Wiko VIEW

Apple chce kupować wyświetlacze również od chińskich producentów

Jednak i tak Samsung oraz LG pozostaną najważniejszymi partnerami

Apple zamierza zdywersyfikować łańcuch dostaw i zacząć kupować wyświetlacze również od chińskich producentów. Nie zagrozi to jednak pozycji Samsunga i LG, którzy obecnie dostarczają najwięcej ekranów do produktów koncernu z Cupertino.

Według raportu IHS Markit, Apple rozważa zawarcie umów z chińskimi producentami, którzy mieliby dostarczać wyświetlacze do MacBooków Air, ponieważ zarówno Samsung, jak i LG powoli “przestawiają” się na ekrany OLED. Wśród głównych kandydatów wymienia się BOE (który swoją drogą produkuje również panele OLED do Xiaomi Redmi Pro). Współpraca z koncernem z Cupertino miałaby się jednak rozpocząć nie wcześniej niż w 2018 roku.

Decyzja Apple o kupowaniu wyświetlaczy od Chińczyków nie jest równoznaczna z tym, że będą oni dostarczać również ekrany OLED do iPhone’a 8. Tamtejsi producenci wciąż bowiem są “niszowi” i w globalnym rynku takich paneli mają nikłe udziały. A koncern z Cupertino polega tylko na kontrahentach, którzy mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i odpowiednimi referencjami. Aktualnie te wymogi spełniają tylko Samsung i LG.

Samsung obecnie produkuje ponad 90% wszystkich (małych) ekranów OLED, natomiast LG 90% dużych (czyli stosowanych m.in. w telewizorach).

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • Anton

  Taka dywersyfikacja często odbija się na kliencie, bo wyświetlacze od różnych producentów są rożnej jakości i dysponują różnymi parametrami wyświetlanego obrazu. Rynek TV najlepszym przykładem, gdzie co kumaci zaraz po zakupie wchodzą w menu serwisowe, by sprawdzić z jaką matrycą trafił im się telewizor. Ten sam model, potrafi mieć matrycę np od trzech różnych firm.

 • Cytrus

  No to od ruskich nie kupują anteny albo baterie
  Ale lipa
  Bede juz pewny ze przechodze na androlaga
  Te ekrany beda pakowac na takie rynki jak nasz a cena bedzie wyzsza niz w stanach
  Tylko co zrobią konsumenci – pewnie powiedza
  dupa trochę piecze
  ale od ajpla jakos tak inaczej piecze

 • marcus1212

  nie ważne jaki ekran, ważne że ajfon :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona