Ważne

OnePlus 3 na zdjęciach – Chińczycy dotrzymali słowa (aktualizacja: więcej zdjęć)

Przy okazji ostatniego przecieku na temat OnePlus 3, zdradzającego (prawie) pełną listę parametrów technicznych oraz ceny za poszczególne warianty smartfona, zaznaczyłem, że cały czas nie wiemy, jak będzie on wyglądał. W końcu jednak przyszedł czas, abyśmy zobaczyli go w pełnej krasie. Cóż, jest… ciekawie.

Przyglądając się OnePlus One oraz OnePlus 2 można dojść do wniosku, że pod wieloma względami są one do siebie podobne. To dobrze, ponieważ dzięki temu niemal od razu wiemy, że mamy do czynienia z propozycją właśnie tego producenta. Stworzenie i udoskonalanie własnej koncepcji designu jest pożądanym zjawiskiem – nie pochwala się bowiem kopiowania ani zbyt mocnej inspiracji konkurencją.

Jest to swojego rodzaju droga na skróty. Mimo wszystko wielu producentów się na to decyduje – nawet ci najwięksi (patrz HTC i jego One A9). Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że podobnie postąpi OnePlus. Owszem, w przeszłości współzałożyciel marki, Carl Pei, zapowiedział, że w kwestii designu zajdą spore zmiany, ale prawdopodobnie nikomu nie przyszło wtedy do głowy, że OnePlus 3 będzie tak bardzo podobny do konkurentów.

O ile jeszcze przód (jako tako) nawiązuje stylistyką do OnePlus 2, to już tył wygląda na żywcem „zerżnięty” od propozycji dostępnych od dawna na rynku. Dopatrzeć się można cech wspólnych na przykład z Honorem 7 (aparat główny) czy z ww. One A9 lub One M9 (plastikowe wstawki).

Natomiast jako ciekawostkę dodam jeszcze, że jednocześnie do sieci wyciekły grafiki, przedstawiające pudełka, przeznaczone dla OnePlus 3. Jest ich (aż) osiem, chociaż wszystkie są tak samo proste. W każdym przypadku (z wyjątkiem pierwszego) wykorzystano również tylko dwa kolory: biały i czerwony, czyli barwy charakterystyczne i jednoznacznie kojarzące się z tą marką.

Premiery OnePlus 3 spodziewamy się w okolicach 18 maja – dokładna data wciąż pozostaje (jeszcze) nieznana. Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną oraz ceny, odsyłam Was do tego wpisu – tam znajdziecie wyczerpujące informacje na ten temat.

Aktualizacja:

Pojawiły się kolejne zdjęcia, przedstawiające OnePlus 3.

Źródło: GizmoChina, GizmoChina, phoneArena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona