Exynos 8895: 3 GHz mocy w każdym rdzeniu Mongoose i do 80% szybsze przetwarzanie obrazu - Tabletowo.pl

Exynos 8895: 3 GHz mocy w każdym rdzeniu Mongoose i do 80% szybsze przetwarzanie obrazu

Niedawno dowiedzieliśmy się, że rdzenie Mongoose w Exynosie 8895 mogą taktować z częstotliwością nawet 4 GHz. Można się jednak było domyślić, że są to maksymalne możliwości tego procesora, i że w finalnym produkcie zegar zostanie nieco przykręcony. I rzeczywiście tak się stało, choć 3 GHz wciąż robią wrażenie. W dodatku poznaliśmy kilka innych faktów na temat nowego układu Samsunga.

Exynos 8890 być wytwarzany w 10-nm procesie litograficznym. Wpłynie to pozytywnie na jego energooszczędność – procesor przy największym obciążeniu ma pobierać maksymalnie 5W. Zwiększą się również jego możliwości w kwestii przetwarzania obrazu – nawet o 80%.

Układ został nawet już przetestowany w Geekbench. W teście jednego rdzenia osiągnął 2301 punktów, natomiast w teście Multi-Core 7019 punktów.

Tabletowo.pl Exynos 8895: 3 GHz mocy w każdym rdzeniu Mongoose i do 80% szybsze przetwarzanie obrazu Plotki / Przecieki Samsung

Exynos 8895

Źródło wskazuje również, że Exynos 8895 napędzać będzie przyszłoroczne flagowce Samsunga, czyli Galaxy S8. Wiemy też, że Koreańczycy chcą stworzyć własny układ graficzny (trwają rozmowy z NVIDIĄ i AMD o udzielenie licencji), jednak prace nad nim wejdą w końcową fazę dopiero we wrześniu 2017 roku.

A skoro jesteśmy już przy przyszłorocznych flagowcach, to tutaj znajdziecie najświeższe doniesienia na jego temat.

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona