Ważne

Genialne rozwiązanie, które może zrewolucjonizować czytniki linii papilarnych w urządzeniach mobilnych

Czytniki linii papilarnych montowane są obecnie w większości nowo debiutujących urządzeń mobilnych. Pozwalają one nie tylko jeszcze lepiej chronić osobiste dane, ale również autoryzować zakupy dokonywane on-line. Oczywiście nie każdy jest zwolennikiem takiego rozwiązania, jednak prawda jest taka, że większość użytkowników bardzo chętnie z niego korzysta. Różni producenci starają się ulepszać ten komponent na swój sposób, ale prawdziwą rewolucję może przynieść dopiero pomysł autorstwa FPC i TPK.

Obecnie jest to jeszcze prototyp, wymagający dopracowania, lecz nie zmienia to faktu, że zapowiada się naprawdę obiecująco. Budowa zaprojektowanego przez ww. firmy czytnika pojemnościowego jest bardzo prosta i dokładnie przedstawiono ją na poniższym filmie wraz z symulacją działania. Wyróżnikiem FPC1268 jest fakt, że można go umieścić bezpośrednio pod taflą szkła, pokrywającą urządzenie, bez konieczności widocznego wyodrębniania go. Sensor bowiem jest w stanie rozpoznać i zareagować odpowiednio na wzór na opuszce palca przez szkło o grubości 300-400 µm (nawet hartowane).

Pozwoli to producentom na rewolucyjne zmiany w kwestii designu. Jedynie cena tego komponentu zdecyduje, czy znajdzie się on tylko w droższych urządzeniach, czy również w tych nieco tańszych i budżetowych. W niedalekiej przyszłości możemy więc pożegnać „tradycyjne” czytniki linii papilarnych. Zwłaszcza, że Qualcomm także zaprezentował bardzo podobne rozwiązanie o nazwie Snapdragon Sense ID.

Using FPC1268, smartphone manufacturers will be able to completely embed the fingerprint sensor beneath the cover glass of the smartphone, enabling new innovative industrial designs.

Jörgen Lantto, Dyrektor i CEO FPC

Źródło: Fingerprint Cards AB przez Android AuthorityPRNewswire

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona