Ważne

Apple też chce mieć swoje Pokemony

Sukces Pokemon GO jest porażający. Gra nie tylko przyciągnęła miliony dzieciaków (starszych też) z całego świata. Sprawiła, że Rzeczywistością rozszerzoną (AR – Augmented Reality) zainteresowały się firmy technologiczne. Tim Cook już planuje własne Pokemony ;).

Co prawda szef Apple nie potrafił powiedzieć poprawnie nazwy gry bijącej popularności w App Store – Pokemon GO nazwał Poke-man GO – ale za to przyznał, że jego firma jest poważnie zainteresowana AR. Podczas pytań po konferencji podsumowującej ostatni kwartał, Tim Cook miał powiedzieć, że:

Inwestowaliśmy i nadal będziemy w dłuższej perspektywie inwestować w rzeczywistość rozszerzoną.

Cook dodał też, że jego firma uważnie przygląda się rozwojowi sytuacji i ocenia, że AR wkrótce stanie się “czymś ważnym”. W dalszych słowach szef Apple przyznał, że razem z zespołem planują w przyszłych produktach wprowadzić elementy rzeczywistości rozszerzonej. Nie myślcie jednak, że Apple planuje zrobić własne Pokemon GO. Raczej chodzi o wykorzystanie AR do codziennego użytku.

Nie są to słowa rzucane na wiatr. Apple w ostatnim czasie dokonał kilka ważnych zakupów firm i startupów odpowiedzialnych za rozwój technologii związanych z AR – chociażby Metaio, Faceshift czy Flyby Media. Te przejęcia z pewnością zostaną za jakiś czas wykorzystane w urządzeniach firmy z Cupertino. Apple mocno inwestuje też w VR, czyli wirtualną rzeczywistość, jednak również i tutaj nie znamy żadnych szczegółów.

Źródło: Apple, Pocket-lint

Komentarze

 • Ktoś lubNieKtoś

  W App Stor, Poekomon Go to zemsta z przeinaczenie nazwy Poke manów?

 • Artur Węgliński

  Nie to że nie potrafi wypowiedzieć poprawnie tylko nie zna w ogóle tego tytułu i zapewne przeinaczył nazwę gry o której usłyszał do podwładnego ;)

 • Kuba Borkowski

  Mam wrażenie, że Apple ma już swoje pokemony ;)

 • Bunny

  Super… AR się rozwija, a ja utknąłem z P9 lite bez żyroskopu :/ No trudno, nic nie może być idealne :P

  • Serio? Nikt w recenzjach o tym nie wspominał. Jak można zrobić telefon bez żyroskopu…

 • Levi

  W artykule jest literówka “Poekmon Go”.

 • “APPLE TEŻ CHCE MIEĆ SWOJE POKEMONY” “Nie myślcie jednak, że Apple planuje zrobić własne Pokemon GO” xD
  Swoją drogą, czy AR musi być kojarzone tylko z Pokemon GO? Istnieje dużo więcej gier wykorzystujących ten pomysł (np. Invizimals)

 • kamil

  No czekam aż przyinwestują wto firmy pożądnie. Jak apple będzie w to cisnął, to polecę do ME i srajfona normalnie sobie kupię chyba. No może na raty…;p

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona