Pierwszy kwartał nie należał do udanych dla HTC, ale marzec to już totalna porażka

Wydawało się już, że HTC zaczyna powoli wychodzić na prostą. W lutym przyszło jednak załamanie, ale i tak nie był to najgorszy miesiąc w pierwszym kwartale 2016 roku. To niezbyt zaszczytne miano przypadło marcowi, który śmiało określić można tragicznym.

Przez trzy pierwsze miesiące 2016 roku HTC zarejestrowało przychody na łączną sumę 14,821 miliardów nowych dolarów tajwańskich. Nie jest to dobry wynik, bowiem w analogicznym okresie rok wcześniej kwota ta wynosiła 41,524 miliardów. Po przeliczeniu wychodzi więc, że przychody spadły aż o 64,31%.

Owszem, pierwsze kwartały najczęściej nie należą do najbardziej udanych (chociaż na przykład Samsung liczy na spory wzrost przychodów w porównaniu z Q1 2015), ale tak ogromny spadek nie wróży nic dobrego i na pewno nie nastraja pozytywnie na przyszłość. Co jednak ciekawe, nowy rok HTC zaczęło całkiem “nieźle”. Gorzej było w lutym, ale marzec na ich tle jest totalną tragedią. Przychody uzyskane w tym miesiącu były najniższe ze wszystkich trzech, a do tego spadek w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej wyniósł aż 79,30%!

HTC wyniki finansowe Q1 2016

Jedyną nadzieją dla Tajwańczyków jest ich flagowiec, który ma zadebiutować 12 kwietnia. Być może uda mu się nieco podreperować budżet producenta. Osobiście jednak zaczynam w to wątpić, bowiem miały to zrobić już gogle Vive, które na początku sprzedawały się świetnie, mimo dość wysokiej ceny. Patrząc na powyższe trudno nie oprzeć się wrażeniu, że morze potrzeb jest szerokie i głębokie i chyba potrzebny jest jakiś cud, aby HTC udało się wyjść na prostą i w końcu zacząć zarabiać.

Źródło: HTC

Komentarze

 • maciek

  Nie dziwne jak sie tworzy kosmicznie drogie i “plastikowe” telefony

 • I†achi

  Zasłużyli :)

 • Anty no life :)

  Nie dziwi mnie to. Jiedys byli smartfoniwa potega, pozniej mocno oslabli, ale dzieki M7 znow pokazali ze potrafia robic porzadny sprzet, ale… na tym sie zakonczylo. M10 tez nie zapowiada sie najlepiej.

 • Zawiedziony

  Telefony są spoko, tylko ceny za duże, myślę że gdyby wyceniali je normalnie to byliby grubo na plusie.

 • zebba

  Kto nie miał flagowca z HTC nie wie co to sprawnie działający i idealnie zoptymalizowany telefon. Mam 7 i dalej nie spotkałem lepiej zoptymalizowanego sprzętu. Póki HTC będzie robił telefony dopóty ma we mnie stałego klienta.

 • ukryty fan htc :D

  pany pany :D htc sobie strzelił z m9 która została zmieszana z błotem bo na lolipopie sie grzała za bardzo ale cóż musze wyznac ze m9 to najlepszy smartfon jaki mniałem ba i lepszy na 6.0 andku od galaxy s6 ale no coz pierwsze wrazenie najwazniejsze no i fakt ze pakowanie mediateka to nie jest najlepsze no coz za taka cene jak kupuje telefon niechce takiego procka choc nie sa najgorsze ale marka to marka i do tego sredniaki w cenie wyzszej niz powinny najlepszym smartfonem ktory wspominam najlepiej to m7 htc i m9b oraz era g1 i wildfire ale no cóż nadal za ciepla sie robi podczas uzywania jak m10 bd sie zachowywala jak moj s7 edge obecny to sie skusze :D moze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona