Ważne

Poznaliśmy specyfikację LG V20. Może być ciekawie

Skoro LG V20 ma zadebiutować jeszcze w tym kwartale, to już najwyższa pora, abyśmy poznali jego specyfikację techniczną. Koreańczycy zdecydowali się na kilka znaczących zmian względem poprzednika – ciekawe, jak przyjmie je rynek.

Ekran w LG V20 ma mieć przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość Full HD (1080×1920). Dla porównania, w LG V10 jest to 5,7 cala i QHD (1440×2560). Na podobną, aczkolwiek nie tak znaczącą, zmianę Koreańczycy zdecydowali się także w LG G5 – tam również zmniejszono wyświetlacz względem poprzednika (z 5,5 do 5,3 cala), ale rozdzielczość (QHD) pozostawiono tę samą.

Jednak taki krok, w połączeniu z zastosowaniem akumulatora o pojemności 4000 mAh (w LG V10 jest to 3000 mAh) może znacząco wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu. A w szczególności na tę kwestię narzekali użytkownicy poprzednika.

Co ciekawe, serwis źródłowy nie wspomina nawet słowem o drugim wyświetlaczu, a przecież to ten komponent był elementem wyróżniającym ten smartfon na tle konkurencji. Wątpliwe jednak, aby LG całkowicie z niego zrezygnowało – najpewniej pozostanie on taki sam, jak w LG V10.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia: zapewne widzicie, że specyfikacja LG V20 zamieszczona jest na dość nietypowym tle. Urządzenie jest bowiem nienaturalnie długie. Może zabrzmi to trochę jak teoria spiskowa, ale LG opatentowało ostatnio znak towarowy UltraWide Mobile+, wpisując we wniosku, że może on zostać użyty również w kontekście smartfonów.

Jeśli trochę sobie jeszcze dopowiedzieć, to możemy dojść do wniosku, że następca LG V10 zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920) i proporcjach 21:9, a nie standardowych 16:9. Oczywiście to na razie tylko gdybanie, aczkolwiek LG ostatnio dość mocno kombinuje na różne sposoby i kto wie, może znowu zaprezentuje coś innego?

Co do pozostałej specyfikacji LG V20, to smartfon ma jeszcze otrzymać czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 3GB lub 4GB RAM, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256GB, aparat główny 20 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz USB Typu C. Całość ma podobno pracować już pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Jak wspomniałem, premiera LG V20 ma mieć miejsce jeszcze w tym kwartale, a najbardziej prawdopodobnym miesiącem debiutu wydaje się wrzesień.

Źródło: sedaily przez Phone ArenaPhone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona