Ważne

Meizu chce być jak Xiaomi i też szykuje smartfona bez ramek

Xiaomi wszystkich zaskoczyło prezentacją modelu Mi MIX. Ten bezramkowy smartfon, wyprzedał się w ciągu 10 sekund, co jest naprawdę sporym sukcesem. Czyżby kolejna chińska firma szykowała smartfona pozbawionego ramek? Możliwe, że to właśnie Meizu zaprezentuje swojego Mi MIXa.

Nietrudno domyślić się, że coraz więcej producentów mobilnych urządzeń wprowadzi – prędzej czy później – taki smartfon do swojego portfolio. Apple ma w planach bezramkowego iPhone’a 8, a Samsung model Galaxy S8 i chociaż to wciąż niepotwierdzone informacje, to taki scenariusz wydaje się być całkiem prawdopodobny.

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiły się zdjęcia, które rzekomo prezentują – pozbawionego ramek – smartfona Meizu.

Chińska firma podobno planuje prezentację w dniu 24 grudnia (Wigilia), co tylko może nas utwierdzić w tym, by te plotki traktować nie do końca poważnie.

Jeżeli jednak te informacje się potwierdzą, to Meizu może szykować urządzenie, w którym wyświetlacz zajmie jeszcze więcej powierzchni na przednim panelu niż w modelu Xiaomi. Mi MIX w dolnej części ma wąską ramkę, której w modelu od Meizu nie zobaczymy już wcale. Skaner linii papilarnych znajduje się pod szklanym ekranem i całkiem możliwe, że będzie to ultradźwiękowy skaner Qualcomma.

meizu-smartfon-bez-ramek

Czy faktycznie nadchodzi coś nieoczekiwanego? Możliwe, ale na razie potraktujcie tę informację z lekkim przymrużeniem oka… Chociaż z drugiej strony, wcale się nie zdziwię, gdy to właśnie kolejna chińska firma zaprezentuje taki bezramkowy model, zanim zrobią to ci, którzy są uważani za potęgę na rynku smartfonów.

Źródło: Weibo via AndroidPure

Komentarze

 • miku miku

  A ciekawe co wprowadzą SAMSUNG I APPLE aby znowu wybić się na rynek

  • Longmanus

   A kto ci głupot naopowiadał że sobie z niego (rynku) gdzieś wspomniane firmy poszły ? ;-)

   Koncept ciekawy, zobaczymy co im wyjdzie…

   • Preza

    Nie poszły, ale są w odwrocie w tej chwili, a chińskie marki prą do przodu. Rok 2030 – pierwszy Oppo Iphone 18 :)

    • Longmanus

     True, OPPO w 2016 sprzedaż 66 mln, coś w tych Twoich “sztukach” jest ;-),
     nic – poczekamy do 2030 :-)

     • cyc997

      Kopiowanie iPhone działa, moja koleżanka kupiła Vivo tylko dlatego że to iPhone z androidem i usb. Swoją drogą bardzo dobre robią te swoje ajfonki.

     • Longmanus

      Prawda, gdyby nie obawy związane z prawem w EU i byli by u nas oficjalnie, to mieli by w 2016 nie 66 tylko 116 mln. sprzedanych sztuk :-)

     • Preza

      Nie chodzi mi o kopiowanie. Raczej o to, że może za jakiś czas jakis Yang Cing Peng kupi sobie to całe Apple tak jak kupili sobie Volvo czy inne firmy na świecie. Nie trzeba nic kraść. Można kupić firmę z gotowym rynkiem i technologią. A ze wsparciem rządu maja szansę.

   • miku miku

    jak widać nie muszę tłumaczyć

  • cyc997

   Samsung – niwybuchające baterie
   Apple – jack 3,5 mm

 • Preza

  Chiny miały cywilizację jak w ojropie goci ze słowianami walili się po łbach toporami. Wymyślili dużo rzeczy, które biali przerobili wg własnej modły (np papier toaletowy), dlatego nie jest dla mnie zaskoczeniem, że wprowadzają jako pierwsi pewne rzeczy. Oczywiście parę lat temu kopiowali na potęgę, ale ogarnęli się.

  • Longmanus

   Dokładnie tak, Koreańczycy budowali pancerniki morskie (do wojen z samurajami którzy ich 500 lat podbijali i podbić nie umieli), kiedy my zmienialiśmy Polskę z drewnianej w murowaną :-)

  • cyc997

   Nie zgodzę się z Tobą, Słowianie mieli jedną z najstarszych cywilizacji, starszą od imperium rzymskiego. Mało się zachowało z tamtych lat bo Słowianie po pierwsze zapisywali na drewnie, a po drugie to co zostało leży w Watykanie. To były dwie cywilizacje rywalizujące ze sobą, Rzym nie dał rady, więc nas z czasem zchrystianizowali i wyciągnęli w swój krąg kulturowy, podczas chrystianizacji ziem słowiańskich wszystkie zapiski historyczne, kulturowe i religijne były albo rekwirowane albo niszczone. Mimo to i tak nie dali rady Słowian do końca zchrystianizować, dlatego wiele świąt słowiańskich przerobiono na chrześcijańską modłę, lub poprzenoszono na słowiańskie daty. Np. Boże Narodzenie, obchodzimy je w grudniu w noc przesilenia zimowego bo wtedy było słowiańskie święto, którego kościół nie był w stanie wyplenić i przeniósł pod tą datę swoje duże święto, mimo że z Biblii wynika że Jezus urodził się w marcu.

   • Preza

    Słowianie to ludy barbarzyńskie, które przybyły z Azji (tak z rejonu Indii) i wyrznęły poprzednich mieszkańców – słowiańska osada została znaleziona na tererenie dzisiejszego Berlina. Boże narodzenie zostało wprowadzone podczas pisania Nowego Testamentu i wprowadzania chrześcijaństwa do Rzymu. To nie było dlatego, że słowiańskie święto, tylko w Rzymie w ten dzień obchodzili święto boga słońca i dla ułatwienia przeskoku i lepszego przyzwyczajania ludzi przenieśli je na 25 Grudnia. To co piszesz o przesileniu to racja, ale historycznie było tak jak ja piszę. Jak to robiono to Słowianie naparzali rzymian na wschodnich rubieżach cesarstwa i składali z nich ofiary swoim bogom. Później dopiero mieczem i ogniem Mieszko wprowadzał religię w kraju. Wyrżnął przy tym mnóstwo opornych.
    A w czasie jak Słowianie pisali na drewnie to chińczycy pisali na papierze i suszyli nim tyłki po wczesniejszym ich umyciu. Dopiero biali opuścili etap mycia i trą od razu papierem :)

    • Jo

     Nie dokuczać mu/jej. I tak ma ciężko?

   • zalgowski

    Co za bzdury xD

    • bob

     taki “element”, to również ktoś, kto ma prawa wyborcze i to jest największa tragedia

   • bob

    “To były dwie cywilizacje rywalizujące ze sobą,”
    oni budowali Colosseum i Panteon, a my sraliśmy w tym czasie pod dębem. takie to były “rywalizujące cywilizacje.”

    “a po drugie to co zostało leży w Watykanie.”
    tak, w Watykanie leży wszystko, co tylko sobie ktokolwiek wyssie z palucha.

    • Preza

     Drogi rzymskie, akwedukty, machiny oblężnicze, nowoczesna strategia wojskowa. Prócz tego – degrengolada oczywiście

   • Patrollej33

    Ale z czym się nie zgodzisz? On pisał o Chinach, nie o starożytnym Rzymie. I cywilizacja chińska jest dużo starsza od słowiańskiej.

    • cyc997

     O tym że cywilizacja chińska nie jest najstarszą na świecie. Pomijając Słowian – fenicjanie choćby detronizuja chinczykow.

     • Patrollej33

      Ja nie napisałem, że Chiny to najstarsza cywilizacja, tylko, że jest dużo starsza od Słowiańskiej.

     • cyc997

      Po czym sądzisz że jest starsza? Według najnowszych odkryć to Słowianie są najstarszą cywilizacja Europy, a głagolica jest co najmniej równie stara co pismo fenickie i sanskrypt.

     • Patrollej33

      “Według najnowszych odkryć to Słowianie są najstarszą cywilizacja Europy”
      Słowo klucz – EUROPY ;) I z tym też bym polemizował. Ale czy to w ogóle ważne? Słowianie nigdy nie byli bardziej rozwinięci od Grecji czy Rzymu i to się liczy.
      P.S. A najstarsza znana obecnie cywilizacja to cywilizacja Indusu – jej początki datuje się (obecnie) na 8000 lat p.n.e. ;)

     • cyc997

      Czy nie byli? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy. Większość ksiąg z tamtego okresu leży w podziemiach Watykanu, wpoili nam że istniejemy od 966r, wszyscy wcześniejsi królowie zostali zapomniani. Gdzie nie gdzie znajdziemy zapiski Lachu I Wielkim, a zapisków które ocalały wynika że to zachód był barbażyński.

  • bob

   Chińczycy mogą sobie pozwolić na wypuszczanie takich eksperymentalnych urządzeń w serii kilku tysięcy sztuk. Żadna poważna firma tego nie zrobi, bo musi skalować produkcję w milionach sztuk – taki produkt musi być niezawodny i sprawdzony.

   • Preza

    Samsung jak wypuścił Note 1 to też poszedł na eksperyment przecież. A jak mi ludzie mówili “takiego wielkiego ekranu nie da się obsłużyć”. Teraz to jego 5.3 cala to może być wersją mini.
    Kto nie ryzykuje w Rawiczu nie siedzi jak to mawiają.

    • bob

     Poszli po bandzie i w końcu się doczekali – Note7 i wybuchające pralki. ;)

     • Preza

      Jak bedę miał wroga to mu pralkę samsunga kupię

 • Pluto

  Jak tu odróżnić górę od dołu by się nie irytować gdy się weźmie odwrotnie. Soft można dostosować do każdej pozycji, ale dwóch głośniczków, mikrofonów i czytników linii papilarnych to raczej się da :)

  • DanSlenders

   Da się :)
   Idol 4 czy 4s mają głośniki stereo i dwa mikrofony, przez co przy zmianie orientacji ciągle możemy rozmawiać.
   A ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych może pozwolić na odblokowanie telefonu po przyłożeniu palca na dowolnym miejscu ekranu.
   Oczywiście to wszystko wymaga jeszcze dodatkowych kombinacji, ale to da się zrobić prędzej czy później, choć sam nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania.

   • Pluto

    Pewnie, że się da, ale to kosztuje i zajmuje miejsce, do tego dwa komplety aparatów i diod podświetlających, po dwóch stronach złącze ładowania, dwa jacki i mamy w pełni symetrycznego smartfona

 • The_Ecki

  Bez przesady z tym ekranem. Wygląda to jak ramka na zdjęcia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona