Ważne

Opaska Cubot V1 z ekranem, ale bez pulsometru. Za 79 złotych

Najpopularniejsza tania opaska inteligentna to bez wątpienia Xiaomi Mi Band. Ale smartbandów, które mogą powalczyć o takie miano, jest cała masa. A wśród nich Cubot V1, który na początku sierpnia trafi do sprzedaży w jednej z polskich sieci sklepów z elektroniką.

Cubot V1 nie jest najbardziej podstawowym akcesorium, spośród wszystkich, jakie znajdziemyna rynku. Jej przewagą nad tymi najtańszymi jest bowiem obecność ekranu (0,88″, 128×32 piksele), który może wyświetlać godzinę, dzień tygodnia, liczbę kroków, które przeszliśmy i powiadomienia. W porównaniu jednak z droższymi modelami, brakuje jej pulsometru, zatem zdecydowanie nie jest to propozycja dla wszystkich.

Opaska spełnia rolę przede wszystkim asystenta aktywności oraz snu. Ma też opcję powiadomień – na ekranie wyświetlane są odpowiednie ikony (wiadomość, słuchawka), a sama opaska wibruje. Wibracje wykorzystywane są również do budzenia użytkownika, jeśli oczywiście korzysta z ustawionego wcześniej alarmu.

Akcesorium może działać w połączeniu ze smartfonami z Androidem, jak i iOS (tu jednak bez wsparcia dla powiadomień). Oczywiście jest odporne na zachlapania, spełnia normę IP65. Akumulator natomiast ma pojemność 80 mAh i – przez wzgląd na brak pulsometru – powinien charakteryzować się długim czasem pracy (obstawiam nawet ok. 3 tygodni).

Cubot V1 pojawi się w Polsce ok. 10 sierpnia w cenie wynoszącej 79 złotych. Opaska będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, szarej i czarnej.

źródło: Sferis

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona