Ważne

Najładniejsza opaska Samsunga będzie równocześnie najtańszą. Znamy polską cenę Charm

Znaleźć ładną opaskę inteligentną nie jest łatwo. Wszystkie w większości wyglądają bardzo podobnie i raczej nie wyróżniają się z tłumu. Nie można tego jednak powiedzieć o testowanej przeze mnie jakiś czas temu Xiaomi Amazfit, jak i o Samsung Charm. O ile pierwszą trudno jest zdobyć w Polsce (trzeba ściągać z Chin), tak druga już niedługo trafi do sprzedaży w naszym kraju.

Przy okazji poszukiwania informacji na temat ciekawej promocji LG G5 z modułem LG Cam Plus za 2899 złotych (więcej w tym wpisie), przejrzałam całą gazetkę Sferis na maj/czerwiec. A w niej, dość niespodziewanie, znalazłam opaskę Samsung Charm, która zadebiutowała w cieniu Galaxy S7 i Galaxy S7 edge podczas targów MWC 2016 w Barcelonie.

Jak już wiecie z poprzednich wpisów, Samsung Charm będzie dostępna w dwóch wersjach: podłużnej/prostokątnej i kwadratowej/okrągłej. We wspomnianej ofercie znalazł się model okrągły w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz złotej (z białym paskiem). Mam jednak nadzieję, że wybór kolorów będzie większy, bo nie ukrywam, że najciekawiej – w moich oczach – prezentuje się wersja… pomarańczowa.

Przy opasce Samsung Charm widnieje cena 149 złotych. Niestety, jest też adnotacja, że produkt będzie dostępny wkrótce – bez szczegółowych danych na ten temat. Ale skoro gazetka obowiązuje od 27 maja do końca czerwca, możemy się spodziewać debiutu produktu w najbliższych tygodniach.

charm-149zł

Charm to nic innego jak typowy tracker aktywności. Ma dyskretnie liczyć kroki, przebyty dystans i spalone kalorie, a następnie przekazywać te informacje do podłączonego przez Bluetooth urządzenia mobilnego. W opasce znajdziemy akumulator o pojemności 17 mAh, który ma pozwolić na nawet 18 dni pracy w podstawowym zakresie (czyli bez włączonych powiadomień, które wyświetlają się w formie świecącej diody LED). Samsung Charm współpracuje z aplikacją S Health.

Jak Wam się podoba Samsung Charm?

źródło: gazetka Sferis maj/czerwiec

Komentarze

 • jarekt

  Trochę bez sensu. Wszystkie nowe snapdragony liczą kroki – kupowanie osobnego urządzenia które dubluje tą funkcję jest irracjonalne. Gdyby wyświetlała pełne powiadomienia (jedna dioda to żadna pomoc) lub mierzyła puls…

  • Maxik

   Tu raczej chodzi o wygodę z racji, iż lepiej jest (i łatwiej) spojrzeć na “zegarek” niż wyjmować co chwilę telefon z kieszeni.

   • jarekt

    Chyba nie bardzo wiesz co komentujesz. Te opaski nie mają zadnego wyświetlacza i spoglądanie na nie kompletnie nic Ci nie da nawet jeśli robiłbyś to 10 razy na minutę.

    • Bilboo

     ale telefon jest często w torebce, plecaku lub na biurku (szczególnie w pracy i czasami w domu można się zdziwić ile się robi kroków…), a to liczy wszystkie kroki, zawsze.. za 149pln nie ma co marudzić.. =D

 • SyoMas

  Szkoda, że powiadomienia są tylko diodowe. Gdyby to jeszcze łaskotało po nadgarstku wibracjami to natychmiast zakupiłbym żonie, która często nie zauważa wiadomości a nawet dzwoniącego telefonu, który schowany jest w torbie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona