Ważne

400% wzrostu sprzedaży smartfonów Huawei w Polsce

Dobra passa Huawei nadal trwa. I nic nie wskazuje na to, aby miała się zakończyć w najbliższym czasie. Chińska firma ogłosiła właśnie wyniki sprzedaży dotyczące swoich smartfonów. Jest gigantyczny wzrost – również w Polsce.

U nas Huawei P9 oraz P9 Plus sprzedało się tylko o 400% lepiej w porównaniu z zeszłorocznym flagowcem. Piszę “tylko”, bo w innych krajach wzrost, jaki zanotowała chińska firma, jest jeszcze większy. Np. we Francji sprzedaż P9 i P9 Plus jest o 1000% lepsza niż model smartfonu Huawei z zeszłego roku.

W Anglii sprzedaż P9 wzrosła o 300% w porównaniu z 2015, w Finlandii tak samo jak u nas – o 400%. W sumie na wszystkich rynkach, poza Chinami, Huawei P9 i P9 Plus sprzedały się o 130% lepiej niż model P8. Całkowita liczba dostarczonych jak dotąd urządzeń to 2,6 mln na całym świecie.

Chiński producent zanotował kapitalne wejście na międzynarodowe rynki. Ktoś zażartował, że w Polsce “Robert zrobił swoje”, ale świetna sprzedaż flagowca Huawei to nie tylko zasługa Lewandowskiego.

Huawei przyciąga przede wszystkim ciekawą specyfikacją, solidnym wykonaniem oraz stosunkowo niewygórowaną ceną. Zbiera też dobre recenzje, np. w Tabletowo dostał 9,1 punktów na 10. Liczne są też pozytywne opinie użytkowników tego smartfonu.

Ciekawe, jak długo taki stan będzie trwał. Czy Huawei w końcu osiądzie na laurach?

Źródło: GSMArena

Komentarze

 • Dred

  Co się dziwić. Chińczycy jako jedyni narazie zauważyli, że Qhd jest bez sensu. Do tego płynny interfejs, najniższe ceny z flagowcow, świetne wykonanie. Sam przesiadkę się z szajsungow i lg i jestem zachwycony szybkością działania i czasem pracy

  • esior

   A jednak niektórych zawiedli. Czekam na P9 Max i doczekać się nie mogę. Chyba pójdę po telefon do konkurencji….

   • Dred

    Fakt, P9max miał być 20 mają. Widocznie nie nadążają z produkcją, a biedolandia nie jest dla Huawei priorytetem.

    • Maciek

     A nie P9 Plus? Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to plus był wstępnie planowany na 20.05 (potem i tak przełożyli).

     • Oba miały być zaprezentowane tego dnia, ale ostatecznie pokazany został tylko P9 i P9 Plus.

  • Dlaczego QHD jest bez sensu?

   • Dred

    Bo nikt prócz Supermana i Wiedźmina nie widzi różnicy między Qhd a Fhd, a Qhd drenuje baterie znacznie bardziej.

 • niezdecydowany

  Właśnie się waham między kupnem P8 Lite lub Tp-Link Neffos C5 MAX… Co byście radzili? Na papierze Neffos wygląda sporo lepiej – wyświetlacz, grafika i procesor…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona