Ważne

OnePlus 3 na zdjęciach – Chińczycy dotrzymali słowa (aktualizacja: więcej zdjęć)

Przy okazji ostatniego przecieku na temat OnePlus 3, zdradzającego (prawie) pełną listę parametrów technicznych oraz ceny za poszczególne warianty smartfona, zaznaczyłem, że cały czas nie wiemy, jak będzie on wyglądał. W końcu jednak przyszedł czas, abyśmy zobaczyli go w pełnej krasie. Cóż, jest… ciekawie.

Przyglądając się OnePlus One oraz OnePlus 2 można dojść do wniosku, że pod wieloma względami są one do siebie podobne. To dobrze, ponieważ dzięki temu niemal od razu wiemy, że mamy do czynienia z propozycją właśnie tego producenta. Stworzenie i udoskonalanie własnej koncepcji designu jest pożądanym zjawiskiem – nie pochwala się bowiem kopiowania ani zbyt mocnej inspiracji konkurencją.

Jest to swojego rodzaju droga na skróty. Mimo wszystko wielu producentów się na to decyduje – nawet ci najwięksi (patrz HTC i jego One A9). Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że podobnie postąpi OnePlus. Owszem, w przeszłości współzałożyciel marki, Carl Pei, zapowiedział, że w kwestii designu zajdą spore zmiany, ale prawdopodobnie nikomu nie przyszło wtedy do głowy, że OnePlus 3 będzie tak bardzo podobny do konkurentów.

O ile jeszcze przód (jako tako) nawiązuje stylistyką do OnePlus 2, to już tył wygląda na żywcem “zerżnięty” od propozycji dostępnych od dawna na rynku. Dopatrzeć się można cech wspólnych na przykład z Honorem 7 (aparat główny) czy z ww. One A9 lub One M9 (plastikowe wstawki).

Natomiast jako ciekawostkę dodam jeszcze, że jednocześnie do sieci wyciekły grafiki, przedstawiające pudełka, przeznaczone dla OnePlus 3. Jest ich (aż) osiem, chociaż wszystkie są tak samo proste. W każdym przypadku (z wyjątkiem pierwszego) wykorzystano również tylko dwa kolory: biały i czerwony, czyli barwy charakterystyczne i jednoznacznie kojarzące się z tą marką.

Premiery OnePlus 3 spodziewamy się w okolicach 18 maja – dokładna data wciąż pozostaje (jeszcze) nieznana. Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną oraz ceny, odsyłam Was do tego wpisu – tam znajdziecie wyczerpujące informacje na ten temat.

Aktualizacja:

Pojawiły się kolejne zdjęcia, przedstawiające OnePlus 3.

Źródło: GizmoChina, GizmoChina, phoneArena

Komentarze

 • Glee

  Wykorzystany biały i czerwony, nie czarny :) [nad zdjęciami pudelek)]
  Poza tym z jednej strony przypomina mi HTC MAX w wersji matowej . Jednak 2 poprzednie były ładniejsze

  • Dzięki – myślałem “czerwony”, napisałem “czarny” ;)

 • I†achi

  Przyznać się, kto czyta tego news’a tylko dla Shin Chan’a? :D Brałbym jego, zamiast OP 3 :P

  • divo

   Brzydkie to”etui”… te kulki po bokach, takie duże?…

 • putpa

  Co mieliście na myśli pisząc “Chińczycy dotrzymali słowa” ?

  • Cytuję: [Carl Pei] zdradził, że nowy w portfolio smartfon będzie się dość znacznie różnił od swojego poprzednika nie tylko ulepszoną specyfikacją techniczną, ale również wyglądem zewnętrznym.
   http://www.tabletowo.pl/2016/02/25/oneplus-3-zadebiutuje-w-polowie-2016-roku/
   Powołuję się na te słowa w tekście (artykuł jest zresztą podlinkowany).
   “Owszem, w przeszłości współzałożyciel marki, Carl Pei, zapowiedział, że w kwestii designu zajdą spore zmiany, ale prawdopodobnie nikomu nie przyszło wtedy do głowy, że OnePlus 3 będzie tak bardzo podobny do konkurentów.”

 • Ireek R Niwinski

  Dojdzie do tego, że model telefonu rozróżniać się będzie po opakowaniu. Wszystko zaczyna być do siebie podobne.

 • Otaku Thief

  Rendery prezentowały się, moim zdaniem, o wiele lepiej. Kopiowanie nie jest złe, tym bardziej od najlepszych, ale po takim hajpie, jaki został wytworzony wokół ‘odświeżonego designu’, oczekiwałem czegoś… oryginalniejszego, subiektywnie, ładniejszego. Jest w porządku, ale nic ponad to… Oby chociaż nie popełnili błędu z przeszłości i porządnie zoptymalizowali nakładkę, bo specyfikacja zabija.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona