Ważne

Nowy tablet od Google i Huawei może być naprawdę mocnym sprzętem

Wiemy już, że jeszcze w tym roku na rynku ma zadebiutować nowy, 7-calowy tablet od Google i Huawei. Teraz dowiedzieliśmy się na jego temat nieco więcej. Jeśli to prawda, to szykuje się naprawdę mocny sprzęt.

Nowy tablet od Google i Huawei ma mieć wyświetlacz o przekątnej 7 cali i rozdzielczości QHD, czyli 1440×2560 pikseli. Jego sercem będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, wspierany przez 4GB RAM. Na pliki użytkownika zarezerwowanych zostanie natomiast 64GB pamięci wbudowanej. Posiadacze tego urządzenia dostaną do dyspozycji również aparat główny 13 Mpix.

Wciąż nie wiadomo, pod jaką nazwą zadebiutuje ten tablet. Swojego czasu Huawei zastrzegł znak towarowy Nexus 7P, jednak biorąc pod uwagę fakt, że Google w tym roku zaprezentuje smartfony z serii Pixel (a nie Nexus, jak miało to miejsce do tej pory), możemy spodziewać się różnych scenariuszy.

Nie mamy bowiem cały czas pewności, czy zmiana podejścia obejmuje wyłącznie smartfony, czy całą linię produktową Nexus. Osobiście wydaje mi się jednak bardziej prawdopodobne, że nowy tablet zadebiutuje jako Pixel 7 lub coś w tym stylu.

Na koniec pozwolę sobie jeszcze przypomnieć, że pierwsze informacje o tym, że Google i Huawei pracują wspólnie nad nowym, 7-calowym tabletem pojawiły się już w grudniu 2015 roku.

*Na zdjęciu wyróżniającym Nexus 6P (od Huawei) i Huawei Mate 8 (pod linkiem porównanie obu modeli)

Źródło: HuaweiBlog przez Android Headlines

Komentarze

 • dafuq

  Brakuje na rynku dobrego, markowego siedmiocalowca.

  • Paweł

   Huawei Mediapad X2 3/32?

  • smartmaniak

   A mi 8 calowca brakuje :-(

 • Maciej

  Według mnie, tablety 7 calowe obecnie straciły sens istnienia, gdyż większość high endów i średniej półki ma ekrany w granicach 5-5.5, a nawet do 6″, więc powierzchnia robocza niewiele mniejsza, a do filmów 7″ to jednak troche za mało. To subiektywna opinia.

  • 7 calowce świetnie się nadają jako przenośne tablety do grania i ew. oglądania bajek dla dzieci. Poza tym to faktycznie trochę niezbyt praktyczna wielkość ekranu. Nie wszyscy też chcą duży telefon – wtedy lepiej kupić jakiś dumb phone + tablet 7 cali, wyjdzie często taniej.

 • Gdyby był większy, mocne parametry mogłyby sugerować, że zamierzają większy nacisk na wielozadaniowość postawić (okienka, klawiatura jak w Pixel C), ale przy 7 calach raczej nie…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona