Ważne

Prisma wkrótce z obsługą wideo

Dajcie spokój z Pokemon GO. Mania na łapanie stworków zapewne niebawem przeminie. Co innego – piękne zdjęcia i efekty graficzne. Twórcy aplikacji Prisma, która niedawno trafiła również na Androida, zapowiadają spore zmiany.

Prisma to jedna z ciekawszych aplikacji, jakie ostatnio pojawiły się na urządzenia mobilne. Narzędzie wprowadza kilkanaście zaawansowanych, artystycznych filtrów, którymi można przekształcić swoje zdjęcia ze smartfonu w działa sztuki. Nie zawsze się udaje, jednak wyglądu filtrów Prismy nie da się porównać z żadnymi dotychczasowymi efektami dostępnymi na smartfony czy tablety.

Oczywiście, są zarzuty o niejasne przepisy dotyczące wykorzystania zdjęć użytkowników i ich przepływ przez serwery, jednak popularność aplikacji przez to nie spada. Po wydaniu w końcu wersji Prisma na Androida, twórcy narzędzia informują, że mają zamiar wkrótce wprowadzić swoje filtry również dla materiałów wideo kręconych z poziomu urządzeń mobilnych.

Co więcej, zdaniem szefa firmy odpowiedzialnej za wypuszczenie Prismy, prace nad udostępnieniem filtrów dla klipów wideo powinny potrwać “kilka najbliższych tygodni”. A zatem, można spodziewać się, że już niebawem Prisma zostanie rozbudowana o nową funkcję. Metoda jest już właściwie gotowa, zespół programistów musi jedynie ją wdrożyć, co zajmie nieco czasu.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

 • jendrush

  Przetworzenie zdjęcia na razie dość długo trwa. Przy filmie będzie to powiedzmy 30 zdjęć na sekundę, więc potrzeba “trochę” większej mocy obliczeniowej.

  • Andrzej

   Właśnie do fajnej używalności tej prismy brakuje szybkości czas jaki zajmuje konwertowanie między filtrami jest nie do zaakceptowania tym bardziej że na instagramie dzieje się to w ułamku sekundy…

   • jendrush

    Pewnie nieco to poprawią, ale raczej nie można porównywać filtrów Instagrama do przetwarzania przez sieć neuronową.

    • Andrzej

     Oj to już nie wiem jak tam to wygląda technicznie. Ale wiem jak wygląda to na użytkownikowi końcowemu a ten nie lubi czekać ;) A poza tym często mi wyskakuje że program ma za dużo użytkowników w jednym momencie i nie obrobi mi zdjęcia…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona