Analitycy przewidują dobrą sprzedaż iPhone’a 7

Chyba nie potwierdzą się przewidywania o klapie iPhone’a 7. Zdaniem licznych analityków i prognostyków, przewidywania na sprzedaż telefonu są całkiem dobre. Apple może sprzedać do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia nawet 79 mln urządzeń.

W tym roku Apple wycofał się z informowania opinii publicznej na temat tzw. weekendu otwarcia, czyli pierwszego weekendu sprzedaży nowego iPhone’a. Zdaniem wielu świadczy to o oczekiwanej niższej sprzedaży smartfonu w porównaniu z poprzednimi latami. Sprzedaż jednak się rozpoczęła, określone modele zostały wyprzedane, a czas oczekiwania na nowe urządzenia wydłuża się coraz bardziej.

Zdaniem analityków świadczy to o tym, że zamówienia powoli przekraczają liczbę dostępnych egzemplarzy na rynku. Być może więc iPhone 7 nie będzie wcale tak źle się sprzedawał, jak wielu tego oczekiwało. Zdaniem Citigroup, sprzedaż telefonu jeszcze w tym roku może osiągnąć od 73 do 79 mln egzemplarzy. Nieoczekiwaną pomocą dla Apple może okazać się afera z przegrzewającymi się modelami Samsung Galaxy Note 7. Oczywiście najlepszym okresem sprzedaży będą też święta Bożego Narodzenia, kiedy to ludzie kupują najwięcej gadżetów elektronicznych w ciągu całego roku.

Wkróce (27 października) odbędzie się konferencja Apple z prezentacją wyników finansowych za ostatni kwartał. Być może wówczas dowiemy się nieco więcej na temat sprzedaży iPhone’a 7. Apple przekaże światu wtedy również oczekiwania finansowe i plany na przyszły rok. Zdaniem analityków na sprzedaży urządzeń elektronicznych w ostatnim kwartale firma z Cupertino może zarobić “na czysto” 18 mld dolarów.

Źródło: PocketNow

Komentarze

 • DanSlenders

  ,,Zdaniem analityków świadczy to o tym, że zamówienia powoli przekraczają liczbę dostępnych egzemplarzy na rynku”

  A moim zdaniem świadczy to o tym, że Apple manipuluje podażą.

 • Stefan P.

  Wypuszczając z pełną świadomością i premedytacją wadliwego iPhone (zrywanie połączenia), Jobs postawiła na fanów marki. I nie pomylił się :)

 • Zenek

  Przecież sami pisaliście na tabletowo, że ma się źle sprzedawać.

 • AS

  Wniskowanie na podstawie dwóch tygodni dostępności przypomina wróźenie z fusów. Zgadzam się z przedmówcą, że Apple może sterować podażą, czyli świadomie stwarzać wrażenie trudnej dostępności towaru. Po zawsze podkręca zamówienia, aczkolwiek trzeba uważać, aby nie przedobrzyć. Moim zdaniem rekordu nie będzie, sprzedaż może być zbliżona do sprzedaży modelu 6s.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona