Asus po raz kolejny wywiązuje się z obietnicy i uaktualnia Zenfone Max do Androida 6.0 Marshmallow

Asus wziął się do roboty i sukcesywnie uaktualnia do Androida 6.0 Marshmallow swoje starsze urządzenia. Na pierwszy ogień poszedł Zenfone 2 Laser, a niedługo po nim nową wersję systemu operacyjnego otrzymał tablet Zenpad 8 (Z380C). Teraz przyszedł czas na kolejny smartfon, tym razem Zenfone Max.

Najnowsza wersja oprogramowania nosi numer 13.8.26.31 i jest przeznaczona dla modelu o oznaczeniu kodowym ZC550KL (czyli tego, który jest dostępny również w polskiej dystrybucji). Udostępnianie aktualizacji rozpoczęło się dzisiaj i trafia ona do użytkowników przez OTA (Over-The-Air). Jeśli jesteście posiadaczami Zenfone Max i nie wyskoczyło Wam stosowne powiadomienie, możecie próbować wymusić je ręcznie. W tym celu musicie pokonać następującą ścieżkę: Ustawienia – O urządzeniu – Aktualizacja systemu.

Warto pamiętać, że Android 6.0 Marshmallow usuwa kilka preinstalowanych aplikacji: Asus Email, Asus Calendar, Asus Messaging. Trzeba więc liczyć się z tym, że po zainstalowaniu nowego oprogramowania będziecie musieli zacząć korzystać z innych aplikacji (np. Google’owskich). Asus zaleca też, żeby przed rozpoczęciem procesu uaktualniania przenieść wszystkie dane aplikacji do pamięci wewnętrznej.

Ostatnio Asus pochwalił się, że z jego smartfonów korzysta już ponad 30 milionów użytkowników. To dużo osób, więc i wymagania również są niemałe. Wiadomo, że nie wszyscy otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow, ale spodziewać się jej mogą jeszcze ci, którzy używają PadFone S (PF500KL), ZenFone 2 (ZE550ML, ZE551ML), ZenFone 2 Deluxe (ZE551ML), ZenFone 2 Deluxe Special Edition (ZE551ML), ZenFone Selfie (ZD551KL) czy ZenFone Zoom (ZX551ML).

Problem w tym, że wszyscy mieli ją dostać do końca czerwca, a wydaje się wątpliwe, żeby Asus się wyrobił do tego czasu. Jeśli więc posiadacie jeden z ww. modeli, musicie się liczyć z tym, że możecie na aktualizację dla swoich urządzeń poczekać nieco dłużej.

Źródło: Asus

Komentarze

 • De be

  Mam Maxa, od wczoraj jest aktualizacja pytanie tylko jedno …czy zamiast udoskonalenia funkcjonalności urządzenia aktualizacja nie przyniesie pogorszenia wydajności itp.
  Zaktualizował ktoś już???

  • Andrzej

   Zrobilem to dwa dni temu i juz zaluje chyba mi rozum zacmilo chwilowo.System nie tylko nie wspiera przenoszenia aplikacji na karte SD co juz samo w sobie powinno byc ostrzezeniem bo skutkuje zapychaniem fona aplikacjami ktore do tej pory spokojnie sobie pracowaly z karty SD .Ten system nie wspiera karty SD,przestala dla niego istniec nic nie odtwarza i nie zapisuje pomimo komunikatu ze pamiec zewnetrzna zostala wykryta i zainstalowana i tak jest z kazda karta.Dodatkowo sfiksowala aplikacja aparat ktora wczoraj sama sie ustawila na rozdzielczosc 3 mpixele! Godzine sie meczylem zeby to poustawiac wkoncu sytuacje uratowalo przywrocenie ustawien fabrycznych aplikacji.Apka Galeria tez nie dziala nie ma podgladu wykonanych zdjec,trzeba ich szukac w pamieci fona! Ekran przymulony wolno reaguje na dotyk,pasek skrotow czasem sie rozwinie a czasem nie lub do polowy.Dodatkowo wywalono niektore aplikacje zastepujac je Googlowym szpiegowskim badziewiem.Kupilem dwa takie fony miesiac temu,jeden ma zona.Juz jej napisalem zeby nie aktualizowala swojego.Miesieczne urzadzenie i nie takie tanie jak na polskie warunki zamienili mi w cegle.W poniedzialek dzwonie do ASUS SERWIS niech mi przywroca stary system(jest taka mozliwosc) bo stare dzisaj wcale nie znaczy gorsze.ODRADZAM A KAZDY ZROBI JAK CHCE.

   • Ariel Bess Beska

    A robiłeś reset do ustawień fabrycznych??

   • Problemy po aktualizacjach na 6.0, to nie tylko ten model ma. Koleżanka ma innej firmy smartfona i wysypał się pulpit, czyli miała dostęp tylko do ustawień. Musiała zrobić reset ustawień.

   • wiesiek

    czy serwis przywrócił stary system ? W jaki sposób się to odbywa ? Czy trzeba wysłać aparat do serwisu ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona