Ważne

Xiaomi Mi 4C stopił się na oczach użytkownika

Trzecie doniesienie w ciągu dwóch tygodni o tym, że kolejny smartfon Xiaomi wybuchł, to stanowczo za dużo. Co gorsza, dotyczą one nie jednego, a trzech różnych modeli (ale – co ciekawe – z jednej rodziny produktowej): Mi 4i, Mi 5 i Mi 4C. Tym razem sprawa jest nam wyjątkowo bliska, ponieważ dotyczy naszego rodzimego podwórka.

Jeden z użytkowników Wykopu przeżył zeszłej nocy prawdziwy horror (wiem, zdanie to brzmi jak żywcem wyjęte z Faktu, ale postawcie się na jego miejscu – na pewno nie byłoby Wam wtedy do śmiechu). Zielonycukierek (taki nick ma wspomniany user) spał sobie smacznie, aż w pewnej chwili obudziły go syczenie i smród. A po chwili z jego Mi 4C zaczął unosić się dym i posypały się iskry.

Co gorsza, smartfon leżał bezpośrednio obok głowy użytkownika, więc zdarzenie to mogło zakończyć się naprawdę tragicznie. Na szczęście zielonycukierek najwyraźniej miał wyjątkowo lekki sen, co uratowało jego zdrowie, a być może nawet życie.

Żeby tego było jeszcze mało, smartfon w tym czasie nie był podpięty do ładowarki, a po prostu leżał na łóżku i zapewne rano miał obudzić swojego właściciela. I owszem, obudził go, ale nie rano, a w środku nocy i na pewno nie w taki sposób, w jaki miał to zrobić.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że smartfon został zakupiony w lutym, czyli cztery miesiące temu, na AliExpress. Sprzedawca ma 54 tysięcy ocen, z czego aż 97% pozytywnych. Wszystko więc powinno być w porządku. Ale nie jest. Użytkownik zastanawia się teraz, czy pisać do sklepu (od razu wątpi, że to chyba nie ma sensu, bo może zostać zlany), czy może bezpośrednio do producenta (w takiej sytuacji ma gwarancję odzewu i jakiejkolwiek reakcji).

Xiaomi Mi 4C burned AliExpress

Xiaomi ostatnio za często musi mierzyć się z takimi sytuacjami. Tylko w przeciągu ostatnich dwóch tygodni pojawiły się już trzy afery (a właściwie to cztery, jeśli dołączyć do tego podobną akcję z Mi Band 2), a to zdecydowanie za dużo. Jeśli na tym się nie skończy, to wizerunek marki może bardzo ucierpieć. A tej nie są potrzebne kolejne zmartwienia – wystarczy jej już, że jej smartfony nie sprzedają się tak dobrze, jak jeszcze niedawno.

Już teraz, będąc na miejscu przeciętnego klienta, czyli takiego, który jest niezbyt zorientowany w temacie i polega głównie na tym, co przeczyta lub usłyszy o danej marce, trzy razy zastanowiłbym się nad zakupem urządzenia Xiaomi. Zwłaszcza, że konkurencja jest duża i rywale oferują podobny sprzęt za podobne pieniądze. Nad chińskim Apple zbierają się coraz ciemniejsze chmury i chwilowo jego sytuacja nie wygląda zbyt ciekawie.

Oczywiście można też pokusić się o teorię spiskową, że to właśnie konkurencja wyciąga coraz cięższe działa przeciwko Xiaomi i z premedytacją spycha ją z piedestału, fabrykując takie akcje. Czy tak jest – nie wiem. Prawda jest taka, że co jakiś czas wybuchają smartfony różnych marek. O Xiaomi słyszy się jednak ostatnio za często. A to niedobrze.

Aktualizacja:

W związku z tym, że przez wielu Czytelników tytuł artykułu został uznany za zbyt krzykliwy i nieobiektywny, postanowiłem go zmienić na bardziej neutralny. Natomiast co do samego artykułu, to jest on tak rzetelny, jak to tylko możliwe – wszystkie fakty są zgodne z tym, co podał Użytkownik Wykopu.

Nie jest też tak, że z premedytacją oczerniam całą markę. Faktem jednak jest, że ostatnio wokół jej produktów jest zbyt dużo złego zamieszania, a to na pewno nie wpływa pozytywnie na jej wizerunek i na to właśnie zwracam uwagę.

I jeszcze jedno: jeśli uważnie nas czytacie, to powinniście zauważyć, że ganimy wszystkie niekorzystne dla klientów zachowania producentów – bez względu na to, czy jest to Samsung, Apple, Huawei czy jeszcze ktoś inny. Nikt na tym portalu nie jest faworyzowany.

Aktualizacja 2:

Należy Wam się jeszcze słowo wyjaśnienia sytuacji z Xiaomi Mi 5. Otóż jeden z naszych Czytelników, Nezumi, poddał w wątpliwość wiarygodność zdjęć, opublikowanych przez Phone Radar. Prawdopodobnie są one spreparowane (jak do tego doszedł, możecie dowiedzieć się z tego komentarza).

Aktualizacja 3 (15.08.2016):

Użytkownik, którego spotkała cała ta przykra sytuacja, najpierw próbował skontaktować się ze sklepem, jednak nie przyniosło do żadnego rezultatu. Dlatego zwrócił się bezpośrednio do producenta. Xiaomi, zgodnie z oczekiwaniami, od razu zajęło się sprawą. Uszkodzony Mi 4C został odesłany do fabryki w Singapurze, gdzie ma zostać poddany ekspertyzie, zaś zielonycukierek otrzymał nowiuśkiego Mi 5, a do tego jeszcze kamerkę oraz kijek do selfie.

Xiaomi Mi 4C kamerka kijek do selfie

Źródło: Wykop, Wykop

Komentarze

 • zalgowski

  Ale jak wybuchały iPhony i Samsungi to nie było problemu. A sprawa z mi bandem to na 100% próba wyłudzenia odszkodowania. W Chinach dosyć częsta praktyka.

  • VMortens

   Dokładnie.
   Nacechowany emocjonalnie artykuł @grzdabek obiektywnością nie grzeszy, bo robi teraz tym fonom straszną antyreklamę, a faktem jest, że po wpadkach iPhona i Samsunga się tak radykalnie nie wypowiadał. Można wręcz powiedzieć, że portal robi całkiem niezłą robotę w promowaniu słuchawek Samsunga.
   Pomijam wiarygodność wpisu na Wykopie.
   Parafrazując redaktora – Po takich akcjach nigdy już nie będę traktował Pana wpisów jako obiektywne.

  • DanSlenders

   Z tego co kojarzę, to pisze się także o wybuchających iPhone’ach i Samsungach.

   • zalgowski

    Tak, ale nie widziałem tak głupiego tytułu i tendencyjnego artykułu w stosunku do Apple i Samsunga.

    • VMortens

     Dokładnie, o to chodzi.
     Czy kolega Dan zauważył jak dobrze idzie portalowi promowanie Samsungów (co mi do tej pory nie przeszkadzało)? Czy w tym świetle wyobrażacie sobie teraz podobny tytuł artykułu o produktach Samsunga, tudzież Apple’a?
     Dodatkowo, obie firmy są obecne w PL, więc w świetle opisanych, niepewnych okoliczności, to byłby murowany proces.
     Za to można sobie spokojnie bić w Xiaomi – nie ma ich u nas, więc nie odda…

     • FireFrost

      A czemu nie ma ich u nas? Może dlatego, że nie przestrzegają prawa i norm obowiązujących w UE. Może z tego samego ich telefony wybuchają. Ciekawi mnie jakie wydzielają promieniowanie, bo sprzedając tylko w chinach to raczej nie muszą zwracać na to uwagi…

     • LinekPark

      Zaraz pewnie ktoś Cię napadnie, bo mówisz źle o boskim Sraomi.

     • DanSlenders

      Niestety, ale z sektą* nie wygrasz.

      *dotyczy wielu producentów

     • VMortens

      Ponoć unikasz złośliwości.
      Zamiast odnieść się do naszych wypowiedzi robisz z nas fanbojów (sektę) – to jest coś co cechuje osoby nie potrafiące dyskutować i coś opisane jako dialektyka erystyczna. Poczytaj, które z chwytów właśnie zastosowaliście.
      Po młodych, nadpobudliwych kolegach wyżej nie spodziewałem się niczego innego, ale twoje wypowiedzi do tej pory jawiły mi się rozsądnymi i przemyślanymi.

      Jeśli jednak jest tak, że nie potraficie zrozumieć naszych zarzutów, to wystarczy poprosić. Postaram się wytłumaczyć jeszcze przystępniej.

     • VMortens

      Zbaczasz z tematu i się ekscytujesz – zupełnie niepotrzebnie. Żeby kontynuować z tobą dyskusję musiałbym uznać, że faktycznie wybuchają, a nie widzę nigdzie dowodów. No i – nie o tym pisałem.
      Poza tym dostrzegasz sprzeczność w swej wypowiedzi? Samsungi i iPhony też wybuchały – to potwierdzone – co teraz napiszemy wedle twoich kryteriów?

     • LinekPark

      Samsung to Samsung. Od daaaaaawnaaaa jest się albo po ich stronie albo ( jak ja) przeciwko nim.
      IPki są same z siebie nie poważne i ograniczone, ale owce i tak kupią następne, bo różowe złoto…

     • VMortens

      Nie napisałeś do tej pory ani jednego zdania na temat, ani też nie odniosłeś się w najmniejszym stopniu do moich wypowiedzi. Reagujesz tylko na słowa klucze (Samsung, iPhone) dlatego nie podejmuję dyskusji (bo jej nie ma).
      Usilnie starasz się nie zrozumieć co zarzucamy “redaktorowi”.
      Do twojej wiadomości – nie mam ani jednego Xiaomi. Używam obecnie Galaxy A5(6) i Honora 7.

     • Maciej Szkudlarek

      Apple i Samsung są u nas, na pewno przestrzegają wszystkich norm i też się palą. IPhone 6 kilka dni temu akurat

     • DanSlenders

      Ale ten iPhone 6 zapalił się od tyłka rowerzysty, akurat to nie jest porównywalny przypadek :)

     • GieKa

      Smartfony Xiaomi sprzedaje Morele net. Nie jest to jakiś mały sklepik czy prywatny import. Jeśli te smartfony nie spełniają jakichś norm, a skoro o tym piszesz to wiesz jakich, to powinieneś to zgłosić ot choćby do UKE. Xiaomi oficjalnie sprzedaje swoje telefony w Indiach i innych krajach Azji Płd-Wsch., nie tylko w Chinach.

     • zalgowski

      Jakich praw i norm nie przestrzegają? Ale konkretnie.

     • DanSlenders

      Ale te wpisy promujące Samsunga to które?

      Pytanie kompletnie bez złośliwości, po prostu można to rozumieć na wiele sposobów.

     • VMortens

      Krótką masz pamięć. Niedawno się wywiązała bardzo gwałtowna dyskusja kwestionująca obiektywność Katarzyny w artykule promującym jakość (coraz bliższą lustrzankom) aparatów w Galaxy S7/S7 Edge. Kasia bynajmniej nie zaprzeczała.
      Były też inne – czytasz to wiesz.

     • LinekPark

      Ale fon nie licząc profesjonalistów jest w stanie zastąpić inne aparaty.

     • gracias

      Przeczytałem cała dyskuje i nikt jeszcze nie napisał jakie patenty łamie Xiaomi przez które nie może wejść do UE..ludzie z UE i tak kupuje ich telefony, kto z was ma tak wielka firmę. Oni nie budzą się rano i nie stwierdzają że wchodzą do Indii, kalkulacje odnośnie wejścia na rynek trwają dobre parę miesięcy. Ważniejszy jest dla nich po prostu rynek brazylijski i USA. A wracając tak do tych patentów jeszcze…to huawei walczy z Apple w Stanach i prezydent anuluje wyrok mówiący o zaplacie 600mln dolców chińskiej firmie. Samsung ciągle wojuje z Apple i odwrotnie. Tyle ze, moim zdaniem (to są bardzo ważne dwa słowa i proszę o nich pamiętać), kolejne informacje o sporach patentowych tych dwóch gości się nie sprzedają tak jak info o wybuchajacych telefonach “tej słynnej marki z Chin co podbija świat bo kopiuje Apple”. Świat kopiuje apple a Apple kopiuje świat, a na końcu i tak my na tym zyskujemy bo to oni się kłócą i musza wymyślać czym tu nas zaskoczyć bo dla nas większość funkcji jest już nawet w telefonie za 500zl(+/-200zl). Tak już ktoś wspomniał. Brakuje twardych dowodów. A sam fakt że gościu kupił na aliexpress jest argumentem przeciwko wiec…

     • DanSlenders

      W sensie, że sponsorowane?
      To na szczęście inna para kaloszy

     • VMortens

      Czyli, że nie promują? Nie pisałem, że robią to za darmo, bo im tego wcale nie wyrzucam.
      Stawiasz mi kontrę, czy potwierdzasz co pisałem, bo się gubię?

     • DanSlenders

      Nie, skąd.
      Tak jak mówiłem, wielu rozumie to inaczej i Ty na szczęście rozsądnie.

     • W temacie

      Wiesz S7/E jakby nie było mają obecnie najlepsze aparaty jakie są dostępne w smartfonach, a do tego dedykowane etui i obiektywami, więc trochę to rozumiem. Sam mam Lg G5 (ponieważ S7 nie trafił w moje gusta) i widzę, co te smartfony potrafią. Jasne, że lustrzanka to to nie jest, jednak kompakty za 800 są już zbędne.
      Weź też pod uwagę, że KAŻDA opinia jest subiektywna, ponieważ człowiek ZAWSZE w mniejszym lb większym stopniu kieruje się emocjami. Czepiasz się Kasi jakby odwalała jakis syf, a tymczasem w porównaniu do spidera czy komorko (które sięgnęło dna) – odwala kawał dobrej roboty.

     • VMortens

      Kompletnie nie na temat!!
      – Nie pisałem, że są złe. W ogóle o nich nie pisałem, pisałem o artykule sponsorowanym. Porównywanie do lustrzanek pozostawiam tobie, bo ja się nie podejmuję.
      – Kasi nic nie zarzucałem (a już broń boziu portalu) – wręcz przeciwnie kilka razy pisałem już, że moje zastrzeżenia dotyczą kolegi “redaktora” Dąbka.
      – Właśnie dlatego, że Kasia ‘odwala dobrą robotę’ mam konkretne oczekiwania odnośnie treści tu prezentowanych, których “redaktor” nie spełnia ani trochę. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem (co w powyższych punktach udowodniłem), to napiszę wprost: artykuł Grzegorza Dąbka jest na poziomie popłuczyn z Onetu.

      Rozumiesz moje i innych zarzuty?

      Pal sześć te Xiaomi, niech się samo broni.

     • W temacie

      Uspokój się dzieciaku bo ci żylka pęknie:) Kupuj sobie xiaomi i nie płacz o oto, że ktoś o nich źle pisze, jak im telefon wybucha:) Co cie to obchodzi

     • VMortens

      Nie żebym się spodziewał odpowiedzi merytorycznej, ale jesteś kolejną osobą, która zamiast odpowiedzieć sensownie ucieka w inwektywy. Jeśli myślisz, że twoje inwektywy miast argumentów w dyskusji świadczą źle akurat o mnie, to się mylisz.

     • W temacie

      Ale co ja ci mam powiedzieć? Strasznie poważnie bierzesz te wszytskie testy, recenzje, opinie itd.. .Każdy ma swoją i w zależności od tego kto co lubi, taka będzie opinia. Kiedyś na komorko było porówananie foto i video miedzy Note 4 i iphone 6 plus. Ewidentnie każdy zawsze widział (i nie tylko na tym portalu), że iphone nie mas szans przy note, jednak są takie 2 cydrowe tępe trolle (szemot i kaliente), dla których to wyglądało zupełnie inaczej, ale to dlatego, ż epo prostu kochają te telfony bardziej niż swoje matki ico poradzisz… idź na jakiś portal o tandetnym apple i tam “inteligenci” napisza, że ipad pro jest lepszy od surface pro 4 i co… mogą, mimo iż to toalna bzdura.

     • LinekPark

      Tylko, że jeśli oni(tabletowo) promują Samsunga, to Lulek z Android com pl i komorkomania wciskają go ludziom z lufą przy głowie.

     • W temacie

      Jaki proces o czym ty gadasz?:D Wiesz jak by pijarowo później wyglądały nagłówki typu “światowy gigant pozywa tabletowo.pl za pisanie o wybychających iphonach”? Straciliby więcej niż by zyskali. Czemu tak bronisz xiaomi.. zwyklły chinol, jak wiele tych firm żyją TYLKO dlatego, że używają bezprawnie patentów innych, działają tylko w chinach i Indiach i (co dla większości tu pewnie najważniejsze) – są tanie…

     • Aucon

      Nie jak wiele, bo to już duża firma produkująca nie tylko telefony. Natomiast nie mówi się nawet głównie czy to wina Xiaomi, wadliwej części, czy może, że to był odnowiony telefon z tańszych zamienników. Chodzi tu o to, że autor sugeruje nagminne wybuchy tych telefonów na co nie ma po prostu dowodów (mi 5 przykład). Takie sytuacje były są i będą. Zwłaszcza, że Xiaomi sprzedaje dużo telefonów nie tylko do siebie. W Indiach też były spory o patenty nie tylko z Xiaomi.

     • VMortens

      Pokaż najpierw gdzie ich bronię, bo to, że ty nie czytasz ze zrozumieniem, to ja już niżej wypunktowałem. Może pozostań lepiej przy ubliżaniu …

     • FireFrost

      Xiaomi nie działa w indiach. Próbowali, ale wykopali ich stamtąd po kilku dniach

     • cukru

      Sprzedają tam normalnie telefony, tylko że wyłącznie na snapdragonach.

     • W temacie

      Nawet nie wiedzialem. Ciagle sie czyta o jakich chinolachci przewazne jest ze sa tylko u ryzoludki i swietych ciapatych krow , wiec myslalem ze wszyscy tam siedza:)

     • cukru

      Tak jak napisałem niżej: sprzedają tam telefony, ale tylko na procesorach Snapdragon i to nie wszystkie.

     • W temacie

      Ok:) Snapek leosy niz kirin czy mediatek, ale z exynosem tez niema szans.

  • W temacie

   Pisało się – o iphonach było wiele akcji, o Samsungu raz przy okazji S6 – chyba nie oryginalna ładowarka czy jakoś tak. Pytanie tylko… czemu ten artykuł was gryzie. Ja po przeczytaniu nagłówka “nigdy nie kupię xiaomi” doszedłem gdy… weszli na rynek… bo po co sko, mogę mieć flagowiec Samsunga, Lg czy po prostu iphona… to jaki sens jest kupować jakiegoś chinola?

   • Nezumi

    Bo mogę? Bo chcę? Bo mam do tego prawo? Nie wiem, jaki jest sens narzucać komuś własne zdanie/zakup… Chcę to kupuję Xiaomi, nie chcę to kupuję co innego, moja sprawa, mój portfel. W tytule gryzie jego brak obiektywizmu, takich tytułów nie pisze się o Samsungu, albo Apple, bo byłby problem, ale o Xiaomi można, bo przecież, nie odda, nie ma ich tutaj, można sobie pisać o nich co się chce… Można było zatytułować to inaczej? Można, ale wtedy nie byłoby tylu odsłon, “hejs się nie zgadza”…

    • W temacie

     Jak wolisz gorsze.. twoja sprawa, ale mniejsza o to. Myślisz, że apple by poszło do sądu o taki wpis? i później nagłówki, że mszca się na małym biednym portalu za wpis o ich wybuchającym smartfonie i wtedy znów to wraca na 1szą stronę. Temat trzeba wygasić: dac telefon nowym przeprosić, jakieś odszkodowanie, żeby nie szczekali i za 3-4 dni nikt nie pamięta – jak w polityce:)
     Jaki byłby obiektywny nagłówek? “Wybuchnął smartfon chińskiej marki, wina z pewnoscią leży po stronie podrabianej baterii”? :)

     • zalgowski

      Co jest gorsze? Ale konkretnie.

     • W temacie

      Np xiomi mi5 s porównaniu do Lg g5 czy Note7.

     • zalgowski

      Ale jest zdecydowanie tańszy.

     • W temacie

      Zacznij zarabiać, to nie będzie to argumentem… Nie znosze tego… Coś jest lepsze bo jest tańsze… Jasne, że jest tańszy… jednak przy cywilizowanych zarobkach czy wydasz na telefon tygodniówkę czy 2 tygodniówki raz na rok na telefon to niema znaczenia.

     • zalgowski

      Zarabiam dobrze, dlatego mam iPhona 6s. EOT

     • W temacie

      Współczuję :)

     • Grzenio

      Tylko nie śpij ze swoim super lg pod poduszką jak bohater tego artykułu, bo Ci się jeszcze łóżko zajara. A, pardąsik ty masz super flagowca, cofsm to co napisałem.

     • W temacie

      Dam głowę ,że używam smartfona w ciagu dnia zdecydowanie mniej niż przęcietny użytkownik, bo taki G5 z na prawdę słabą baterią wytrzymuje mi 2 dni, także nie masz o co płakać :)

     • Grzenio

      To już nie masz głowy. Hejtujesz tu i na gsmmaniaku. Fajnie pogadać z kimś kto jest tak bogaty jak tu i kupuje super flagowca. To pisałem ja Janusz Jarząbek, który lubi Miui.

     • W temacie

      Nigdy nie byłęm na GSMmaniaku… Nigdy nie uznałbym kogoś za bogatego, dlatego, że kupuje flagowca. Fakt, że jest biedny ten, kogo na na niego nie stać, ale żyjemy w kraju nędzy, która przez ostatnie 8 lat się się jeszcze pogłębiła. Te JJ też mi nie znane, ale pozdrawiam:) Używaj, czego chcesz, ja tylko zadaje pytanie bo jestem ciekaw i lubie wiedzieć:)

     • Grzenio

      Tak ty nie ogarniasz, że ktoś kogo stać na S7 kupuje Mi5 bo jest dla niego lepszy. Za trudne byś zrozumiał, że na tym polega wolny rynek. Będę się za ciebie modlił, obiecuję.

     • W temacie

      Kupuj sobie ci chcesz:) Ja mam g5 (nie jestem zadnym fanboyem samsunga), bo lubie najlepsze:)

     • Nezumi

      A czy ja gdzieś piszę o sądzie? Wszyscy wiedzą, że takie firmy płacą nie małe pieniądze, aby ich reklamować, gdyby ktoś napisał coś złego mimo takiego “wsparcia finansowego”, to szybko by je stracił :). No i co jest gorsze? Jakieś przykłady, czy po prostu “Gorsze bo chiny”?

     • W temacie

      No… ale jak te smartfony mają się do takiego Lg g5 czy Note 7? Nijak… Flagowce zawsze mają coś unikalnego, ale te chinole poza niską ceną, nudnym wyglądem, gdzie wszystkie wyglądają tak samo, przecietnym i aparatami iczasem pracy na baterii nie wyróżniają się niczym…

     • Nezumi

      Ale, nie wszyscy oczekują “wodotrysków” i “fajerwerków”, niektórzy chcą dobry telefon, w dobrej cenie. Mi5 i S7 są zbliżone od strony hardu, a taka Mi5 kosztuje 2x mniej. Jeżeli mam płacić 2x więcej za to, że Samsung doda coś do softu, co mogłoby być w każdym innym jego telefonie i jeszcze ich soft działa jak mu się podoba, to sorry, ale wolę Mi5, a w sumie aktualnie, to sam nie wiem co bym teraz kupił, żaden z aktualnych flagowców niczym nie przyciąga :).

     • W temacie

      Dla mnie przyciąga G5 którego mam oraz Note 7, którego kupuje za miesiąc. CHinole przycia,gają niską ceną, nudnym wyglądem, wiec zdecydowanie nie jestem dla nich targetem.

     • zalgowski

      Aha, czyli ty jesteś tym pajacem od G5 który trollował tutaj i na komórkomanii. EOT

     • W temacie

      Kim? jakim pajacem? To już flagowca nie można mieć?:D

     • Nezumi

      I masz do tego pełne prawo! Nawet chwała Ci za to, że wybierasz inne firmy, gdyby wszyscy kupowali produkty 1 firmy, bylibyśmy skończeni :). Nigdy nie próbowałem i nie mam nawet takiego zamiaru, przekonać Cię do zakupu Chińczyków, jedynie zaproponowałem “wypróbowanie” takowego i nie rozumiem dlaczego na siłę próbujesz nam wcisnąć telefony/firmy, których my nie chcemy, nie potrzebujemy. Każdy ma inne wymagania, Twoje spełnia Note7, czy G5, moje Mi4 (aktualnie), kogoś innego spełni Redmi3, czy jakiś budżetowy telefon innego producenta, ważne, aby każdy dorwał sprzęt dla siebie, nie dla innych, ten telefon ma działać Tobie, nie mi :).

   • zalgowski

    Bo ma świetny stosunek ceny do jakości, rewelacyjne MIUI. Mi4 używam naprzemiennie z iPhonem 6s.

    • W temacie

     no właśnie… jest tani… Dlatego popularny w chinach, indiach, cebulandii i reszty europy wschodniej. Jedź to USA, to zobaczysz, że tam nikt nawet nie zna tych marek :)

     • zalgowski

      No i co z tego?

     • W temacie

      To, że jedyne co ma… to cena:) W niczym nie jest lepszy od FLAGOWCÓW :)

     • zalgowski

      Jest lepszy w kwestii ceny, a oferuje taką samą wydajność jak inne flagowce.

     • W temacie

      Nie używaj ceny jako argumentu, ponieważ nie oferuje 100% tego, co np note7 czy g5 to raz, a dwa wydajność to nie wszystko… ważniejsze od tego czy apka otworzy się w 3 czy 5 sekund ejst to, co telefon oferuje.

     • zalgowski

      Ale on nie jest konkurencją na Note 7 tylko raczej dla S7. Po drugie note i g5 nie oferują MIUI, czyli dla mnie są dużo gorsze.

     • W temacie

      MIUI to jest soft man… tak jak ja nie lubię sony i htc za nakładki.. najbardziej odpowiada mi touch wizz:)

     • gracias

      Jeżeli mamy nie używać ceny jako argumentu to powinniśmy porównywać produkty z tej samej półki cenowej. Dla przykładu bierzemy Galaxy J7 z 1gb ramu i 720p wyświetlacz 5,5 cała. Cena? Skoro “wchodzisz, bierzesz i kupujesz” to w media markecie jest za 1250. Za tyle lykniesz mi4s i jeszcze zostanie, dolozysz 200-300zl i masz mi5 co zamyka dyskuje. Dobranoc

     • W temacie

      Moze, nie wiem… Nie zwracam uwagi na sredniaki, interezuje mnie tylko najwyzsza polka.

     • Nezumi

      W niczym też nie jest gorszy… Żaden argument “w niczym nie jest lepszy” jeżeli też “w niczym nie jest gorszy” od strony hardu…

     • W temacie

      Nie? W g5 jako flagowcu mam Always on display, wymienną baterią, szerokokątny obiektyw i zdecydowanie lepszy aparat. W note 7 mam.. jeszcze lepszy aparat, filmy HDR, RYSIK który jest killer feature każdego notea, wodoodporność, skaner tęczówki oka. Oba telefony mają też swój unikatowy wygląd, a chinole wsio na 1 kopyto,

     • Nezumi

      Mi5 nie jest Note’em, więc po cholerę rysik na 5″? Co ty w ogóle porównujesz? G5? Serio? Dla mnie ten telefon to 1 wielki niewypał, moje zdanie, mam do niego prawo czyż nie? Co z tego, że ma wymienną baterię, czy też dodatki z modyfikacji, jeżeli za każdą z modyfikacji musisz zapłacić i to sporo. Ja aparatu nie używam, nie potrzebuję go, raz na jakiś czas cyknę fotkę w pracy grafiku, albo po prostu sobie na wakacjach coś cykne, nie potrzebuje do tego lustrzanki, czy pro aparatu, to co dawałoby mi Mi5 w 100% by mnie zadowoliło, więc dlaczego mam płacić 2x tyle za tego Samsunga, czy też LG?

     • W temacie

      Skoro nie potrzebujesz flagowca… to po jaką choelre bawić się w sprowadzanie czegoś z chin (wiele osob tak robi), zamaist kupić coś podobnego, co jest w każdym sklepie w PL?

     • Nezumi

      Bo mam taką zachciankę… Po co kupuje się drogie samochody? Po co kupuje się flagowce? Po co się cokolwiek kupuje? Bo się ma taką zachciankę, mam kasę i chcę ją wydać na np. Mi4, przecież nie można nikogo i niczego skreślać na wstępie, nie próbując tego :). Po 2, nawet jeżeli chciałbym budżetowca, to znowu wychodzi mi taniej kupić Chińczyka :(.

     • W temacie

      Ok ajk lubiesz sobie utrudniać życie… ja wchodze do sklepu, biore i mam, ty będziesz zamawiał jakąs dostawa ale spoko:) Tak jak widzę tych któzy czekają po 2-3 tygodnie na mibanda 2 – dla mnie to śmiech na sali:)

     • Nezumi

      To nie te czasy :P telefon z chin masz w 3-5dni :D

     • W temacie

      gwarancja uznawana przez 2 lata? pytam z ciekawości, bo serwisu raczej u nas nie ma jak coś.

     • Nezumi

      12msc, ale w Polsce, we Wrocławiu, przynajmniej jeżeli kupujesz w ibuygou :P. Chyba mają opcję dokupienia kolejnych 12msc.

     • W temacie

      A jak nie kupię we Wrocławiu? Jaka jest oficjalna dystrybucja?

     • Nezumi

      We wrocławiu masz tylko serwis, sklep jest w Chinach, oficjalnej dystrybucji w Polsce nie ma, a samo Xiaomi wyayła tylko drobiazgi do niemiec, angli i chyba hiszpanii tj. Sluchawki, jakies etui, nie telefony, tylko kamerki sportowe mają oficjalną dystrybucję, ale jako XiaoYi :D

     • W temacie

      Haha ok dzieki, 1 serwis w Polsce, brsk oficjalnej wysylki:D wtf… Niech mi ktos powie ze kupuje ten telefon nie dla tego ze jest tani:D

     • Nezumi

      Przecież ciagle jest mowa o tym, ze xiaomi nie ma oficjalnie w Polsce, wiec co zes wyskoczyl jak przyslowiowy Filip? Wiekszosc sprzedawcow, dobrych sprzedawcow w Polsce ma swoje wlasne serwisy, takze nie 1. MiCenter jest po prostu jednym z najlepszych i robi naprawy gwarancyjne dla IBG. Co wiecej, ile czekasz na naprawy gwarancyjne? 2tygodnie? Miesiac? MiCenter naprawia w kilka dni… Takze jezeli ktos chce xiaomi, to zakup w ibg wydaje sie rozsadny i bezpieczny… No i nie wiem co jest zlego w tym, ze xiaomi jest tanie dla nas, Polakow. Od kiedy nozsza cena jest zla?

     • W temacie

      Samsung w Wawie naprawia na miejscu, lg chyba zreszta tez:) A czy ja pisze ze nizsza cena jest zla? Sprawia ze produkr jest pospolity ale czy to tak zle…

     • Nezumi

      No wlasnie, pospolity, dostepny od strony finansowej dla praktycznie kazdego, kazdy ma swoje mocne i slabe strony. Napisales poprzedni post w takim… “Tonie”, jakby kupowanie czegos “bo jest tanie” bylo zle. Nie wszystko co tanie, jest zle.

     • W temacie

      Nie, nie to mialem na mysli, nie wszystko co tanie jest zle jednak baaaard o zadko tansze jest jakosciowo lepsze od drozszego. Apple jest takim wyjatkiem np:)

     • Nezumi

      W takim razie mój błąd, źle zrozumiałem/odebrałem :D. Apple miało kiedyś jakość, miało hype, ale teraz utracili to, stali się kolejnym nudnym producentem smartfonów, utracili ten “pazur” który mieli z 3-4lata temu.. Android idzie do przodu, a iOS stoi w miejscu, telefony z androidem idą do przodu, te od Apple przestają się od siebie różnić. Apple zaczyna się wyróżniać tylko i wyłącznie wysoką ceną, co moim zdaniem, jest pierwszym gwoździem do trumny :P. Aktualnie (no nie do końca, “aktualnie”, ale jeszcze z rok temu) koszt zbudowania bodajże iP6+ jest ponad 20% niższy od kosztu stworzenia bodajże S6. Co więcej, wydaje mi się, że gdyby Samsung lepiej wycenił swój sprzęt (uciął nawet z 10-15% ceny) i bardziej skupił się na jakości tego co robi (bo moim zdaniem Samsung jest szajsowaty, ale to tylko moje zdanie) to wątpię, czy miałby tylu “anty-klientów”…

     • W temacie

      Apple juz od 5s nie robi kompletnie nic. Cena gwozdziem do trumny raczej nie bedzie bo owce i tak ten szaj kupia.
      Samsung od ma bardzo dobra jakosc wykonania od s5, a od czasow S6 jest absolutnie topowy. Szkolo+aluminium = pelna elegancja:)

     • Nezumi

      Ja się nadziałem na Samsunga w różnych sprzętach, mam ich po prostu już dość, ale cieszę się, że Tobie służy :D.

     • W temacie

      Nigdy nie mialem problemu z zadnym sprzem jakiejs firmy. Fskt ze nie kupuje byle czego ale nawet moje stareblapto ktore komus daje dzialaja po 6, nawet 8 latach.

     • Nezumi

      Ja niestety nadziałem się i na Samsungu i na Sony, ja wychodzę z założenia, że nie ważne ile wydam na telefon, czy będzie to fon za 500zł-800zł, czy za 3k, ono ma działać, producenta w tym głowa, aby sprzęt przez te 2lata działał sprawnie, a niestety, wszelkie moje telefony w tej cenie od “wielkich korpo” wywalały się po miesiącu/2… Samsung Galaxy S3 był chyba rekordzistą, walnął ekran po 24h, a Samsung mi powiedział, że “tak powinno być”, a miałem paskudne białe plamy na ekranie, a do tego efekt ghoustingu, trafiona sztuka, zdarza się, ale jeżeli daje tel na gwarancję i po ponad miesiącu słyszę, że to “tak ma być” to… No wybacz, mam chyba prawo się do nich uprzedzić :D.

     • W temacie

      Eh… Znow jakis jeden nie szczesliwy na milion:) proporcjonalnie takich sytuacj ijest pewnie tyle co wubuchajacych xiaomi:)

     • Aucon

      Dlatego, że oferują lepszy sprzęt w danej cenie, tu Samsung już nie wygrywa niestety.

     • W temacie

      Jak nie masz reklam, kradniesz patenty, nie mas kontroli jakości, standartów to się nie dziw:) Ja w garażu skeciłbym jeszcze taniej :)

     • Grzenio

      Daj znać jak slecisz, może kupię, tylko żeby mi nie wybuchło :)

     • W temacie

      Tobie to się może jedynie woda w głowie zagotować i wybuchnąć:) Słaby troll, ale widzę ze się starasz – doceniam to. Zostałeś dostrzeżony, pochwal się mamie :)

     • Grzenio

      Nie mogę pochwalić się Twojej mamie, nie znam jej osobiście. Pochwał się ty gdzie jeszcze hejtujesz ( komorkomania, gsmmaniak ) wszędzie pełno samsungowego fanboja.

     • Aucon

      Dla mnie patenty to zło, szczególnie trolle patentowe, którymi niewątpliwie jest Apple i Samsung. W Ameryce zarejestrujesz wszystko. Zmartwię Cię, Xiaomi musi mieć modele z prawdziwym CE, bo takie sklepy jak Morele itp. nie mogły by tego sprzedać. Chętnie kupię od ciebie taki super telefon. Nie byłbym na Twoim miejscu jednak gdyby coś było z nim nie tak.

     • W temacie

      “Dla mnie patenty to zlo” – a kim ty cebulaku jestes i kogo to obchodzi? Pewie jeszcze filmy i gry sciagasz z chomia i ktorentow i bedziesz sie wypowiadal…
      “Apple i Samsung to trolle patentowe” – bo maja sztb zdoonym kgarnietych ludzi, ktorzy potrafia wymyslic cos nowego, w orzeciwienstwie do chinoli?
      Siegnales dna:)

     • Aucon

      Ty już dawno tam byłeś i nawet nie starasz się wyjść. To nie jest niczym związane z ty czy oni są mądrzy czy nie. Oni patentuja wszystko co mogą. Nawet najbardziej oczywiste rzeczy i to nie chodzi, że są mądrzy po prostu byli szybsi. Ty jesteś głupi jak but nie mówię, że za nic nie płacę, patent to nie produkt dla konsumenta ośle. Jeżeli ktoś coś zrobi lepiej i taniej to ja jestem za, a rynek zweryfikuje wszystko.

     • W temacie

      Nie obrażaj mnie pier**lcu mały, bo już ci mówiłem, czym jesteś i ile jest warte twoje zdanie.

     • Aucon

      Jak nie potrafisz myśleć to inaczej się nie da niestety. Sadzisz się do każdego, tylko nie wiem po co? Wyjdź na dwór ochłoń, a najlepiej odłącz internet na mniej więcej rok, tylko nie szybciej

     • W temacie

      Eh te ameby… Podobni slabe i glupie jednostki likwiduja sue same wiec jakim cudem ty jeszcze istniejesz….

     • Aucon

      “Sue” to możesz palnąć w makówkę, może się jeszcze da uratować.

     • W temacie

      Ty sobie przy glowie ipada zdetonuj – zus zaoszczedzi:)

     • Aucon

      Nawet Cię przeproszę, chociaż ja zachowam się jak człowiek na poziomie. Uniosłem się nie potrzebnie. Popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem, wyciąganiem wniosków. Nie powinno być to trudne w podstawówce dają radę, ponieważ kiedy już coś Ci nie pasuje, wyzywasz, nie podajesz argumentów i odwracasz kota ogonem.

     • FireFrost

      Xiaomi poza chinami nie istnieje. Garstka psychofanów ściągających te telefony z chin jest statystycznie nieistotna.

     • W temacie

      Dokladnie. Jakby weszli na cywilizowany rynek by nie wytrzymali w rok.

   • Anton

    Tutaj rządzą psychofani chińskiego badziewia, a dyskusja z nimi, to kopanie się z koniem. Polecam portale nie z recenzjami tylko z testami. Przy okazji testów chińczyków zawsze coś nie bangla.

  • TomekZ

   Samsung niech robi pralki i lodówki, firma która robi wszystko to nie robi nic dobrze ;)
   Iphone jest przereklamowany.

   • zalgowski

    Nie wiem co to ma do tematu. Xiaomi też robi różnego rodzaju sprzęty domowe. O iPhonie nie mam zamiaru dyskutować, mnie się go dobrze używa.

 • Maciej Szkudlarek

  Zapomniałeś dodać że są filmiki z telefonami z tego sklepu gdzie są ślady palców w środku obudowy – bardzo możliwe że to był refurb i miał nieoryginalną baterię

 • cukru

  Pierwsze słyszę, żeby jakiś Mi5 się spalił, niech autor podeprze to jakimś linkiem. W przypadku Mi4i sami pisaliście że mogła za to odpowiadać jakaś bylejaka ładowarka, tutaj jest spore podejrzenie, że telefon był odnawiany ale lepiej dać click-baitowy tytuł który oczernia całą markę na podstawie pojedynczych przypadków. Aż szkoda to widzieć na tak dobrym portalu.

   • Aucon

    No i to jest to o czym pisałem. Chociaż tyle. Szkoda jednak, że prócz zdjęć nikt nic nie wie.

    • Nezumi

     Wejdź sobie na fotoforensics (znajdziesz na google), wrzuć tam fotkę z tego artykułu, a potem jakąkolwiek inną fotkę z PC (nie przerabianą w żadnym programie), zobaczysz jak ładnie zdjęcia z tej strony śnieżą, a Twoje będą praktycznie jednolite :). Tak btw. bardzo fajna stronka do sprawdzania lewych zdjęć :D. Ten artykuł więc jest wart tyle ile te zdjecia, nic :D. Niżej mam podane 2 ładne przykłady, ale jakoś pan Grzegorz Dąbek nie ma ochoty zaakceptować postu…

   • Zen

    Jak z autentycznością zdjęć pogorzeliska z Mi5? Powyżej ktoś wskazał że to twórczość grafiki komputerowej.

    • Wpis został zaktualizowany i dodałem też informację na temat Xiaomi Mi 5.

 • Rob

  Osobiście spodziewam się więcej takich “sensacji” w sieci, bo przecież jedynie słusznym wyborem jest marka widoczna w co trzecim “newsie” na praktycznie każdej stronie o telefonach.
  Jak nie wydasz 4k pln na telefonik to na pewno zostaniesz kaleką. ;)

  • Zen

   Lepiej bym tego słowami nie oddał ;)

  • Ostatnio coraz częściej korzystam ze smartfonów za 500-700 złotych i, kurcze, jeszcze mam wszystkie ręce i nogi ;)

 • DanSlenders

  ,,Oczywiście można też pokusić się o teorię spiskową, że to właśnie konkurencja wyciąga coraz cięższe działa przeciwko Xiaomi i z premedytacją spycha ją z piedestału, fabrykując takie akcje.”

  Ale po co? Xiaomi traci udziały na rynku samo z siebie i nie trzeba im pomagać.

 • Kamil

  Afera z niczego. Nie jeden telefon wybuchł, nie jeden wybuchnie – począwszy od Samsunga a kończąc na Xiaomi. To elektronika – zawsze coś może się zepsuć. Obwinianie jakiejkolwiek marki jest bez sensu w takich przypadkach, przynajmniej do momentu do kiedy są to tylko rzadkie epizody a nie codzienność wśród wielu użytkowników :)

  • Egzo

   Zagrożenie życia lub zdrowia to “afera z niczego”? Szczególnie że każda bateria ma zabezpieczenia przed takimi incydentami, a ten przypadek jest tym bardziej ciekawy że telefon nie był wówczas ładowany! Co prawda osoba która zgłosiła ten przypadek mogła dodać zbyt wiele od siebie aczkolwiek producent powinien to jak najszybciej zbadać.

   • Maciej Szkudlarek

    Nieoryginalna bateria może nie mieć zabezpieczeń, a bardzo możliwe że był to refurb

   • cukru

    W sprawie z Mi4i telefon został odesłany do producenta, a właściciel dostał nowy telefon. Tutaj Xiaomi może się wypiąć, bo telefon był kupiony u resellera. Zobaczymy (albo i nie) dalszy przebieg sytuacji.

    • Egzo

     Odnośnie wymiany telefonu mam rozumieć że Xiaomi przyznało się do winy czy też okazało się wspaniałomyślne (co jednak się zdarza), oraz jakie podało wyjaśnienia w tej sprawie.
     Odnośnie “wypięcia się Xiaomi” to bym nie był taki pobłażliwy, gdyby telefon tylko uległ uszkodzeniu to wówczas mógłbym to zrozumieć. Natomiast gdy możliwa wada zagraża życiu lub zdrowiu producent powinien jak najszybciej zbadać sprawę, nawet pomimo wielu przesłanek które nie wskazują na winę producenta ponieważ producent wypuszczając nowy telefon ręczy za jego bezpieczeństwo! Zbadanie sprawy takiej jak ta wyklucza (bądź nie wyklucza) możliwych wad innych urządzeń danego producenta.

     • VMortens

      Ale z punktu widzenia producenta, to jest telefon z drugiej reki. Obiektywnie patrząc – tak właśnie jest, bo kupione poza jakimkolwiek oficjalnym kanałem dystrybucji. Te telefony mają tylko gwarancję sprzedawcy, bo to jest re-seller prywatny. Sytuacja porównywalna do takiej, gdybyś kupił fona w komisie.
      Zdziwiłbym się gdyby Xiaomi chciało jednak coś tu zrobić. Odzywanie się, w tej sytuacji stawia ich w dwuznacznej pozycji. Kupione od szemranego (z punktu widzenia Xiaomi) sprzedawcy. Dodatkowo, telefon używany na rynku, gdzie oficjalnie są nieobecni…
      Aż sam jestem ciekaw czy choć przysłowiową gębę otworzą.

     • cukru

      Oficjalne oświadczenie na XDA brzmi:”We take such matters seriously and we have already been investigating the matter. We have been in touch with the customer and will be getting his device this week to do further investigation. In meantime, we have offered a replacement phone to the customer.”

     • W temacie

      No i dadzą mu nowy, i na tym sprawa sie zakończy. Może jakieś odszkodowanie, żeby japy nie darł i koniec :)

     • VMortens

      Cholera wie, ale faktycznie ciekawym bardzo. Sytuacja mocno ‘nieoficjalna’. Mają pewnie dylemat, czy się ‘oficjalnie’ zachować.

   • W temacie

    Mamy przestać jeździć samochodami, bo codziennie dochodzi do wypadków śmiertelnych, albo nie jeść precli bo Bush kiedyś prawie się zadławił na śmierć?:D Włącz myślenie.

    • Egzo

     Chyba to właśnie ty wyłączyłeś myślenie, odwracasz sytuację o 180 stopni i próbujesz mnie wyśmiać pomimo iż to właśnie twój tok myślenia jest błędny. Twój argument jest pozbawiony zupełnie logiki, gdyż we wskazanym przez Ciebie przykładzie skutek wychodzi od użytkownika natomiast w wyżej opisanym przykładzie skutek wychodzi z wadliwej konstrukcji urządzenia. Chyba widać różnicę prawda?
     A co do pytania “Mamy przestać jeździć samochodami, bo codziennie dochodzi do wypadków śmiertelnych” odpowiem że jak najbardziej TAK, ALE w przypadku gdy winą jest wada urządzenia!
     Przykład usterka która spowodowała nagłe przyspieszenie aut doprowadziła do wycofania ponad 10 milionów pojazdów w USA. Wygoogluj sobie bo takich spraw było bardzo wiele.
     No i na koniec WŁĄCZ MYŚLENIE, bo ośmieszyć się naprawdę jest łatwo.

     • W temacie

      Posalem gdzies wyzej o tesli jak chlop sie zabil bo uzywal autopilota:)

   • Kamil

    dokładnie z niczego – wiadomo, groźne zdarzenie dla życia i zdrowia – ale tyle już telefonów wybuchło różnych marek, że robienie z Xiaomi turbo afery nie ma sensu i logiki biorąc pod uwagę ilość tego typu incydentów na całym świecie. Ale widać że autor być może przemyślał sprawę i kupi Xiaomi bo tytuł już zmieniony :)

 • VMortens

  Godna podziwu obiektywność – gratulacje na okoliczność wspięcia się na ‘dzniennikarskie’ wyżyny!!

  • DanSlenders

   No, to może spać spokojnie, bo Xiaomi nie ma i jeszcze długo w Polsce nie będzie, a tego producenta guano obchodzi, co się o nim myśli w jakiejś Polsce.

   • VMortens

    Przecież dokładnie to napisałem (gdyby).
    Sęk w tym, że artykuł nie ociera się nawet o obiektywność, tytuł jest debilny, a ‘redaktor’ może śmiało kozaczyć wiedząc, to cośmy tu napisali.

    • VMortens, bardzo szanuję Cię za wszystkie komentarze, które są jednymi z rzetelniejszych na naszym portalu, a krytyka zawsze konstruktywna – dziękuję.

     Z tytułem wpisu faktycznie Grzesiek się zapędził i nie bez powodu, po dłuższej rozmowie ze mną, postanowił go mocno zmienić i dodać również aktualizację wpisu, która – wydaje mi się – sporo tłumaczy.

     To nie jest tak, że “jeździmy” po jednej firmie, a inną chwalimy. Jeśli któraś podpada, to zawsze o tym piszemy. Niezależnie od tego, czy jej nazwa zaczyna się od A, S, H czy X.

     • VMortens

      Wiem, że nie jeździcie, wiem. Jak pisałem wyżej – nie obrażam się na portal. Raczej bezrefleksyjne podejście Grześka podziałało mi na nerwy.
      Jak również pisałem – są oczekiwania, to i pojawił się niesmak. A oczekiwania są, bo ustawiłaś wysoko poprzeczkę.
      Grześkowi życzę chłodniejszej głowy. No, i musi pamiętać, że portal ma opiniotwórczą pozycję, to i jego słowa będą rozliczane. Przyda mu się i takie doświadczenie w portfolio, choć może nie najlepiej je będzie wspominał :D
      Pozdrawiam i dobranoc.

      BTW. Pisałem wyżej jakie mam fony – przy wyborze ich liczyło się również to co napisałaś o nich i że były tu dostępne testy, w formie jaką lubię i przyswajam, więc z tą opiniotwórczością, to nie tylko próżne schlebianie.

 • GieKa

  Wierzycie we wszystko co pojawia się w internecie? :) Przecież gościu mógł grzebać w tym telefonie. Mógł specjalnie zrobić jakieś zwarcie, przeciążenie. Po co? By zaistnieć. Bo telefon mu się znudził i chciał zadośćuczynienie od sklepu. Internet jest pełen dziwnych ludzi. A w artykule brakuje mi tej przepalonej pościeli i materaca.

 • I†achi

  PANIE DĄBEK, irytuje mnie Pan. Kogo do ch*a pana obchodzi że nie kupisz Xiaomi? Już tytuł zniechęca. Gdzie jesteś Kasiu, szefowo? Usuńcie lepiej tego newsa. No i… jaka konkurencja? Meizu, Huawei, Levovo? Bo Samsung się chowa. Porażka na całej linii…

  • maniek122112

   O, czyżby jakiś urażony fanboj. Ciekawe czy tak pociesznie wołałbyś o pomoc Kaśkę jakby jakiś Szajsung albo Hujawie się zapalił :D
   Kasiu, Kasiu ratunku, naszych biją heheheh

   • LinekPark

    Xiaomi dorobiło się bandy obrońców godną Samsunga. Nie warto dyskutować. Na BB news są ludzie, jak @Zibski, co uważają, że negatywne opinie o Xiaomi i ich gwarancji w Polsce są błędne. Pytałem dlaczego i dowiedziałam się jedynie, że są w większości błędne i już.

    • Nezumi

     “Obrońcy” nie pojawili się “o tak”. Jeszcze jakieś 2-3 miesiące temu przy wpisach o Xiaomi można było normalnie podyskutować, ludzie przyznawali rację osobom, które potrafiły sensownie uargumentować swoje zdanie, np. ludzie często przyznawali rację, gdy mówiono, że MIUI ma bugi, często wkurzające, ale nigdy z tego nie wybuchała wojna, a od jakiegoś czasu ludzie atakują Xiaomi, dla samego ataku, byle pokazać, że to “chiński szajs” lub “samsung lepszy”. Korzystam z Xiaomi i nie biegam po forach płakać, że samsung jest beznadziejny lub Apple to przeceniony szajs, więc gdy ktoś zaczyna wypisywać, że “Xiaomi to szajs, bo Chiny” to mi się zaczyna scyzoryk w kieszeni otwierać (bo sam mam masę ich sprzętu i wszystko śmiga jak powinno), bo często nie podaje się ku temu żadnych argumentów na poparcie, “jest zły, bo z Chin” i tyle. Gdyby ludzie nie atakowali siebie nawzajem w internecie, dla samego ataku, “bo wiem lepiej” lub “bo jak ja tak mówię, to tak jest”, to “obrońcy” nigdy by nie powstali :D. Lubisz Samsunga? Twoja sprawa, lub sobie, ale nie wypisuj, że coś jest złe, “bo tak, bo ja tak mówię/piszę”. Troszku się rozpisałem :D

     • LinekPark

      Ja i Sammy? :)
      Dyskusje były i są, nagle okazało się jednak, że nie wolno złego słowa o nich powiedzieć. To jest problem, nie odwracajcie kochani fanboye kota ogonem!

     • Nezumi

      Znasz znaczenie słowa “Przykład”? Mam nadzieję, że tak. Dyskusja charakteryzuje się tym, że są w niej poruszane argumenty na uzasadnianie własnego zdania, to co się dzieje aktualnie, to zwykłe szczekanie na siebie.

     • Produkty Xiaomi nie są szajsem, w życiu bym ich tak nie nazwała. Mają świetny stosunek parametrów do ceny.

      A to, że w sieci jest cała masa “szeptanki”, to już niestety inna bajka. U nas staram się go mocno eliminować, ale też nie zawsze mi wychodzi.

     • Nezumi

      Pani nie, ale jak widać, pierwsza wersja artykułu była dość… Jednoznaczna, nakierowywała ludzi na daną drogę, myśl… Przez co mamy co mamy, shitstorm :D. Zawsze uważałem wasz serwis za jeden z bardziej obiektywnych, a ten artykuł jednak temu przeczył. Miejmy nadzieję, że pierwszy i ostatni taki, szkoda byłoby tracić dobre źródło informacji :D

     • Wydaje mi się, że to, co Grzesiek dopisał w aktualizacji, rozwiewa wszelkie wątpliwości.

     • Sam

      Dla przyzwoitości pasuje wycofać wzmiankę o Mi5 bo zostało udowodnione że zdjęcie przerobiono i news o tym to kit

   • VMortens

    Jakbym się chciał zniżyć do twego poziomu, to musiałbym użyć teraz słowa ‘gimbaza’.
    O obiektywnym dziennikarstwie zapewne nigdy nie słyszałeś, a już ocena merytorycznej wartości tego “artykułu” najwyraźniej przerosła twoje możliwości intelektualne.
    Zgadzam się z @I†achi – piszę to ja, który do tej pory broniłem promocyjnych i opłaconych treści autorstwa Katarzyny.
    Nie bronię Xiaomi, niech się sami bronią. Atakuję treść, formę i kondycję dziennikarską autora tego paszkwilu.

    • LinekPark

     Wdech i wydech koleś, oddychaj, bo Ci żyłka pęknie! To tylko telefon i nie musisz za niego umierać i na niego ewangelizować.

     • VMortens

      Dalej nie na temat. Dialektyka erystyczna – robisz to kiepsko.

    • maniek122112

     O obiektywnym dziennikarstwie – owszem – słyszałem, niestety nigdy nie uświadczyłem. A piszę to ja, który uważam, że stawanie w obronie jakiejkolwiek korporacji jest… śmieszne. Merytoryczne przesłanie tego wpisu jest proste – w ciągu krótkiego czasu zapalił się trzeci smartfon jednego producenta – przerosło Cię zrozumienie prostego faktu? A słówka typu “gimbaza” chłopcze, schowaj dla najbliższych, bo “zniżając” się do mojego poziomu, musiałbyś spojrzeć w górę.

     • Aucon

      Ty nie rozumiesz, że bez dowodów to każdy może? Nie widziałem dowodu żeby mi 5 się zapaliła. Powiem, że to Ty zniszczyłeś mu smartfona, będzie to prawdą?

     • maniek122112

      No dobra masz mnie, to byłem ja ;)

     • Aucon

      Wiedziałem, za przyznanie się do winy będzie mniejsza kara przynajmniej :)

     • Nezumi

      “Zapalił się trzeci smartfon jednego producenta” masz jakieś dowody na to, że Mi5 w ogóle się zapalił? Bo żadnych zdjęć na potwierdzenie tego nie było, ktoś gdzieś napisał i poszło w świat. Masz jednoznaczne dowody na to, że ten Mi4c był oryginalny, nie był to refub, że nie był już wcześniej uszkodzony? No nie masz, więc takie gdybanie, dla gdybania i afera dla afery. Jak na razie jedynym potwierdzonym przypadkiem był Mi4i i o tym 1 telefonie możemy mówić, że rzeczywiście Xiaomi zawiniło.

     • maniek122112

      Co mnie interesują dowody dotyczące jakieś firmy, która mi zwisa i powiewa(zresztą jak każda). Po prostu odniosłem się do jakże żywiołowego komentarza kolegi powyżej, który zakrawa na jakiś uraz ;), a powyżej oparłem się o treść wpisu Grześka. Afera dla afery? Ależ ja lubię takie afery, lubię się pośmiać i owszem, czasem lubię dolać oliwy do ognia ;)

     • Nezumi

      Pajacerka, rozumiem, rozrywki w internetach za mało, trzeba sobie urozmaicić wieczory :D.

     • maniek122112

      Ano pajacerka na stare lata ;). Choć nie ukrywam, że niepowodzenia i problemy producentów, sprawiają mi dziką satysfakcję, bo zazwyczaj w dalszej perspektywie klienci na tym dobrze wychodzą.

     • Nezumi

      Ano nie zaprzeczę, ale z 2 strony, większość producentów zaciera sprawę, dadzą jakiś “gift” kilku osobom, albo poklepią po pleckach i sprawa załatwiona. Ludzie nadal uważają, że korporacje robią coś dla nich, a nie dla siebie :P.

     • maniek122112

      Xiaomi jest na tyle dużą firmą, że lekką czkawką im się to odbije i pewnie chcąc nie chcąc, poprawią to i owo ku naszej korzyści. Chociaż nie liczyłbym na aferę wielkości bendgate, po której jak widać nawet Apple się ugięło i wzmocniło konstrukcję ajfonów. Ale mniejsza z tym, czy to się komuś podoba czy nie zamierzam drzeć łacha z każdego producenta, któremu się noga powinie, taki ze mnie drań :)

     • Nezumi

      Miejmy nadzieję, że coś zmienią na lepsze :P. Mimo wszystko im więcej firm, im większa konkurencja, tym lepiej dla konsumenta :D

     • W temacie

      W ogóle nie widzę sensu płakania o ten telefon… to jakby pisać, że Tesla to porażka, bo chłop się zabił na autopilocie… Technologia zawodzi, ale.. .zawsze mniej niż człowiek… czy to znaczy, że skoro telefon zawiódł i on go nie kupi to… mamy utylizować ludzi, którzy robią coś źle?:)

     • maniek122112

      Ale ja nie płaczę, ja kpię ;). No i nawiązując do Tesli, to rzeczywiście chyba wolałbym powierzyć swoje bezpieczeństwo temu autopilotowi niż większości pseudokierowców, których znam ;)

     • W temacie

      Dokładnie:)

     • VMortens

      Usilnie starasz się mi udowodnić, że powinienem jednak używać słowa ‘gimbaza’ w odniesieniu do twoich treści. Zupełnie niepotrzebnie.
      Słomę trochę mocniej upchnij, bo rozsypujesz strasznie – z mojej EoT.

     • maniek122112

      Czyli mówiąc usilnie – zatkało kakało. A edytowanie wpisów po otrzymaniu odpowiedzi, no cóż panie – nieładnie ;)

     • VMortens

      Wiesz, że czasy edycji się tu zapisują? Nie potwierdzają niestety twoich słów.
      BTW. Trollowanie to sztuka, to też trzeba umieć robić.
      Ale dobra, faktycznie kończę tutaj dyskusję.

     • maniek122112

      “Trollowanie to sztuka” – bardzo dobrze Ci idzie. Tak trzymać!

  • Kielczanin

   Pełna zgoda, typ jest tak infantylny i irytujący, że …raz dziennie wpadam poczytać jego “mundrości”.
   Co do zwracania się do czytelników – to jest zła droga i ogranicza zasięg / target tego portalu.

   • I†achi

    Zapewne nie ma nikogo lepszego na jego miejsce, lub po prostu znajomości… Hejt hejtem, ale pisząc coś dla publiki… Dla mnie to brzmi jak tytuł z pierwszej strony Faktu… No okey, dobranoc, i tak nic nie zmienimy na tym portalu.

    • Grzesiek jest bardzo dobrym redaktorem, a każdemu zdarzają się pomyłki i wpadki. Odbyliśmy długą, owocną rozmowę (jej treść niech pozostaje naszą słodką tajemnicą).

     Tytuł został zmieniony, a treść zaktualizowana o kilka słów wyjaśnienia.

  • Tytuł tekstu został zmieniony, a wpis zaktualizowany.

 • zalgowski

  Co z tym mi5? Dasz jakiegoś linka czy sobie to wymyśliłeś?

 • Sharon12

  Samsungi, Iphony, Sony także wybuchają. Tylko o nich nie słyszymy, bo sprawy są szybko uciszana. Dodam jeszcze raz, mam od groma sprzętu Xiomi, od prawie każdej prezentacji. Nic się nie staje z nim. Redmi Note 2 ma już 7-8 miesięcy i nie wybuchł. Mi5 Pro nawet się nie przegrzewa. Sprzedający na pewno grzebał w telefonie. Xiaomi robi dobry sprzęt, więc go można polecić każdemu. A ja i zapewne wiele czytelników, będziemy nadal kupować sprzęt od Xiaomi.

  • TomekZ

   “Ma już 7-8 miesięcy i nie wybuchł”… nie mam pytań.
   Ja mam Panasonica Viera 65cali, działa 15h dziennie, ma 5 lat i ani jednego wypalonego pixela.
   Napisz że Xiaomi działał bez zarzutu przez 2 lata (okres gwarancyjny) z włączonym ekranem dziennie po 3,4h a wtedy pogadamy.
   Firma ledwo pokazała się na rynku a piejecie z zachwytu…bo tanio?

 • Nezumi

  Afera dla afery… Mi5? Niepotwierdzone plotki, ktoś napisał i poszło w świat, ale żadnych dowodów na poparcie wybuchu Mi5 nie ma. Mi4i, racja, felerna sztuka, każdemu producentowi się zdarza. Mi4c, prawdopodobnie refub, a sam autor z wykopu nie podaje pewnych informacji, które mogłyby pogrzebać jego pozycję jako “ofiary”.
  Pominę fakt, że tytuł tego artykułu nigdy nie powinien się ukazać, nikogo nie interesuje, czy jakiś tam dziennikarzyna kupi jakiś tel, czy nie, nas raczej, jako czytelników, interesują obiektywne opinie, fakty, poparte dowodami.

  • W temacie

   Czepiasz się dlatego, bo tytul dotyczy jakieś chinola którego używasz, lub sympatyzujesz z marką? Podobne artykułu pojawiają się na różnych stronach o różnych smartfonach i jakos nie widzę, byś płakał jak kpią z apple że jest 2016 rok i 16 gb pamięci itd:)

   • Nezumi

    Bo widocznie nie czytam, aż tylu portali informacyjnych co Ty :). Wlazłem na Twittera, zobaczyłem, że jest temacik na tabletowo, to sobie poczytam, a że wygląda on jak wygląda, to chyba mam prawo do wyrażenia własnego zdania, czyż nie? Nie ma znaczenia, czy Xiaomi, czy Samsung, czy Apple, czy inna firma, nie uznaję takich tematów. Mam do tego prawo, czyż nie? Nie spotkałem się z przypadkiem “kpin z Apple” z powodu 16Gb pamięci, co najwyżej z 1Gb, czy też 2Gb RAM, gdy cena urządzenia była większa niż smartfonów z 4Gb RAM, ale nigdy nie były to tematy “Nigdy już nie kupię Apple, bo ma 2x mniej ram”, a raczej “Nowy iPhone będzie mieć 2Gb ram!” Czy to jest kpina? Raczej informacja, gdyby tutaj tytuł był “Mi4c zapalił się!” to też bym nic nie pisał. Używam Xiaomi, nie ukrywam tego, nie mam czego, znudzi mi się, to kupie inny tel, nie przywiązuję się do firmy, bo to nie ma sensu, za duża konkurencja na rynku, aby się trzymać 1 marki :). Ah i tak między nami, polecam kiedyś spróbować poużywać “chinola” to wcale nie są takie złe telefony, aktualnie wszystko się robi w Chinach, więc co za różnica, czy mam LG, czy Xiaomi, czy Oppo, czy Meizu, czy też Samsunga, Apple? Smartfon jest smartfon, jeżeli spełnia moje wymagania, to go sobie kupię.

    • W temacie

     Eh jeśli dla ciebie to to samo, bo wszystkie są SKŁADANE w chinach… to nie mamy o czym gadac :)

     • Nezumi

      Wierzysz w to, że Apple, czy Samsung, produkuje jakiekolwiek części poza Chinami lub Indiami? Serio? To w takim razie na prawdę nie mamy o czym rozmawiać :). Podaj mi jakiś sensowny argument, dlaczego firma Chińska jest gorsza od firmy Koreańskiej, Tajwańskiej lub Amerykańskiej, jakikolwiek sensowny argument, pomijając otoczkę gwarancji, sklepów dostępności, a samej produkcji :).

     • W temacie

      Przecież wiadomo, że są skłądane w chinach, bo ryżowe ludki robią za 2 dolce… Chodzi mi o to, że jak samsung czy apple zakłąda tam fabrykę to wszytsko w niej jest tak jak oni chcą, a ryżowe ludki mają warować i kłądać szybko według patentów, zaleceń kontroli jakości i norm, czego.. chińskie firmy nie maja. O normach promieniowania słyszałeś? Chinole mają zawsze najwyższe. O kontroli jakości słyszałeś? Oni nie… O ochronie własności intelektualnej też nie słyszeli:)

     • Nezumi

      Pewnie, że słyszałem, Xiaomi je spełnia, przynajmniej z tego co mi się udało wyskrobać w internecie i zrozumieć z karty informacyjnej w pudle z telefonem :). Xiaomi już od dłuższego czasu nie łamie patentów, więc omińmy ten temat. Widziałeś aferę z Applem i ich “normami” w fabrykach Foxconn? Polecam poczytać/pooglądać, a wiesz, że Apple skopiowało telefon Chińskiego producenta tworząc bodajże iPhone’a6 (6 albo 6+ już nie pamiętam). Wszyscy producenci są siebie warci, każdy liczy na zysk, a w głębokim poważaniu ma klienta, udają “dobrych wujków”. Nie ma co się kierować “normami” bo to wszystko tylko zasłona dymna.

     • Aucon

      Foxcoon nie należy do Apple, a to oni produkują głownie ich smartfony. Motorole swego czasu też miały duże promieniowanie grubo zanim zostały przejęte przez Chińczyków

     • W temacie

      no i ?

     • Aucon

      To, że jesteś durniem, bo taka motorola nie będzie mniej szkodliwa od Xiaomi to raz, dwa, że powiedziałeś, że apple zakłada fabryki, nie nie zakłada Foxcoon nie jest ich.

     • W temacie

      Eh debiku to byl skrot myslowy, orzeciez wiadomo se nie wynajmujuja sobie roboli zeby tam budoeali swoje tylko maja z nimi umowy… Eh niektorym to trzeba wszystko krok po kroku na talerzu podsc bo inaczej nie rozumia…

     • Aucon

      Krok po kroku to kup sobie słownik, jak do mnie piszesz.

     • FireFrost

      Pokaż mi w takim razie jakie maksymalne promieniowanie jest w poszczególnych telefonach Xiaomi. Bo ja się do takich informacji nie dokopałem.

     • TomekZ

      tak promieniują że aż się palą ;)

     • Aucom

      https://miuipolska .pl/forum/topic/9611-wsp%C3%B3%C5%82czynnik-sar- promieniowanie/ jak chcesz więcej to poszukaj. Również muszę pozwac morele, skoro Xiaomi ma prawdziwe europejskie CE, a jest grubo powyżej normy promieniowania.

     • TomekZ

      Wszyscy produkują w Chinach, chodzi o użyte materiały podczas produkcji, w Chinach można produkować dobrze lecz drożej.

     • Nezumi

      No tak, ale jak bys zauwazyl, osoba ktorej odpowiadalem twierdzila, ze apple/samsung jest tylko skladany w chinach…

   • Nezumi

    Aha, czyli rozumiem, że cenzura tutaj jest… Udowadniam, że artykuł, który Pan podaje, jest lewy oraz, że zdjęcia tam zawarte są przerobione, a Pan po prostu usuwa post? Dojrzale. Jeszcze, by wyszło, że pisze Pan na tematy, których Pan nie zna :).
    Więc tak, tutaj dowód na to, ze fotki są przerobione: http://fotoforensics .com/ analysis.php?id=2ca8a8fe6e10184784d333a40b04a0856d8e0934.50963
    Tutaj fotka bez przerabiania: http://fotoforensics .com/ analysis.php?id=b31fb4d310a60a783c4bc61d25ed789745845376.19729

    (wystarczy skopiować i usunąć spacje. Stronka pokazuje w jakim stopniu zostały przerobione fotki, im więcej śnieży, tym bardziej przerobione).

    • Nikt nic nie usuwa, po prostu linki z automatu są blokowane. Niestety nie znam się na takich trikach i opisuję to, co widzę. I skoro widzę, że telefon wygląda tak, jak wygląda i na dodatek pisze na ten temat duży portal, to uznałem, że jest to zgodne z prawdą.

     • Nezumi

      W takim razie przepraszam, po prostu post był w oczekiwaniu na moderację, a po 15min zniknął, wnioski nasunęły się same :). W każdym bądź razie, fotki w tym artykule są przerabiane i to dość mocno, przykład który podałem wygląda, jakby całość została stworzona w PS.

     • Eureka

      No to jak już widzimy że nie, to prostujemy to co jest fuj o Mi

 • Jack Tamer

  Chyba bardziej trafny byłby tu wniosek żeby nie kupować telefonu z niepewnych źródeł. Po co się tak zarzekać i skreślać firmę, która sprzedała miliony, działających bez problemów, telefonów?
  Trochę to dziecinne.

 • Marcin Wasilewski

  Toż to były smartfony refubriszed a więc były podawane nie autoryzowanej naprawie.

 • spi

  Ciekawe, że redaktor naczelna o której mam jak najlepsze zdanie puszcza nagłówki rodem z sw. Mam nadzieję że to nie jakis nowy trend. Taki tytuł sugeruje że autor lubi stawiać lekkomyslne osądy a co za tym idzie nie jest obiektywny i zdystansowany? Żartuję, wiem że chodzi tylko o klik ale niesmak pozostaje.

  • spi, większość tekstów czytam przed publikacją i zmieniam tytuły, jeśli zachodzi taka potrzeba. Ale nie przy wszystkich.

   Niemniej, tytuł został zmieniony, a tekst zaktualizowany.

   I, nie, nie jest to nowy trend jeśli chodzi o nagłówki.

 • Rob

  Widzę, że niektórzy dalej nie potrafią/nie chcą zrozumieć dlaczego pojawiły się zarzuty co do jakości “dziennikarstwa” autora.
  Też jestem zdania, że coś takiego nie przystoi publikować na głównej znanego przecież portalu.

  I choć już nie mam sił ;) przewijać “artukułów” o samsungu, to też nie jestem żadnym fanem, ani też posiadaczem urządzeń xiaomi.
  Mimo wszystko jakiś umiar by się przydał z tym samusungiem, bo dla mnie to co się dzieje, to już nawet nie lekka przesada.

  Tak wiem, nikomu nie zabronię wydawać na reklamę, ale efektem ubocznym jest to, że prawie przestałem zaglądać na niektóre strony.

  Wracając do fotek z telefonu, to jeśli ktoś uważa, że do fotek wystarczy mu telefon, to OK, ale proszę nie wmawiać innym, że aparaty w telefonie są lepsze od średniego kompakta, bo nie są pod każdym względem.
  Oczywiście widziałem bardzo złe fotki z kompaktów, dlatego kupując aparat warto przelecieć testy i opinie, aby dobrze wybrać.

  • W temacie

   Widze, że pijesz do mnie:) Testowałem rożne kompakty w przedziale do 1000 zł z topowymi smartfonami i apapraty mają 2 przewagi: zoom optyczny i zdjęcia w nocy (nawet nie zawsze).
   Nie dziw się, że jest dużo o samsungu bo obecnie to największy smartfonowy potentat na świecie to raz, a dwa… wypuszczą bardzo dużo różnych smartfonów (co uważam za ich największą wadę), więc siłą rzeczy się pisze…

   • Rob

    Przyzwoity kompakt to faktycznie zoom, lampa/zdjęcia nocne, pełna swoboda w ustawieniach, dodatkowe akcesoria (makro, statywy, itp), prawidłowa geometria sceny, brak nadmiernej obróbki programowej w celu usuwania szumów “matrycy” telefonu.
    Wszystko rozbija się o to czego nie przeskoczysz nawet w najdroższych smartfonach, czyli optyka+matryca.
    I to tyle jeśli chodzi o świadomość amatora foto, bo zawodowcy nawet nie wdają się w takie dyskusje. ;)

    A kompakta osobiście wybieram nie tylko po cenie i raczej nie wybrałbym nic poniżej tysiąca.

    Co do reklamy, to zdajesz sobie sprawę, że im więcej tej nachalnej już moim zdaniem reklamy, tym wyższa cena za produkt końcowy. ;)

    • W temacie

     Oczywiście, że pewnych rzeczy nie przeskoczysz, ale dla drukowania zdjęć w formacie 15×20 cm do domowych pamiątek, cyz nwet jakiś większych plakatów to smartfon absolutnie daje rade. Telefon masz zawsze pod ręką i jest mały, lstrznki waza po kilogramie, są ogromne i nieporęczne. Dla amatora fotografii, który się tym zajmuje to oczywiście, ale dla większości dobry smartfon wystarczy. Ja cyfrówki używam tylko do zoomu i czasem w nocy na jakiś wyjazdach.

     • Rob

      Oczywiście już nie raz tutaj pisaliśmy, że to jedyna, czasem bardzo istotna przewaga nad kompaktem.
      Technicznie smart nie ma żadnej przewagi nad sensownie dobranym kompaktem, bo chyba nie będziemy tutaj wspominać o pierdylionie pikseli na mikro-matrycy.

      O tym że kompakt to nie wielka i ciężka lustrzanka z kompletem szkieł na wycieczce też już pisaliśmy. Tak jak o tym że przyrównywanie telefonu do lustrzanki jest lekko nie poważne.

      Moim zdaniem telefony nigdy nie wyprą z rynku porządnych kompaktów. Nie ma na to żadnych szans. Na wycieczkę, to właśnie jak wspomniałeś tylko uniwersalność i lekkość kompaktu, no chyba że nie musimy tego targać i wszędzie mamy czas to wtedy lustrzanka.

      Szkoda by mi było ograniczać się do możliwości telefonu i cykać nim pamiątki z ciekawych miejsc do których nie prędko będę mógł wrócić.

     • W temacie

      Twoj kokwntarz jest… O tym, o czym juz posalismy:D Pro:D
      Dla mnie lustrzanki sa calkowicie pozbawione sensu – poniewaz nie ejstem profesjonalnym fotografem i… Smartfonem mozna na orawde zrobic swieten zdjecia (zdecydowanie lepsze niz wydaje sie tym co fotografuja w trybiw automatycznym jakim 2-3 letnim smartfonem).
      Kompakt maly z 20 krotnym zoomem i spkoj.
      Co do wypierania kompaktow to juz sie dzieje:)

  • Jeśli Samsung, Lenovo czy inny Huawei płacą za publikowane treści, to są one zawsze odpowiednio podpisane, jako tekst sponsorowany.

   To, ile newsów się pojawia dziennie i na jakie tematy, zależy wyłącznie od tego, ile i co się dzieje danego dnia w technologicznym światku. I, nie, newsy nie są opłacane, a ja naprawdę zarabiam dużo mniej niż jakbym się “sprzedała” w ten sposób.

   Coś za coś, ale honor i inne wartości naprawdę warto mieć.

   • Rob

    Ja nie piszę, że nie powinno być “artykułów” sponsorowanych, bo z czegoś kasa musi być, tylko gorzej gdy większość to albo takie treści, bądź wzmianki o tym co nowego się pojawiło, albo jeszcze lepiej ma się pojawić, czyli jak by nie patrzeć też tylko reklama, choć nie płatna.

    • Gdyby mi każda firma płaciła od każdego newsa, to już dawno pewnie nie mieszkałabym w Kielcach. I nie, nie dlatego, że nie kocham tego miasta (jestem lokalną patriotką), a dlatego, że po prostu trudno jest mi usiedzieć w jednym miejscu ;)

     Zdziwiłbyś się, jak mało płatnych treści pojawia się na Tabletowo względem innych mediów tego typu. Próbuję trzymać poziom…

 • Kewin Karlos

  Nawet Rolls-Royce ma swoje serwisy – nie bez powodu ;)

  • TomekZ

   a gdzie byś pojechał na wymianę klocków? płynu? pasków? :P

 • Grzenio

  Panie redaHtorze trzymał go przy głowie ? Jeny, dobrze, że nie w slipach. Horror przeżył ? Faktycznie otarł się o śmierć. A nie przyznał się co wcześniej robił że słuchawką ? Może zalał, łobuz jeden ! Nigdy więcej nie kupi Pań Xiaomi ? Supcio. Więcej dla mnie. Artykuł rodem ze Skandali lub Expressu Wieczornego.

 • Grzenio

  Uuuuu redaHtorze dlaczego używasz niewygodne posty ?

 • Drodzy moi,

  każdemu zdarzają się wzloty i upadki (wpadki?). Dziś nastąpiło to drugie, a że dość niefortunnie, to już inna sprawa i inna para kaloszy.

  Grzesiek nieco przesadził z tytułem, co Was mocno uraziło. Tytuł został zmieniony. Treść natomiast została zaktualizowana o kilka słów tłumaczenia.

  Wszystkich urażonych zapewniam, że nie zmieniamy polityki wobec tytułów rodem z onetu czy innych pudelków.

  Śpijcie dobrze!
  Naczelna

  A, i dziękuję, że poza licznym hejtem pojawiło się sporo KONSTRUKTYWNEJ krytyki. Jesteście super :)

 • Ototaki

  Tytuł został zmieniony i to powinno zakończyć dyskusję. Sama treść artykułu niepowinna budzić zastrzeżeń. Jeśli są doniesienia o takich sytuacjach należy o tym napisać. Od tego są takie portale. Gorzej byłoby gdyby owe informacje uciekły uwadze redakcji i wtedy faktycznie moglibyśmy debatować na temat obiektywności

 • marcus1212

  telefon spalił się na oczach użytkownika…a czy mamy mamy zaświadczenie od okulisty?

 • Pablo Ka

  Dzwonić do producenta! , a co sprzedawca może… ? No chyba że coś było z tel. nie tak od str. sprzedawcy, tutaj wyprzeć się może każdy. Ale w takich sytuacjach producent powonien się zreflektować.

 • TomekZ

  Chińskie zabawki…dlaczego ludzie nie dołożą kilku stówek żeby kupić porządny smartfon? tak ciężko zrozumieć że na czymś Ci producenci muszą oszczędzać? nie rozumiem fascynacji xaomi,huawei,one plus i całą resztą, przecież to tandeta, za cenę “flagowych Chińczyków” można kupić zeszłorocznego flagowca np. od Sony, który mimo tego ze się grzeje to możemy spać koło niego spokojnie…

  • cukru

   Nie musisz rozumieć, po prostu uszanuj wybór innych ludzi. I było też parę przypadków wybuchów Samsungów i iPhone’ów, więc to nie jest tak, że tylko chińczyki wybuchają. Jakiś Sony pewnie też by się znalazł.

   • TomekZ

    Samsung niech zajmie się lodówkami i pralkami, to im dobrze wychodzi, Iphone to też zabawka, wybuchają ludziom którzy odkładają na niego cały rok a później kupią nieoryginalne akcesoria bo szkoda pieniędzy. Uszanować wybór innych ? Nie stać mnie na smartfona to kupuję klasyczną Nokię za 99zł która na pewno nie wybuchnie, a nie żałuję 200-300zł żeby dołożyć do bardziej renomowanej firmy.
    Pracuję w branży samochodowej i codziennie widzę masę ludzi którzy zamiast wybrać dobry europejski zamiennik jakiejś części za 225zł, pchają rękę po chińczyka za 179zł który nie wytrzyma kilku tys km przebiegu, gdzie dodatkowo trzeba zmarnować cały dzień roboczy na wyjęcie tej części.

    • cukru

     Jakaś analogia jest, ale te telefony zwykle wcale nie są mniej trwałe niż te od innych producentów. Największą ich wadą jest to, że zwykle na początku trzeba przeinstalować system żeby pozbyć się śmieci od Chińczyka. Jeśli ktoś chce po wyjęciu z pudełka mieć telefon gotowy do użytku, jak najbardziej, niech dopłaca do “bardziej renomowanej firmy”.

     • TomekZ

      Ja mając do wyboru nowego OnePlusa za około 1800zł, wybrałem zeszłoroczną SonyZ5 (trochę taniej), po prostu boję się Chińczyków :/ niech te modele wytrzymają przynajmniej 1,5r bezawaryjnie a wtedy dam im “łapkę w górę” ktoś niżej pisał że ma Xiaomi już 7 miesięcy i nie wybuchł…no ręce opadają ;)

     • cukru

      Na forum MIUIPolska na pewno znajdą się osoby, które ciągle używają ich flagowca z 2013 roku (i ciągle dostaje cotygodniowe aktualizacje). Dalej jest też mnóstwo ludzi, którzy używają One Plus One.

     • Lądek Zdròj

      Z5 ok też używam choć wolałem Z3. Ale np. M4 aqua już awaria za awarią, nie zawsze producent gwarantuje super jakość. Miałem kilka rzeczy od Samsunga i faktycznie wolę Sony. Xiaomi to solidna firma a ceny mają takie jak rynek wymaga. W Chinach Note 7 z 6GB RAMu i 128GB pamięci będzie 100$ tańszy niż jego najtańsza odmiana u nas. Podatki i marże :(

     • Antonio Facaldo

      Nie bierzesz pod uwagę tego, że wszystkie telefony a już na pewno ich bebechy są robione w chinach, w skrócie wszystkie wybuchają i wszystkie są szitowe, to tylko kwestia tego czy chcesz zabulić te pare stówek więcej za logo japka czy też nie.

 • Telefon być może jednak był podpięty do sieci, poszło przepięcie, i po zabawie. W jednym z moich telefonów po podłączeniu kabla od ładowarki nastąpił trzask, ale nic więcej się nie stało.

  Z tego co pamiętam, to samsungi i iphoney też już parę razy komuś wybuchły. Może to wina upałów ;)

  Telefon objęty jest gwarancją producenta. No ale tak się kończą zakupy chińskich zabawek na chińskich portalach. To już wolę kupić w kraju…

 • Shfaya

  Chińszczyzna i tyle. Ładują masę razu, procesorów, wspaniałe monitory, tyle że to wszystko jest badziew. Raz tylko kupiłem chińczyk i przetrwał u mnie 4 dni. Upadłódzkie z ręki na stół z 20cm i pękła mu szybka. Pamiętać należy że w samej Europie teże się robi komurka i są znacznie lepszej jakości niż ten chiński badziewie.

  • cukru

   W Europie nie robi się żadnych telefonów. I pochwal się co to był za Chińczyk.

  • Antonio Facaldo

   Chiba u tiebia w tej komurcy się je robi, bo na pewno nigdzie indziej w eu. troll monopolista.

 • VMortens

  Najlepszy komnentarz jaki ostatnio czytałem – na telchina, od gościa zajmującego się serwisowaniem fonów zawodowo:
  “… jedynie kiedyś nokia mi się zapaliła.
  A powerbanka zawsze noszę przy sobie co by domu mi nie spalił pod nieobecność ;).
  …”.
  Znak czasów.

 • PikaKnight

  Po 1. Telefon nie był z pewnego źródła – jakiś sklep na Aliexpress znany już wcześniej z refurbów. Na Aliexpress są pewniejsi sprzedawcy, są lepsze sklepy. Ale co tam, dolar i parę centów oszczędzone – “wina Xiaomi że mam składaka!”. A chińskie refurby jakie są każdy wie. Składak z dziesięciu innych, z podróbą baterii. Wadliwa bateria i tragedia gotowa.
  Po 2. Telefon nie był ładowany oryginalną ładowarką – została zamieniona na jakąś od Sony przez “powolne ładowanie”. Mi4i oryginalnie ma ładowarkę wspierającą szybkie ładowanie. Jeśli telefon ograniczał prędkość – coś było od początku nie tak.
  Po 3. Telefon pracował na syfiastym romie. Kupujący z chin powinien nieco coś znać na temat telefonu i potrafić wgrać sobie lepszy rom. Ten mógł np. w tle obciążać podzespoły, co przy wadliwej baterii…
  Po 4. Spójrzcie na jedną grafikę na wykopie, pokazującą miejsce gdzie telefon stopił się w łóżku. Ewidentnie widać że coś było pod niego podpięte, więc mógł być podpięty pod ładowarkę lub słuchawki. W przypadku ładowarki wiadomo, w przypadku słuchawek – być może w tle działała jakaś apka co odtwarzała coś na nich? YouTube lubi nagrać każdy telefon, od LG G3, przez Huaweia, Szajsunga, po Xiaomiego.
  Po 5. W razie problemów z baterią Xiaomi wyświetla komunikat dotyczący zbyt wysokiej temperatury baterii w którym prosi o wyłączenie telefonu i wyjęcie na chwilę baterii. Sam miałem taką sytuację, w pełni spowodowaną z mojej winy – ciepły dzień + OGYoutube (odtwarzanie YT w tle) + gra 3D + SCR PRO (program do nagrywania ekranu) + ładowanie . Telefon po 15-20 minutach działania się mocno nagrzał, wyświetlając prośbę o odłączenie baterii, wyłączenie telefonu etc. jednocześnie wibrując (był wyciszony, przy rozgłośnionym pewnie by zaczął jakiś dźwięk wydawać).

 • The_Ecki

  Ale musi być gównoburza w komentarzach, szkoda że nie Samsung.

 • cukru

  Szkoda, że zaktualizowany artykuł nie wyświetla się na stronie głównej. Gdyby ktoś nie podesłał mi linka nie miałbym pojęcia o aktualizacji.

  • Dolaidola

   Dokładnie, a tu aktualizacji przybywa…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona