Ważne

Samsung po cichu zaprezentował Galaxy Tab A 10.1 z rysikiem S Pen (SM-P580)

Podczas gdy wciąż wielu z nas czeka na premierę tabletów Samsunga z serii Galaxy Tab S3, oficjalnej prezentacji doczekał się model Galaxy Tab A 10.1 z rysikiem S Pen. I nie ma się co dziwić, bo to właśnie na jego temat w ostatnim czasie pojawiało się sporo przecieków.

Co ciekawe, urządzenie nie zostało wprowadzone przez Samsunga na żadnej konferencji prasowej – albo ta jeszcze przed nami. Tymczasem na oficjalnej stronie internetowej koreańskiego koncernu, właśnie w rodzimej domenie, pojawiła się witryna zdradzająca nam wszystkie szczegóły na temat urządzenia.

samsung-galaxy-tab-a-10-1-s-pen2

Same funkcje związane z rysikiem będą te same lub zbliżone do tych znanych ze smartfonowej serii Galaxy Note. Będzie pisanie na wyłączonym ekranie, zaznaczanie tekstu i proste kopiowanie, robienie zrzutów ekranu, rysowanie i wiele więcej. Niestety, po koreańsku niewiele rozumiem, ale sporo można wywnioskować po załączonych screenach.

Czy i czym różni się od Galaxy Tab A 10.1 2016? Wyświetlacz, którego przekątna ma 10,1″ i rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli, jest ten sam. Jednostka centralna, czyli ośmiordzeniowy procesor Exynos 7870 o częstotliwości taktowania 1,6GHz z Mali-T830 MP1, również został na swoim miejscu. Różnicę widać natomiast w przypadku RAM-u – w podstawowej wersji są 2GB, w rysikowej – 3GB RAM.

Bez zmian pozostał akumulator o pojemności 7300 mAh, 32GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix i kamerka frontowa 5 Mpix, a także moduły: WiFi, GPS oraz Bluetooth 4.2.

Dostępne będą dwie wersje Galaxy Tab A 10.1 z S Pen – SM-P580 z WiFi oraz SM-P585 z LTE. Kiedy tablet trafi do sprzedaży? Prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni. Jak będzie cena? Mówi się, że ok. 350 euro.

źródło: winfuture.de, Samsung

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona