Ważne

Apple też chce mieć swoje Pokemony

Sukces Pokemon GO jest porażający. Gra nie tylko przyciągnęła miliony dzieciaków (starszych też) z całego świata. Sprawiła, że Rzeczywistością rozszerzoną (AR – Augmented Reality) zainteresowały się firmy technologiczne. Tim Cook już planuje własne Pokemony ;).

Co prawda szef Apple nie potrafił powiedzieć poprawnie nazwy gry bijącej popularności w App Store – Pokemon GO nazwał Poke-man GO – ale za to przyznał, że jego firma jest poważnie zainteresowana AR. Podczas pytań po konferencji podsumowującej ostatni kwartał, Tim Cook miał powiedzieć, że:

Inwestowaliśmy i nadal będziemy w dłuższej perspektywie inwestować w rzeczywistość rozszerzoną.

Cook dodał też, że jego firma uważnie przygląda się rozwojowi sytuacji i ocenia, że AR wkrótce stanie się „czymś ważnym”. W dalszych słowach szef Apple przyznał, że razem z zespołem planują w przyszłych produktach wprowadzić elementy rzeczywistości rozszerzonej. Nie myślcie jednak, że Apple planuje zrobić własne Pokemon GO. Raczej chodzi o wykorzystanie AR do codziennego użytku.

Nie są to słowa rzucane na wiatr. Apple w ostatnim czasie dokonał kilka ważnych zakupów firm i startupów odpowiedzialnych za rozwój technologii związanych z AR – chociażby Metaio, Faceshift czy Flyby Media. Te przejęcia z pewnością zostaną za jakiś czas wykorzystane w urządzeniach firmy z Cupertino. Apple mocno inwestuje też w VR, czyli wirtualną rzeczywistość, jednak również i tutaj nie znamy żadnych szczegółów.

Źródło: Apple, Pocket-lint

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona