Ważne

Xiaomi prezentuje zegarek dla dzieci, a Mi Band 2 z ekranem pojawia się na kolejnym zdjęciu

Xiaomi z impetem weszło na rynek urządzeń ubieralnych zaledwie 1,5 roku temu. Od tego czasu firma zdobyła rzeszę wiernych fanów, którzy czekają na kolejne tego typu produkty. Najnowszym jest zegarek z GPS-em dla dzieci, Mi Bunny, a wkrótce powinniśmy poznać opaskę Mi Band 2 z wyświetlaczem – ta właśnie, kolejny raz, wyciekła do sieci.

Xiaomi Mi Bunny

Widziałam już wiele podejść różnych producentów do zegarków dla dzieci, ale Xiaomi znów pokazuje, że potrafi ugryźć ten sam temat w dużo niższej cenie. Mi Bunny dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej dla dziewczynek i niebieskiej dla chłopców (odwrotnie też można używać, żeby nie było ;)), a jego koszt to równowartość 46 dolarów.

W tej cenie oferuje naprawdę zaawansowane funkcje. Zacznijmy od slotu kart SIM, dzięki któremu dziecko – za pośrednictwem zegarka – może skontaktować się z rodzicami. Pociechy mogą wykonywać połączenia jedynie do sześciu zapisanych kontaktów (w domyśle: członków rodziny) i od tych samych odbierać rozmowy.

Mi Bunny ma również moduł GPS z Glonass, dzięki którym rodzice mogą monitorować lokalizację dziecka i ustawić alarm oznaczający wyjście poza „strefę bezpieczeństwa”. Został wyposażony również w przycisk SOS, który wysyła wiadomość do kontaktów wraz z aktualną lokalizacją i 7-sekundowym nagraniem audio.

Zegarek oferuje też Bluetooth i WiFi, a jego akumulator o pojemności 300 mAh ma wytrzymywać do sześciu dni pracy. Wykonany został z połączenia plastiku (koperta) i silikonu (pasek).

Mi Bunny działa z telefonami z Androidem w wersji 4.4 KitKat lub nowszymi.

Xiaomi Mi Band 2 z ekranem

Pozostając w temacie wearables warto wspomnieć, że kolejny raz do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające Mi Band 2 z ekranem. Widać na nim już wyraźnie, że sam pasek będzie identyczny, jak w Mi Band pierwszej generacji i drugiej – z pulsometrem, a sama „pastylka” z elektroniką będzie wyglądała bardzo podobnie do poprzednich. Oczywiście główną różnicą będzie sam ekran, który ma wyświetlać najważniejsze dane (zapewne godzinę, liczbę kroków, spalone kalorie i powiadomienia).

Premiera Xioami Mi Band z ekranem, jeśli wierzyć plotkom, może mieć miejsce 10 maja.

mi-band-2-real-photo

Warto przypomnieć, że na drugą połowę roku Xiaomi zapowiedziało premierę swojego pierwszego smartwatcha, o czym możecie przeczytać w tym wpisie.

źródło: androidcentralgizmochina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona