Ważne

Zenfone Zoom i Zenfone Selfie to kolejne smartfony Asusa, które otrzymały Androida 6.0 Marshmallow

Asus obiecywał, że wszystkie, umieszczone na tej liście urządzenia, otrzymają Androida 6.0 Marshmallow w drugim kwartale 2016 roku. Ten, jak wiadomo, trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca, a więc już się skończył. Producent niestety nie wyrobił się z aktualizacją, ponieważ trafiła ona tylko do części modeli z ww. rozpiski. Nie oznacza to jednak, że Tajwańczycy nie wywiążą się ze złożonej obietnicy. Nic z tych rzeczy. Dowodem na to jest fakt, że użytkownicy Zenfone Zoom oraz Zenfone Selfie zaczęli właśnie dostawać update do nowej wersji systemu.

Asus Zenfone Zoom

Smartfon jest dostępny oficjalnie na naszym rynku i część z Was być może jest nawet jego posiadaczem. Na pewno więc ucieszy Was informacja, że właśnie rozpoczął się proces udostępniania Androida 6.0 Marshmallow dla tego modelu. Nowa wersja oprogramowania nosi oznaczenie 4.21.40.74 i jest przekazywana przez OTA (Over-The-Air). Jeśli więc nie dostaliście jeszcze powiadomienia o możliwości jej pobrania i zainstalowania, macie trzy opcje do wyboru: albo czekać cierpliwie, aż się ono pojawi, albo spróbować wyszukać aktualizację ręcznie, albo też pobrać ją stąd i zainstalować samodzielnie.

Aktualizacja zarówno usuwa, jak i dodaje nowe aplikacje. Jeśli więc korzystacie z jakiejś z tej pierwszej grupy, musicie się liczyć z tym, że stracicie zapisane w niej dane:

Aplikacje usunięteAplikacje dodane
ASUS Backup
Książki Google Play
Gry Google Play
Kiosk Google Play
Google+
ZenFlash (do pobrania ze Sklepu Play
Asus Email
Asus Calendar
Asus Messaging
Asus Browser
Asus Music
Kalendarz Google
Google Messenger
Facebook
Facebook Messenger
Instagram

Funkcje Multi-userSnapView po aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow również nie będą dłużej wspierane.

Asus Zenfone Selfie

Nowa wersja oprogramowania w przypadku tego modelu nosi oznaczenie 21.40.0.1692 i również udostępniania jest przez OTA (Over-The-Air). Można ją też pobrać ręcznie stąd i zainstalować samodzielnie.

Tutaj Asus także usuwa oraz dodaje kilka aplikacji:

Aplikacje usunięteAplikacje dodane
ASUS Backup
Mirror
Remote Link
Party Link
PC Link
Photo Frame
What's Next
ASUS MyFrame
ASUS MyWater
Omlet
Data Transfer
Snap View
Asus Email
Asus Calendar
Asus Messaging
Kalendarz Google
Google Messenger
Motion Gesture
Aparat: Pano Sphere Mode

Źródło: Asus, Asus przez Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona