Wiko VIEW

LG potwierdza, że LG V10 jeszcze w tym kwartale doczeka się następcy

LG opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku. W raporcie, podsumowującym ubiegły trymestr, znalazła się jednak również wzmianka, że planowane jest wypuszczenie na rynek kolejnego przedstawiciela serii V.

W drugim kwartale 2016 roku LG sprzedało łącznie 13,9 milionów smartfonów, co jest wynikiem o 3% lepszym niż w poprzednim trymestrze. Dla porównania, Samsung dostarczył w tym samym okresie do rąk klientów 77 milionów, Apple 40,4 milionów, a Huawei 31 milionów urządzeń. Dział mobilny za okres kwiecień-czerwiec zapewnił LG przychody w kwocie 3,33 trylionów wonów (2,86 miliardów dolarów).

Niestety, po odjęciu wszelkich kosztów okazuje się, że Koreańczycy zanotowali stratę operacyjną na poziomie 153,5 miliardów wonów (132,10 milionów dolarów). Winą za taki stan rzeczy obarcza się przede wszystkim słabą sprzedaż tegorocznego flagowca. LG wyciągnęło jednak konsekwencje i może mieć nadzieję, że LG G5 będzie sobie od tej pory lepiej radzić na rynku.

W podpunkcie, poświęconym wynikom działu mobilnego za ostatni kwartał, znalazła się również wzmianka, że linia V zostanie jeszcze w tym kwartale rozszerzona o nowego przedstawiciela. Koreańczycy liczą także, że smartfony z serii KX będą sprzedawać się jeszcze lepiej, a tym samym zapewnią większe wpływy do kasy.

Choć sytuacja LG nie wygląda w rzeczywistości najlepiej, to i tak Koreańczykom udało się znaleźć na piątej pozycji w TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie w drugim kwartale 2016 roku.

Źródło: LG Newsroom

Komentarze

 • Preza

  seria X to jakies nieporozumienie nawet biorąc pod uwagę, że to lowend (chociaż LG wytdaje się chyba , że mid). Ilość i kasę firmy robiuą na low i mid (np seria A i J u samsunga). Tym X każdedmu coś brakuje. Jak ekran gut, to reszta skopana itd.

 • dred

  Lg sprzedając 2 lata temu w dniu premiery G3 w cenie tegorocznego Huawei P9(czyli 2400zl) moglo bic rekordy sprzedazy. Teraz wypuscili nie majacy sensu G5 w cenie sporo wyzszej, bo uwierzyli, ze sa Samsungiem czy ,jeszcze gorzej, Apple. Dzis czytam u was, ze Xiaomi zamierza podwyzszyc ceny swoich smartfonow. No to przywitaja sie z Htc, Lg czy Sony. No ilu z nas kupi telefon egzotycznego producenta za 2500-3000zl, albo dziwaczny telefon G5 ? Szansa dla mniej prestizowych marek, a tym bardziej szarzej nie znanych, jest tylko walka niska cena, dobrym wykonaniem i plynnym dzialaniem, porzadnym wsparciem technicznym oraz serwisem. Jeszcze 2 lata temu wiedzialo to Lg, dzis wie to Huawei.

 • JK

  Długo przymierzałem się do zmiany telefonu. G Flex 2 jeszcze ok, potem G4… patrzyłem na te telefony i nie mogłem uwierzyć jak można zrobić tak nijaki sprzęt. Później wydanie G5, którą miałem “przyjemność” testowac jako potencjalny sprzęt dla żony i nie mam pojęcia kto wpacł na tak głupi pomysł z tymi drogimi i bezużytecznymi modułami.

  Teraz kolejny strzał w kolano LG. Podać że kosztujący 2500 telefon już będzie miał nastepce.

  Telefony które dawniej miałem – LG (G4, G5) , Sony (Z premium), Nokia (każdy nowy MS) w tej chwili są dnem.

  V10 mi sie podobał, ale już nastepca?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona