Ważne

Asus Zenfone 2 wreszcie dostaje Androida 6.0 Marshmallow

Z aktualizacjami smartfonów Asusa do nowszych wersji oprogramowania bywa różnie. Najczęściej jednak trzeba na nie dość długo czekać. Doświadczyli tego użytkownicy Asusa Zenfone 2, który dopiero teraz otrzymuje Androida 6.0 Marshmallow.

No dobra, żeby nie było, że Asusa jest tym złym – trzeba pamiętać, że w ciągu ostatnich miesięcy udało mu się wypuścić na rynek „piankę” dla takich modeli, jak Zenfone 2 Laser, Zenfone Zoom czy Zenfone Selfie (wciąż niedostępny w Polsce i nie wiadomo czy w ogóle będzie). Niestety, użytkownicy Zenfone’a 2 musieli poczekać nieco dłużej.

A było na co czekać, bo aktualizacja nie dość, że wprowadza nowszą wersję systemu – Androida 6.0 Marshmallow, to jeszcze usuwa sporo preinstalowanych aplikacji. Wraz z nowszym oprogramowaniem użytkownicy mogą się spodziewać usunięcia takich programów, jak ASUS Backup, Data Transfer, Dr. Eye, Jawbone UP, Google Play Books, Google Play Games, Google Play Newsstand, Google+, Mirror, Omlet, Party Link, PC Link, Photo Frame, Remote Link, TripAdvisor, What’s Next, Yahoo Shopping, ZenFlash, Zinio i Asus Game center. Słowem: narzekania użytkowników smartfonów Asusa, że jest za dużo preistalowanych aplikacji, poskutkowało.

Ale usunięcie jednych aplikacji przyniosło instalację innych, ale – przyznajcie sami – bardziej przydatnych niż te powyższe. Są to: Google Calendar, Google Messenger, Facebook, Messenger i Instagram.

Z aktualizacji o numerze 4.21.40.134 mogą się cieszyć użytkownicy modelu Asus Zenfone 2 ZE551ML (dostępnego w różnych konfiguracjach). Spodziewam się jednak, że wrótce wszystkie pozostałe wersje modelu również otrzymają Androida 6.0 Marshmallow.

Tymczasem pojawia się pytanie… co z Nougatem?

źródło: phonearena, androidpolice

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona