Ważne

Pierwsza aktualizacja dla Huawei P9 Lite już dostępna

Jeszcze jakiś czas temu dużym zarzutem w stronę Huawei był brak wsparcia dla wypuszczanych smartfonów. Można było nawet odnieść wrażenie, że ten chiński producent chce jedynie sprzedać swój sprzęt i o nim zapomnieć. Na szczęście to już przeszłość, co doskonale widać po jego ostatnich poczynaniach. Świeżo wypuszczony na rynek P9 dostał już kilka aktualizacji, a jeszcze nowszy P9 Lite również cieszy się z nowej wersji oprogramowania.

Nie ukrywam, że wczorajszego wieczoru dość mocno zaskoczyła mnie informacja, jaka pojawiła się na ekranie testowego P9 Lite. Okazuje się bowiem, że zaledwie kilka tygodni po polskiej premierze modelu, urządzenie to otrzymało małą aktualizację.

Oprogramowanie nosi numer VNS-l21C432B120 i waży 183MB. Rejestr zmian jest dość enigmatyczny. Dowiadujemy się z niego jedynie, że aktualizacja usuwa błędy w wyświetlaniu elementów interfejsu użytkownika w niektórych językach i poprawia stabilność oraz bezpieczeństwo systemu (poprawki bezpieczeństwa z 1 maja).

Co mnie rozśmieszyło, a co też możecie zobaczyć na screenie poniżej, sama informacja na temat dostępności nowej wersji oprogramowania nie zawiera polskich znaków. Co dość mocno kontrastuje z samym komunikatem odnośnie „usuwania błędów w wyświetlaniu elementów interfejsu” ;).

huawei-p9-lite-vns-l21c432b120

Na temat samego działania P9 Lite po aktualizacji trudno jest mi cokolwiek powiedzieć; póki co nie zauważyłam różnicy w stosunku do poprzedniej wersji oprogramowania.

źródło: własne

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona