Huawei Mate 9 może być małą rewolucją

Mate 9 na pewno nie zobaczymy na targach IFA 2016 w Berlinie, jednak nie zatrzymuje to fali przecieków na temat tego modelu. Powoli dowiadujemy się o nim coraz więcej, a tym razem poznaliśmy jego prawdopodobny wygląd. Huawei szykuje małą rewolucję.

Mate 9, widoczny na poniższych zdjęciach, dość znacznie różni się od swojego poprzednika. Mamy tutaj przede wszystkim podwójny obiektyw aparatu. Bardzo możliwe, że i w tym przypadku pomagała Leica – takie posunięcie przynajmniej sugerował kiedyś Huawei. Po jego obu bokach znajdują się symetryczne otwory – w jednym z nich zapewne umieszczona zostanie podwójna dioda doświetlająca, zaś w drugim laserowy autofokus. Niżej z kolei jest miejsce na czytnik linii papilarnych.

Oczywiście można znaleźć elementy wspólne z Mate 8, aczkolwiek nie wiem, jak Wam, ale mnie osobiście tył Mate 9 nieco bardziej kojarzy się z LG G4 – właśnie za sprawą rozmieszczenia diody doświetlającej i laserowego autofokusa.

Na dolnej krawędzi umieszczono natomiast USB Typu C oraz dwa grille, jednak podejrzewać można, że – standardowo – głośnik będzie tylko jeden, zaś za drugą kratką Huawei ukryje mikrofon do rozmów (zabieg czysto estetyczny).

Huawei Mate 9 został też ostatnio dostrzeżony w GFXBench, dzięki czemu poznaliśmy część jego specyfikacji technicznej: 5,9-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Kirin o częstotliwości taktowania 2,66 GHz (prawdopodobnie jest to Kirin 960) z układem graficznym Mali-T880, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 12 Mpix (co sugerowałoby obiektywy Leica), kamerka 8 Mpix na przodzie oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Źródło: nowhereelse

Komentarze

 • The_Ecki

  Żadna rewolucja, tylko dostosowanie się do rynku.

 • Zen

  Wszystko poprawnie i ładnie ale z ceną wyskoczą pewnie 90% Note 7 i kiszka.

 • Maciej

  A gdzie ta rewolucja? Bo nie widzę nic nadzwyczajnego…

 • neo

  Podobno nagrywac ma w 4K. Czy to ta rewolucja?

 • Pele

  Jak już nie kupię żadnego Huawei a to za sprawą że nie radzi sobie z aplikacją endomondo której używam i nie potrafią tego naprawić, mimo dodawania aplikacji do chronionych itd aplikacja jest ubijana czasem po godzinie czasami po dwóch a niekiedy po kilkunastu minutach.

 • Władysław Warneńczyk

  Rewolucja, hit, itp. Czyli poziom ‘dziennikarstwa’ równy ‘wielki świat, kuchenny blat’.

  • Jakieś argumenty?

   • Naczelny hejter

    Jest na to mnóstwo dowodów, codziennie.
    Np. “nigdy nie kupię Xiaomi” i wiele podobnych. Wydajesz się mądrą dziewczyną, dlatego mam do Ciebie pytanie: czy naprawdę tak trzeba ? Czy “super-mega-extra-hiper-(…)” to jedyny możliwy objaw dziennikarstwa uprawianego przez młodych ludzi ? Promujesz Pana Grzegorza, ale on jest merytorycznie po prostu słaby – i taki feedback masz nie tylko od przepłnionych nienawiścią hejterów. Rozumiem, że Pan Grzegorz jest pracowity w przepisywaniu, pewnie musisz mieć na portalu ruch w interesie. Ale zadbaj trochę o poziom merytoryczny.
    Piszecie bezkrytycznie o chińskich smartfonach, ludzie je kupują i dziwią się czemu niby gorszy smartfon od operatora np. szybciej łączy się z internetem. Tajemnicze dla Was (w większości) pojęcia typu wifi 2.4 czy 5 Ghz, dostępne częstotliwości LTE (B20 przecież będzie uruchamiane za 10 lat ;)) czy też LTE-A. Pytanie kontrolne: który z SoCów Mediateka wspiera LTE-A i ile pasm może zagregować. Jeśli ktoś jest geekiem (jak się przedstawiacie) to odpowie na to pytanie, bo żyje tym (a nie się przyucza).

    Nie mam czasu żeby pisać o tym szczegółowo, ale parę zdań w ostatniej ważnej kwestii: familiaryzowanie się z czytelnikami ogranicza zasięg portalu – pisanie obiektywnych newsów bez infantylnego “co o tym sądzicie?” jest znacznie lepsze.

 • Dariusz

  Aparat tylko 12 Moich ?! Podobno miał mieć 20…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona