Ważne

LG potwierdza, że LG V10 jeszcze w tym kwartale doczeka się następcy

LG opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku. W raporcie, podsumowującym ubiegły trymestr, znalazła się jednak również wzmianka, że planowane jest wypuszczenie na rynek kolejnego przedstawiciela serii V.

W drugim kwartale 2016 roku LG sprzedało łącznie 13,9 milionów smartfonów, co jest wynikiem o 3% lepszym niż w poprzednim trymestrze. Dla porównania, Samsung dostarczył w tym samym okresie do rąk klientów 77 milionów, Apple 40,4 milionów, a Huawei 31 milionów urządzeń. Dział mobilny za okres kwiecień-czerwiec zapewnił LG przychody w kwocie 3,33 trylionów wonów (2,86 miliardów dolarów).

Niestety, po odjęciu wszelkich kosztów okazuje się, że Koreańczycy zanotowali stratę operacyjną na poziomie 153,5 miliardów wonów (132,10 milionów dolarów). Winą za taki stan rzeczy obarcza się przede wszystkim słabą sprzedaż tegorocznego flagowca. LG wyciągnęło jednak konsekwencje i może mieć nadzieję, że LG G5 będzie sobie od tej pory lepiej radzić na rynku.

W podpunkcie, poświęconym wynikom działu mobilnego za ostatni kwartał, znalazła się również wzmianka, że linia V zostanie jeszcze w tym kwartale rozszerzona o nowego przedstawiciela. Koreańczycy liczą także, że smartfony z serii KX będą sprzedawać się jeszcze lepiej, a tym samym zapewnią większe wpływy do kasy.

Choć sytuacja LG nie wygląda w rzeczywistości najlepiej, to i tak Koreańczykom udało się znaleźć na piątej pozycji w TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie w drugim kwartale 2016 roku.

Źródło: LG Newsroom

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona