Ważne

Premiera Xiaomi Mi Band 2 przesunięta

Jeśli uważnie śledzicie ostatnie informacje dotyczące nadchodzącej premiery opaski Xiaomi Mi Band 2 z wyświetlaczem, na pewno doskonale wiecie, że miała się odbyć 10 maja. I choć do tego terminu zostało zaledwie kilka dni, wiemy już, że urządzenie wtedy nie zadebiutuje.

Informację przekazał nie kto inny, jak sam CEO Xiaomi, Lei Jun, za pośrednictwem chińskiego serwisu społecznościowego Weibo. Napisał, że produkcja opaski okazała się trudniejsza, przez co jej prezentacja będzie miała miejsce miesiąc później. Możemy się jej zatem spodziewać w okolicy pierwszej połowy czerwca, choć konkretna data nie padła.

Mi Band 2 od swoich poprzedników, Mi Band i Mi Band Pulse (1S), będzie różnił się małym ekranem i fizycznym przyciskiem. Dotychczasowe opaski Xiaomi były dużo prostsze, przez co problemy w produkcji następcy nie są nieuzasadnione. Pytanie tylko w czym tak naprawdę tkwi największy problem – ale na nie odpowiedzi szybko nie uzyskamy. Dobrze jednak, że Xiaomi zdecydowało się przesunąć premierę, wiedząc, że nie jest w stanie dostarczyć na rynek pełnowartościowego produktu. Wypuszczenie takowego do sprzedaży wiązałoby się ze stratą zaufania ze strony tysięcy, o ile nie milionów klientów, na co Xiaomi nie może sobie pozwolić.

Wciąż jednak warto czekać na konferencję Xiaomi 10 maja – wtedy to poznamy smartfon Mi Max.

źródło: gsmarena, weibo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona