na jego niekorzyść.

Źródło: Pocketnow oraz Phandroid

Komentarze

 • Pluto

  OnePlus 3 ma już 6GB RAM’u, 64GB pamięci i kamerę 16Mpx, więc wersja T ma się różnić delikatnie lepszym prockiem, może większą pamięcią i ciut większym akumulatorem a do tego może mieć gorszy wyświetlacz (LCD)? Trochę słabo. W zasadzie zwykła trójka już ma świetne parametry, dorzucił bym baterię około 4000 mAH, grubością zrównała by się z kamerą i było by super.

 • Prof.Gompka

  Ogólnie obniżanie lub podwyższanie taktowania specjalnie by powstał nowy model jest żałosne. Tak samo zmiana z snapa 820 na 821 ma w sobie mniej ewolucji a więcej marketingu. OP3 jest rewelacyjny i wypuszczenie na rynek wersji T w wyniku wyścigu na procki cieszy chyba tylko producenta na Q.

  • Lukasz

   Ja liczę na nowy, lepszy aparat, 128GB pamięci wewnętrznej oraz większą baterię (jeżeli zechce im się zmieniać projekt w trakcie; OnePlus 3 teraz jest bardzo dobrze dopracowany i nieciekawie byłoby jakby coś popsuli w nowej wersji). Snapdragon 821 może być, ale różnica będzie niewielka. Może będzie się mocniej grzał lub brał więcej prądu. Dopiero 830 w przyszłym roku przyniesie kolejny skok – zmniejszenie procesu do 10nm i to powinno pomóc poprawić osiągi, a przede wszystkim temperatury i energooszczędność.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona