Ważne

W pierwszym kwartale 2016 roku Huawei sprzedał ponad 28 milionów smartfonów

Założę się, że spora część z Was jest użytkownikiem smartfona z logo Huawei/Honor na obudowie lub w swoim bezpośrednim otoczeniu ma przynajmniej kilka takich osób. To właśnie pokazuje, jak wielką popularność (i to w bardzo krótkim czasie) zdobyła ta marka. Nic więc dziwnego, że bez większego problemu sprzedała w pierwszym kwartale 2016 roku ponad 28 milionów tych urządzeń.

A dokładniej 28,3 miliony – taką liczbę podał do publicznej wiadomości Kevin Ho z Huawei. Oznacza to imponujący wzrost aż o 64% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej (styczeń-marzec 2015). Oczywiście Chińczycy mają apetyt na więcej.

Ostatnio pojawiła się plotka, że Huawei zrewidował swoje prognozy na ten rok, szacując, że do rąk klientów trafi nie 140, a “tylko” 120 milionów smartfonów. Oznaczałoby to wzrost o 11%, a nie o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Kevin Ho zaprzeczył jednak tym doniesieniom, argumentując, że same tegoroczne flagowce (P9 i P9 Plus) w ciągu dwóch miesięcy od premiery sprzedały się łącznie w 2,6 milionach egzemplarzy.

My wiemy, że nie tylko te modele schodzą jak ciepłe bułeczki – ogromnym wzięciem wciąż cieszy się zeszłoroczny bestseller, czyli Huawei P8 Lite oraz Honor 5X, który kupiło już ponad 8 milionów osób. Z kolei dla tegorocznych flagowców prognozy wynoszą 10 milionów sztuk. Huawei nie powinien się więc martwić o malejącą sprzedaż.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P8 i Huawei P9 Lite (porównanie)

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • GieKa

  No OK, sprzedali 28 mln. telefonów ale ile na tym zarobili? Nie sztuką jest sprzedać hałdę telefonów a sztuką jest na nich zarobić. Apple nie dość że sprzedaje dużo telefonów to jeszcze zgarnia z nich krocie.

  • Bartoosh21

   Srajfony w dużej mierze sprzedają się przez zamknięty system.. Jak już ktoś ma mcbooka i inne pierdoły od apla to potem nie zmieni telefonu na androida bo by pewnie musiał zmieniać wszystko. Huawei robi dobra robotę i trzeba go porównywać do innych urządzeń z tym samym systemem. Nie widziałem żeby ktoś porównywał sprzedaż mcbooka i sprzedaż Windowsa. .. to mija się z celem.

 • Pawel

  Mieli niską bazę i niezły wzrost. W kolejnych kwartałach będzie mniej imponująco ale może się udać z tą sprzedażą.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona