Sierpień był wyjątkowo udany dla HTC. Tajwańczycy poradzili sobie naprawdę dobrze

Muszę przyznać, że za każdym razem, gdy pojawia się info o wynikach finansowych HTC, jestem bardzo ciekawy, jak tym razem poradzili sobie Tajwańczycy. Ostatnio dało się bowiem zauważyć, że idzie im coraz lepiej i wychodzą z dołka. Sierpień był jednak wyjątkowo udany dla producenta. Niemal tak dobry, jak ten przed rokiem. A to naprawdę nowość.

W sierpniu 2016 roku HTC zanotowało przychody w wysokości 6,58 miliarda nowych dolarów tajwańskich (209,94 milionów USD). Jest to o 4,12% więcej niż w lipcu. Liczba ta może nie robić wrażenia, gdy porównamy ją z kwietniem i majem 2016 roku – wówczas wzrosty względem poprzedniego miesiąca wynosiły (odpowiednio) 38,78% i 17,42%.

Jednak kiedy spojrzymy na kolejną kolumnę, w której odniesiono się do analogicznego okresu rok wcześniej, zobaczymy, że przychody w sierpniu 2016 były o tylko 4,51% mniejsze niż w sierpniu 2015 roku. A to naprawdę sukces, ponieważ w poprzednich miesiącach straty sięgały nawet 79,3%!

HTC wyniki finansowe styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień 2016

Z drugiej strony, gdy podsumować pierwsze osiem miesięcy 2016 roku i porównać to z analogicznym okresem rok wcześniej, okazuje się, że łączne przychody są w tym roku niższe o 47,56%. HTC musi się jednak pogodzić z faktem, że – mówiąc kolokwialnie – nie jest już na topie i teraz najważniejsze jest, aby odzyskać rentowność. Nawet kosztem udziałów w rynku (tak, jak zrobiło to Sony).

Patrząc na powyższe statystyki, można dojść do wniosku, że i Tajwańczycy powoli wychodzą na prostą. Kto wie, może jeszcze w tym roku zaczniemy widzieć w tabelach więcej plusów niż minusów.

*Na zdjęciu wyróżniającym HTC 10

Źródło: DigiTimes, HTC

Komentarze

 • I†achi

  O… to jednak oni nie padają? :P

 • maniek122112

  No to niech się kuźwa zastanowią, czy chcą bankrutować czy nie. Bo to zaczyna się robić niepoważne.

  • HTC nigdy nie powiedziało, że chce zbankrutować ;)

   • maniek122112

    Ale wielokrotnie dawało to do zrozumienia. A tu nagle masz – rozmyślili się ;)

 • FireFrost

  No dobra, pytanie klucz: zarobili coś, czy stracili? Bo w ogólnym rozrachunku to tu chodzi o hajs. Jest zysk, to miesiąc jest udany, jest stratą to jest do dupy

 • Raul

  Jaka wolna katastrofa.

 • Takaszi

  Pos….. “ekonomia, jak nie ma wzrostu dochodów/zysków to jest strata? A co kur…. ma rosnąć? producent robi dobrą robotę (szkoda tylko słabego wsparcia i wizji na przyszłość), a wszyscy pieją jak to jest beee.

  Dla HTC jest jedna banalna droga, pójść jak Xiaomi, czyli lekka nakładka działająca jednakowo ze wszystkimi systemami, w sprzęcie i tak są więcej niż bardzo dobrzy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona