Ważne

Huawei też szykuje tegorocznego Nexusa. Będzie bardzo podobny do jednego Honora

Huawei niedawno dał nam do zrozumienia, że ponownie przygotuje jednego z tegorocznych Nexusów. Wiemy też, że HTC szykuje kolejne dwa, więc tym razem możemy zobaczyć aż trzy smartfony z tej serii. O propozycjach, stworzonych przez Tajwańczyków wiemy już całkiem sporo, więc przyszedł czas na informacje na temat tej od Chińczyków. A te są bardzo… intrygujące.

W sieci pojawiły się zdjęcia, rzekomo przedstawiające tegorocznego Nexusa Huawei. Widać na nich całkiem sporo, bo zarówno przód, jak i tył oraz nawet bebechy urządzenia. Co ciekawe, można zauważyć, że fotografie zrobione zostały przy użyciu takiego samego urządzenia. I wszystko byłoby cacy, gdyby nie pewien – dość znaczący – fakt: całość zbyt mocno przypomina Honora 5X. A właściwie jest jej kopią z tą tylko różnicą, że na dole panelu tylnego znalazło się logo Huawei, a nie Honor.

Ktoś, kto ma dostęp do prototypów, zapewne robi nas w przysłowiowego konia i dla zabawy puścił powyższe zdjęcia w świat z adnotacją, że jest to tegoroczny Nexus, przygotowywany przez Huawei. Przeciwko temu twierdzeniu możemy podać jeszcze jeden argument: Nexusy są oryginalne pod względem designu i nie ma możliwości, aby 1:1 przypominały inną pozycję z portfolio odpowiedzialnego za niego producenta.

W każdym razie widać, że temat cały czas wisi w powietrzu i wciąż nie mamy 100% pewności, że Huawei nie stworzy w tym roku po raz kolejny Nexusa. Zwłaszcza, że sam zainteresowany złożył taką deklarację.

Źródło: motog3

Komentarze

 • dred

  Nexusy sie skończyły kiedy zaczely kosztowac chore pieniadze (tj. tyle, ile chcą za swoje zabawkie jakies szajsungi czy inne LG). Teraz chiny w natarciu. Taki huawei P9 kosztujacy na starcie 2400zl mozna jakos przelknac. Ale 3 klocki za nic nie wnosząca nowosc?

  • Sq72

   Rzeczywiście obecne nexusy straciły swój atut, jednak w ostatnim czasie staniał nexus 5x, który obecnie jest opłacalnym wyborem.

 • AlbatrosZippa

  Wyglądać będzie, jak mój obecny telefon czyli Honor 5x 

 • AlbatrosZippa

  Huawei nie pitolił się z projektowaniem obudowy tylko wziął się dobrze za środek ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona