Ważne

Asus Zenfone 2 wreszcie dostaje Androida 6.0 Marshmallow

Z aktualizacjami smartfonów Asusa do nowszych wersji oprogramowania bywa różnie. Najczęściej jednak trzeba na nie dość długo czekać. Doświadczyli tego użytkownicy Asusa Zenfone 2, który dopiero teraz otrzymuje Androida 6.0 Marshmallow.

No dobra, żeby nie było, że Asusa jest tym złym – trzeba pamiętać, że w ciągu ostatnich miesięcy udało mu się wypuścić na rynek “piankę” dla takich modeli, jak Zenfone 2 Laser, Zenfone Zoom czy Zenfone Selfie (wciąż niedostępny w Polsce i nie wiadomo czy w ogóle będzie). Niestety, użytkownicy Zenfone’a 2 musieli poczekać nieco dłużej.

A było na co czekać, bo aktualizacja nie dość, że wprowadza nowszą wersję systemu – Androida 6.0 Marshmallow, to jeszcze usuwa sporo preinstalowanych aplikacji. Wraz z nowszym oprogramowaniem użytkownicy mogą się spodziewać usunięcia takich programów, jak ASUS Backup, Data Transfer, Dr. Eye, Jawbone UP, Google Play Books, Google Play Games, Google Play Newsstand, Google+, Mirror, Omlet, Party Link, PC Link, Photo Frame, Remote Link, TripAdvisor, What’s Next, Yahoo Shopping, ZenFlash, Zinio i Asus Game center. Słowem: narzekania użytkowników smartfonów Asusa, że jest za dużo preistalowanych aplikacji, poskutkowało.

Ale usunięcie jednych aplikacji przyniosło instalację innych, ale – przyznajcie sami – bardziej przydatnych niż te powyższe. Są to: Google Calendar, Google Messenger, Facebook, Messenger i Instagram.

Z aktualizacji o numerze 4.21.40.134 mogą się cieszyć użytkownicy modelu Asus Zenfone 2 ZE551ML (dostępnego w różnych konfiguracjach). Spodziewam się jednak, że wrótce wszystkie pozostałe wersje modelu również otrzymają Androida 6.0 Marshmallow.

Tymczasem pojawia się pytanie… co z Nougatem?

źródło: phonearena, androidpolice

Komentarze

 • kozdromen

  Po stylu pisania można rozpoznać Kate. :-) od dzisiaj jestem Twoim fanem. Internetowy podziw nieznajomego stalkera ;-)

 • Tomasz Xenz

  JA dostałem tylko jakiegos updata co ważył ok.60mb zrobilem go nic sie nie zmienilo a nadal mi pisze ze mam androida 5.0 o co chodzi ????

  • GARYMOVAUT

   Zainstaluj przez komputer. Włącz opcje debugowania w komórce. Ściągnij aktualizacje z strony Asusa na PC ok 1.2 gb skopiuj to do pamięci wewnetrznej. Odłacz kabel USB i na tel. pokaże sie komunikat z prośbą o zgodę na aktualizacje.

   • Pilniak

    Hej,
    Jesteś dokładniej to opisać, gdzie to skopiować, rozpakowane, zapakowane, itd?
    Z góry dziękuję :)

    • GARYMOVAUT

     Główny katalog pamięci wewnętrznej. Plik spakowany. Telefon po dołączeniu USB sam powie co dalej. Pozdro

     • Pilniak

      Dzięki wielkie!
      Zakładając że ściągnąłem dobry plik, powinno zadziałać :-D

     • Pilniak

      Ehh.. no i coś chyba robię nie tak, bo nic się nie pojawia po odłączeniu USB :’-(

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona