Ważne

Rozpoczyna się walka o pre-paidy: PLAY daje 100 zł za każdą rejestrację numeru

Można było się tego spodziewać. Ogłoszenie prac nad obowiązkową rejestracją kart pre-paid, wywołało niemałe poruszenie wśród użytkowników telefonów na kartę, ale dało też operatorom komórkowym kolejny powód do walki o klienta.

PLAY na swojej konferencji zaprezentował promocję, która ma skłonić użytkowników telefonów na kartę do rejestracji numeru. Dodatkowymi bonusami za dokonanie tego są dla nowych użytkowników: 100 zł w formie doładowania, pakiet internetowy w wysokości 10 GB i rok ważności konta. Dla osób, które są w Play na Kartę dłużej niż kilka miesięcy, oferowane są premie za staż. A przedstawiają się tak:

  • dla osób posiadających numer 1-2 lata: 200 zł, 10 GB internetu i rok ważności konta
  • dla osób posiadających numer 2-3 lata: 300 zł, 10 GB internetu i rok ważności konta
  • dla osób posiadających numer 3-4 lata: 400 zł, 10 GB internetu i rok ważności konta
  • dla osób posiadających numer ponad 4 lata: 500 zł, 10 GB internetu i rok ważności konta

Dla osób użytkujących Internet na Kartę, również przygotowano bonus – 100 GB i rok ważności konta. Wszystkie pakiety ważne będą przez 30 dni. Promocja dotyczy też osób posiadających numery w RedBull Mobile. Regulaminy dostępne są już na stronie PLAY.

Z danych, które podał PLAY podczas konferencji, wynika, że w Polsce działa jakieś 27 mln kart pre-paid, z czego 80-90% jest niezarejestrowanych, a 2 mln użytkowników tych kart to nieletni. W sumie kwestia rejestracji numerów może dotyczyć nawet 10 mln Polaków. Obowiązek ten w wchodzi w życie w na początku lutego 2017 roku. Od tego czasu świadczenie usług dla niezarejestrowanych kart będzie stopniowo zawieszane.

źródło: Play, telix.pl

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona