iOS 10 na 14% mobilnych urządzeń Apple już po pierwszej dobie dostępności

iOS 10 został udostępniony we wtorek wieczorem. W pierwszej godzinie użytkownicy skarżyli się na spore problemy z aktualizacją, która w bardzo wielu przypadkach doprowadziła do zbrickowania sporej części smartfonów i tabletów Apple. Później było już jednak tylko lepiej. Okazuje się, że iOS 10 znalazł się na 14,53% urządzeń w ciągu zaledwie pierwszej doby dostępności.

Najnowsza wersja mobilnego oprogramowania Apple adaptuje się szybciej na rynku niż poprzednia. Dla przypomnienia, pierwsza doba dostępności iOS 9 przyniosła instalację na 12,42% sprzętu z logo nadgryzionego jabłka.

Analityk MixPanel, Joe Xavier, twierdzi, że w mniej niż 11 dni od momentu udostępnienia (czyli do 25 września), iOS 10 trafi na aż 50% iPhone’ów i iPadów. Czy tak się stanie – zobaczymy.

W ramach ciekawostki warto przytoczyć, że iOS 9 osiągnięcie poziomu 50% urządzeń zajęło 12 dni, iOS 8 – 31 dni, natomiast iOS 7 – 5 dni.

Teraz powinnam nawiązać do Androida i wywować burzę twierdząc, że Google nie umie w aktualizacje, bo najnowsza wersja, czyli Android 7.0 Nougat, nie został nawet ujęty w ostatnim zestawieniu popularności poszczególnych wersji tego systemu. Pamiętajcie jednak, że to nie od Google zależy kiedy producenci wypuszczają aktualizacje dla swoich urządzeń. Apple w tym przypadku ma dużo prostsze zadanie.

źródło: geeky-gadgetsmixpanel

Komentarze

 • Chutri

  Nugat ten wynik osiągnie pewnie za jakieś 10 m-cy ?

  • The_Ecki

   Producenci o to zadbają.

 • Tomasz Salich

  Apple w 24h miało taki zasięg jakiego chyba jeszcze nie osiągnął Marshmallow… od października? :D

 • Marek Grys

  niestety z ipad3 musze zostac na 9.3…

  • Marko69

   Ipad 3 to już stary sprzet i tak bardzo długo wspierany

   • Marek Grys

    nie mam szczególnego żalu, działa znakomicie w dodatku z JB wiec pare rzeczy które sa w nowszych wersjach miałem od 2 lata przeszlo. Nie mam powodów aby wymieniac go na nowszy model…:)

 • hihihi

  Hihihi. To znaczy ucegliło 14% urządzeń. Apple kłamie twierdząc że naprawiło problem uceglania przez 10. 10 nadal ucegla urządzenia i firma nic z tym nie mówi, tylko się przechwala przyjęciem. Gdyby nie obcięli wsparcia dla tylu milionów urządzeń to przyjcie w tym momencie wynosiło by może 2%. Dodam że nie liczą oni tych którzy powrócili do 9. Ich liczą jako użytkowników 10 :P

 • hihihi

  Errata

  Hihihi. To znaczy ucegliło 14% urządzeń. Apple kłamie twierdząc że
  naprawiło problem uceglania przez 10. 10 nadal ucegla urządzenia i firma
  nic z tym nie robi, tylko się przechwala przyjęciem. Gdyby nie obcięli
  wsparcia dla tylu milionów urządzeń to przyjcie w tym momencie wynosiło
  by może 2%. Dodam że nie liczą oni tych którzy powrócili do 9. Ich liczą
  jako użytkowników 10 :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona