Ważne

ZTE Axon 7 zadowoli nawet najbardziej wymagających audiofilów

Już niedługo, bo 26 maja, ZTE zaprezentuje Axon 7. Na temat tego smartfona wiemy już całkiem sporo, bowiem sukcesywnie zdradzał kolejne informacje na swój temat. Przy okazji podania daty oficjalnej premiery, producent zasugerował, że tegoroczny flagowiec jego marki-córki zaoferuje bardzo dobrą jakość odtwarzanego dźwięku. Teraz dowiedzieliśmy się, jaki chip audio został zastosowany.

ZTE „pochwaliło” się, że otworzyło specjalny dział/laboratorium oraz zatrudniło naukowców, którzy mają za zadanie dopracowywanie kwestii, związanych z dźwiękiem, w tym również z jakością jego odtwarzania. Wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doznania – bez względu na to, czy chodzi o dzwonki, czy o utwory muzyczne.

ZTE nawiązało również współpracę z AKM i postanowiło w Axon 7 umieścić moduł AK4961. Jest to 32-bitowy zaawansowany audio CODEC z DSP, przeznaczony do smartfonów. Co ciekawe, Chińczycy zastosowali go już wcześniej w Axon Elite.

ZTE opublikowało również film promocyjny, w którym pokazuje (a raczej sugeruje, bo nie jest to typowa prezentacja możliwości urządzenia w kwestiach, związanych z odtwarzaniem audio), że Axon 7 zapewni teatralny dźwięk i jeszcze więcej.

Co ciekawe, przy okazji ZTE pokazało „kawałek” Axon 7. O ile głośniki nad i pod wyświetlaczem obiecują wiele, to jeśli przyjrzeć się dokładniej, można zauważyć, że po obu stronach ekranu pozostało sporo niezagospodarowanego miejsca.

Źródło: GizChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona