Ważne

Jeśli to prawda, to będzie spora niespodzianka – podobno pojawi się następca Nexusa 7

O ile 9- i 10-calowe Nexusy nie odniosły spektakularnego sukcesu na rynku, tak nie można powiedzieć tego samego o mniejszych, 7-calowych przedstawicielach tej tabletowej serii. I choć od premiery Nexusa 7 drugiej generacji (2013) mijają już trzy lata, pojawiają się informacje, że jeszcze w tym roku zaprezentowany zostanie jego następca.

Jeszcze nie tak dawno powiedziałabym: wreszcie. Teraz zastanawiam się czy taki ruch w ogóle ma sens.

Wszystko przez to, że – jak doskonale wiecie – rynek tabletów się nasycił. Kto chciał mieć tablet, już dawno go ma. Co więcej, tablety wymieniamy dużo rzadziej niż smartfony, przez co potrzeba kupowania nowego urządzenia jest dużo mniejsza. Zwłaszcza, że tego typu sprzęt się wolniej starzeje – drugi Nexus 7 wciąż jest świetnym produktem, chyba przyznacie mi rację. A kolejna sprawa jest taka, że 7-calowy tablet w czasach, w których większość smartfonów ma już 5-5,5 cala, po prostu wydaje się za mały. Ale może się w tym przypadku mylę.

Rewelacje na temat nadchodzącego urządzenia ujawnił na Twitterze wszystkim znany Evan Blass, który bardzo często ma dostęp do wszelkich poufnych informacji dotyczących nieznanych jeszcze urządzeń. I tak też jest i tym razem.

Według niego następca Nexusa 7 trafi na rynek przed końcem bieżącego roku. Żeby było ciekawiej, za jego produkcję ma odpowiadać Huawei, co nieszczególnie mnie dziwi. Po pierwsze dlatego, że ostatnie smartfony z serii Nexus pochodziły od Huawei (Nexus 6P), a po drugie przez wzgląd na fakt, że ta właśnie firma w ostatnim czasie znacznie przybrała na znaczeniu na rynku.

Jeśli chodzi o parametry techniczne nadchodzącego urządzenia, jedyne, co wiemy to to, że ma być wyposażone w ekran o przekątnej 7 cali i 4GB RAM-u. Oczywistym jest fakt, że będzie pracował pod kontrolą Androida w wersji 7.0 Nougat.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać oficjalnych informacji w tej sprawie. Ciekawe jaką nazwę zyska urządzenie, skoro seria Nexus ma już nie istnieć. Może po prostu Pixel 7?

Premiera może mieć miejsce wraz z dwoma smartfonami z serii Pixel, czyli 4 października.

źródło: @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona