Ważne
Wiko VIEW

Samsungowi wiedzie się gorzej nie tylko w Chinach, ale i w Europie

Samsung, pomimo usilnych starań, nie jest w stanie wrócić na pozycję lidera w Chinach. Mieszkańcy tego kraju coraz rzadziej sięgają po jego propozycje, co skutkuje stałym, bo mającym miejsce już od kilku lat, spadkiem przychodów ze sprzedaży. Koreańczycy mają jednak coraz więcej powodów do zmartwień – to samo dzieje się w Europie.

W 2015 roku sprzedaż na Starym Kontynencie wygenerowała 38,6 trylionów wonów (33,6 miliarda dolarów) przychodu, czyli 19% całości (wynoszącej 200,7 trylionów wonów), zanotowanej w tym roku przez Samsunga. Podobny odsetek wpływów zapewniła sprzedaż w krajach, należących do Wspólnoty Niepodległych Państw. W tym ostatnim przypadku widać jednak ciągłe spadki, ponieważ rok temu (2014) było to 21%, zaś dwa lata wcześniej (2013) 23%.

Niepowodzenie na ww. rynkach zmusza Samsunga do pewnych decyzji. Jedną z nich jest redukcja zatrudnienia. W europejskim obszarze w 2013 roku pracowało 18362 osób. W 2015 roku było to już tylko 15487 osób, a więc mniej o 2875. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Chinach – tam pracę straciło ponad 10 tysięcy ludzi.

Z drugiej strony, utworzono nowe miejsca pracy w Azji Południowo-Wschodniej, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Koniec końców (co dla niektórych może być nieco zaskakujące) łączny bilans jest na plusie, ponieważ w 2014 roku dla Samsunga pracowało 319208 osób, natomiast rok później już 325677.

Źródło: Samsung przez SamMobile

Komentarze

 • Hamel

  Proponuję sprzedawać jeszcze drożej kotlety pokroju J5 2016, Tab A 7.0 itd. Pomijając promocję w Orange, to żądanie 1000zł za słuchawkę na Snapdragonie 410 zakrawa na kabaret. Tab A 9.7 z rozdziałką 1024×768, to król Samsungowego kabaretu. Zagęszczenie pikseli na poziomie 132 ppi !!!! Znowu S410 i cena 1100zł! W niektórych sklepach wręcz wstydzą się podać rozdzielczość, ograniczając się do skrótu XGA. Takich kwiatków w sprzętowym “portfolio” Samsunga jest znacznie więcej, więc nich się nie dziwią, że co niektórzy przestali wymieniać sprzęt? Po co, skoro nowy nic nie wnosi, a często jest gorszy od poprzednika.

 • dred

  I bardzo dobrze. Zawsze uwazali sie za drugie Apple i swoje lagwizy wyceniali prawie jak srajfony zapominajac, ze nie maja tak wielu wyznawcow, ktorzy kupia kazdy odgrzewany kotlet.

  • zalgowski

   “lagwizy, srajfony”
   kolejny pajac z kompleksami
   ludzie, skąd wy się bierzecie?

 • Artur

  W euro rtv etui flip cover wallet po 9.99zl do galaxy s5

  to tak na marginesie ;-)

 • ExynosX

  Czy ktoś rozumie to zdanie?

  “Z drugiej strony utworzono nowe miejsca pracy w Azji Południowo-Wschodniej, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona