Ważne
Wiko VIEW

iPhone 7 jednak w trzech wersjach?

Czasami można odnieść wrażenie, że tegoroczny iPhone jest najbardziej wyczekiwaną – zarówno przez “zwykłych” użytkowników, jak i cały technologiczny świat – premierą tego roku. Tylko tak można uzasadnić dziesiątki przecieków na jego temat (tak, zdążyło się już ich “trochę” uzbierać). Zamieszanie jest jednak niemałe, bowiem często dochodzą do nas różne, sprzeczne ze sobą informacje. Tym razem ponownie słyszymy, że w tym roku Apple zaprezentuje aż trzy warianty iPhone’a 7.

Serwis źródłowy otrzymał informację od anonimowego tipstera, że we wrześniu koncern z Cupertino zaprezentuje trzy smartfony: iPhone’a 7, iPhone’a 7 Plus oraz iPhona 7 Pro/iPhone’a 7 Premium. Wszyscy od samego początku spodziewaliśmy się zobaczyć dwa pierwsze wyżej wymienione, ale – co ciekawe – ostatni z nich również zdążył pojawić się już w kilku przeciekach.

Pozwolę sobie je przywołać. Otóż smartfon miałby być “odgałęzieniem” iPhone’a 7 Plus, wyposażonym w większy wyświetlacz oraz nieco lepsze podzespoły i ukierunkowanym przede wszystkim na klienta biznesowego. Pojawiły się też plotki, że Apple ma w planach iPhone’a z 5,8-calowym ekranem AMOLED, aczkolwiek ten miałby z kolei zadebiutować dopiero w 2017 lub 2018 roku.

iPhone 7 iPhone 7 Plus Phone 7 Pro

Co równie ciekawe, przywoływany tipster poinformował też, że produkcja tegorocznych iPhone’ów już się rozpoczęła (wcześniejsze doniesienia sugerowały, że ruszy ona w lipcu), a odpowiedzialne za nią są Foxconn i Pegatron. Podobno fabryki zatrudniły nawet dodatkowych pracowników, aby “wyrobić” się przed deadlinem.

Ciężko ocenić wiarygodność powyższego przecieku, bowiem można przytoczyć wiele argumentów zarówno za, jak i przeciw. “Najbezpieczniej” więc poczekać na kolejne doniesienia na ten temat. Zwłaszcza, że serwis DigiTimes wspomina tylko o iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus, za których produkcję mają odpowiadać – odpowiednio – Pegatron i Foxconn oraz Wistron oraz Foxconn (co pokrywałoby się z wcześniejszymi informacjami).

*Na zdjęciu wyróżniającym iPhone 6S i 6S Plus

Źródło: Mobicker, DigiTimes

Komentarze

 • maniek122112

  Niedługo będą mieć taki sam burdel w ofercie jak Samsung.

  • Maniak

   Hehe może tak być:D Iphone 7 grand core prime plus advanced active note:D

  • Tomasz Salich

   Aż tak bym się nie rozpędzał. Z drugiej strony oni odpowiadają za system więc z aktualizacjami nie będzie przynajmniej takiego burdelu – moja S5 kupiona w sklepie jeszcze nie dostała 6.0 a brandowane przed T-Mobile owszem…

   • maniek122112

    Powiadasz, że z aktualizacjami nie będzie burdelu? Po ostatniej aktualizacji co poniektórzy użytkownicy iPada Pro zostali z eleganckimi cegłami w ręku, więc z dwojga złego wolałbym chyba burdel niż przycisk do papieru ;)

    • Kuba

     Trzy wersje telefonu to nie jest tak dużo.. Nie przesadzaj. Każdy system czasem nawala, to żadna nowość, więc nie ekscytuj się tym aż tak.

     • maniek122112

      Nie ekscytuję się w ogóle. Jeśli chodzi o liczbę telefonów dostępnych w sprzedaży po wprowadzeniu nowych modeli to będzie ich razem osiem a nie trzy (6, 6+, 6s, 6s+, se, 7, 7+, 7 coś tam), to jest całkiem sporo jak na Apple. Co do systemu i aktualizacji to ja Ciebie proszę – nie broń ich. Są najbogatszą, firmą świata, mają do ogarnięcia zaledwie kilkanaście urządzeń a zdarzają im się takie kwiatki. Przecież oni produkują zarówno sprzęt jak i dedykowane do niego oprogramowanie.

     • Kuba

      Zmieniają swoją strategię po prostu, Co do systemu, to nie jest takie proste.. ja ich nie bronię. Po prostu, nie da się stworzyć bezawaryjnego oprogramowania.

    • Tomasz Salich

     Poza tym można z aktualizacją poczekać dzień – dwa i poczytać czy działa czy nie. Poza tym Apple w takiej sytuacji bez robienia problemów za darmo wymienia albo naprawia urządzenie. Mam nadzieję że Samsung też.

     • maniek122112

      A dlaczego masz nadzieję, że Samsung też, coś się z Twoim porobiło :)

     • Tomasz Salich

      Nie, moja S5 jeszcze nie dostała 6.0 i nie wiem ile jeszcze będę na nią czekał. Po prostu lepiej brzmi “Mam nadzieję że Samsung też tak robi” niż “Miałem 3 Samsungi, uważam że to gówno które ma gdzieś klienta a dowodem na to jest ich polityka aktualizacji urządzeń. W przypadku uszkodzenia też pewnie nic nie zrobią a na pewno nie za darmo” :-)

     • maniek122112

      Co do aktualizacji Samsunga to pełna zgoda – traktują klientów jak upośledzonych oszołomów, to było widać jak specjalnie zwlekali z aktualizacją S6. Ale co do serwisu to nie narzekam – wymienili mi baterię po upływie gwarancji.

     • Tomasz Salich

      To elegancko. Mam nadzieję że sam nie będę miał okazji sprawdzić jakości ich serwisu :-D

 • Paweł

  Apple wspiera terrorystów to prawdopodobnie będą specjalne wersje dla terrorystów samobójców, druga do zdalnego odpalania ładunków i wersja dla kierujących zamachami.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona