Ważne

Samsung liczy na najlepsze wyniki finansowe od dwóch lat

Samsung Galaxy S7 był strzałem w dziesiątkę. Tak przynajmniej  można wnioskować po oficjalnych przewidywaniach koreańskiej firmy dot. sprzedaży na drugi kwartał 2016 roku. Wiele wskazuje na to, że będzie to najlepszy kwartał dla Samsunga od dwóch lat.

Z jednej strony Samsungowi nie wiedzie się najlepiej – liczba użytkowników spada w Chinach i Europie, z drugiej natomiast najbliższe wyniki finansowe mogą być rekordowe. Firma ogłosiła właśnie oficjalne przewidywania dotyczące drugiego kwartału 2016. Nie są to oczywiście oficjalne wyniki finansowe, ale zapewne niewiele będą się one różnić od wstępnych założeń.

Tyle wyjaśnień, przejdźmy do kwot. Samsung Electronics przewiduje, że zysk operacyjny firmy wyniesie w ostatnich trzech miesiącach 8,1 bilionów wonów, czyli 6,9 miliardów dolarów. To ponad 17-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku. Jeżeli idzie o przychody firmy, to są one gigantyczne – 50 bilionów wonów i 3-procentowy wzrost w stosunku do zeszłego roku.

Firma przewiduje, że w ostatnim kwartale sprzeda się ponad 15 milionów Samsungów Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Mimo spadającego zainteresowania marką Samsung, mocną konkurencją, zwłaszcza z Chin, koreański producent pokazuje, że wie jak wycisnąć z rynku jak najwięcej. Smartfony S7 oraz S7 Edge okazały się strzałem w dziesiątkę i przyciągają rzesze klientów. Firma może ze spokojem spoglądać w najbliższą przyszłość.

Źródło: Korea Times

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona