Ważne

Samsung wstrzymuje produkcję Galaxy Note 7

Można powiedzieć, że sprawa Samsunga Galaxy Note 7 to najbardziej kłopotliwa porażka w historii sprzętu z Androidem. Firma podejmuje coraz bardziej zdecydowane kroki w celu ratowania swojej – i tak już mocno nadszarpniętej – reputacji.

Stosunkowo duża ilość pożarów spowodowanych wadliwymi bateriami w nowych Note’ach spowodowała wycofanie milionów sztuk urządzeń na całym świecie i zmusiła Samsunga do uruchomienia globalnego programu wymiany. Niedługo potem usłyszeliśmy o tym, że wymienione i rzekomo sprawdzone telefony, również stają w płomieniach.

Amerykańscy operatorzy telefonii komórkowych T-Mobile, AT&T i Verizon podjęli decyzję o nie sprzedawaniu modelu Note 7 swoim klientom. Dostawy tych smartfonów do innych operatorów zostały tymczasowo zawieszone przez samego Samsunga. Teraz południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap donosi, że firma wstrzymała produkcję swojego flagowca. Zatrzymanie produkcji nie ma charakteru trwałego. Samsung odmówił komentarza, gdy międzynarodowe agencje informacyjne prosiły przedstawicielstwo producenta o ustosunkowanie się do tego doniesienia.

Choć produkcja Galaxy Note 7 może wkrótce znów ruszyć, zapewne po wprowadzeniu kilku ważnych zmian technicznych, prawdopodobne jest również, że Samsung próbuje po prostu ciąć koszty. Dla firmy afera note’owa to spory cios w reputację, nie mówiąc już o ewentualnych konsekwencjach finansowych z tytułu pozwów sądowych wnoszonych przez osoby domagające się odszkodowań lub rządowych organizacji bezpieczeństwa.

Decyzje podjęte przez Samsunga nie zmienią jego pozycji jako dominującego producenta urządzeń mobilnych z systemem Android, gdyż przewaga nad konkurencją na tym polu jest dość znaczna. Wstrzymanie produkcji Note 7 nie dziwi, ale jednocześnie jest formą przyznania się do porażki.

źródło: androidpolice

Komentarze

 • Kewin Karlos

  Jak ja nie cierpię ludzi powtarzających – a nie mówiłem ;)

 • dred

  I bardzo dobrze pazernej korporacji. Tak sie spieszyli z premiera, ze wypuscili bubel. Nie dosc, ze cena kosmiczna, to jakosc adekwatna do potocznej nazwy szajsung.

  • Najbardziej mnie zastanawia jak to jest możliwe, że Samsung pokpił sprawę na poziomie testów produktu przed wprowadzeniem na rynek. Bo przecież każdy sprzęt musi przejść testy jakościowe – zarówno same akumulatory, jak i później już złożone urządzenie. Coś tu mocno poszło nie tak… i nic tego nie tłumaczy.

   Swoją drogą, wyszła też pazerność Samsunga – wiele wskazuje na to, że partia z bateriami zamówionymi od zewnętrznego dostawcy – ATL jest wolna od wad, a z bateriami swoimi (bo przecież Samsung część produkcji wziął na siebie, tj. SDI) – są wadliwe. Proporcje? Podobno 30% do 70%.

   Ogólnie bardzo ciekawy temat.

   • Damian R

    Samsung nie pierwszy i nie ostatni, który olewa testy finalnego produktu. Nikon (słynne problemy z modelem D600, D800), Apple (ip3/3gs pękające obudowy, 4 problem z zasięgiem, 5 odpryski na obudowie, 6 łamliwy).

    • Jasne, że nie pierwszy i nie ostatni, ale to chyba największa skala takich zaniedbań – takie odnoszę wrażenie.

     • Skala wcale nie tak duża, ale efekty bardzo widowiskowe. :D

    • Devil_Dragos

     Zlamac mozesz kazdy telefon

 • pakierhakierxd

  Cyrk :P

 • Smith

  Trochę przesadzacie, nie uważam że samsung poległ i zaliczył porażkę, przyznal się do błędu i próbuje go naprawić, w stosunku do klientów też jest w porządku.

 • a wystarczyłoby gdyby telefon miał wymienną baterię tak jak w Nokiach czy Lg i nie byłoby problemu – wymiana baterii – z 50 zł, wymiana całego telefonu to pewnie z 1500 zł plus koszty zainwestowane w reklamę transport prace badawcze i designerskie etc…

 • dragonbabel

  I bardzo dobrze, niech zgnije ten smartphone. Za brak możliwości swobodnej wymiany baterii i beznadziejne ze względów praktycznych i wizualnych szkło na “plecach”.lg v10 to jest kawał porządnego sprzętu-dlatego go używam. ha

 • domskup

  A miało być tak pięknie:) mówiąc szczerze to będę go w stanie kupić gdy tylko w końcu znikną problemy techniczne w tym sprzęcie. Mówię problemy techniczne, bo to już raczej nie bateria, skoro została wymieniona to raczej jakiś moduł ładowania albo USB-C albo ,,, no właśnie jak Samsung to znajdzie to może sie dowiemy. Jak wszystko będzie ok, to po odczekaniu koło 2 miesięcy bez wybuchów można by sie zastanowić.

 • Raul

  Chciałbym, żeby doszli do najprostszego wniosku i skończyli z niewymiennymi bateriami.

 • FireFrost

  Może niech się dogadają z OnePlus i obrandują ich telefon skoro sami nie są w stanie ani ogarnąć softu, ani poskładać podzespołów. Jak narzucą swoją cenę to gdzieś do 100 procent marży zdołają dobić z ceną. Czysty biznes

 • The_Ecki

  Tyle było chwalenia Note 7 przed premierą w naszym pięknym kraju, a teraz czas pisać obiektywnie jak Samsung dał ciała. W sumie to najlepszym sposobem będzie walka z Samsungiem, bo 3799 zł to nie są małe pieniądze i winić producentów za brak wyjmowalnej baterii! W sumie tylko LG G5 oferuje taką możliwość i chyba to najlepszy flagowiec, mimo przeciętnej baterii. Pamiętam jak w Samsungu Wave 3 był fajny sposób z wymienną baterią. A teraz to brak pomysłów na to albo chęć większych zarobków.

  • Ja się temu wszechobecnemu chwaleniu Note’a 7 nie dziwiłam w ogóle, bo to naprawdę świetny sprzęt jest. No dobra, był, bo teraz – z tymi problemami – trudno, żeby mu zaufać.

   • The_Ecki

    Podobno Samsung ma skończyć z produkcją Note’ów w ogóle.

   • dred

    Swietny sprzęt za 4k,ktory wg xda zamula w stockowych apkach?

 • Nic Ci do tego

  A ja powiem to co zawsze Note stanęło na czwórce i jeśli tak dalej pójdzie to nie widzę dla siebie przyszłości z tym sprzętem. Może za rok wrócę do LG albo wypróbuję coś chińskiego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona