Ważne

Xiaomi jeszcze w tym kwartale pokaże kolejną generację opaski Mi Band oraz swój pierwszy smartwatch

Wearables Xiaomi są równie atrakcyjne dla klientów, jak jego smartfony. Sprzedają się w dziesiątkach milionów egzemplarzy (głównie dzięki swojej bardzo niskiej cenie) i nic dziwnego, że z niecierpliwością wyczekiwane są kolejne nowości. A te w tym roku mają być dwie i obie rewolucyjne.

Produkcją wearables dla Xiaomi zajmuje się Huami. Jego CEO, Huang Wang, podzielił się niedawno ze światem bardzo ciekawymi informacjami. Są one z całą pewnością wiarygodne, ponieważ kto, jak kto, ale taka osoba musi mieć bezpośredni dostęp do takich danych. Otóż CEO zdradził, że nowa generacja opaski Mi Band oraz pierwszy w portfolio smartwatch zadebiutują już w tym kwartale, do końca którego zostało de facto jeszcze dwa i pół miesiąca.

Nowy Mi Band nie będzie jednak nazywał się Mi Band 2, a po prostu Band 2 – Xiaomi więc (dość zaskakująco) zrezygnuje z charakterystycznego (nie tylko dla jego wearables) dopisku Mi. Co więcej, po raz pierwszy pojawić się ma wyświetlacz, dzięki czemu użytkownik dostanie podgląd i dostęp do większej ilości informacji. Oczywiście przez to czas pracy na pojedynczym ładowaniu może (ale niekoniecznie musi) się nieco skrócić. Nowa generacja opaski ma być też trochę droższa od poprzedników.

Dużo mniej informacji Huang Wang zdradził na temat pierwszego w portfolio Xiaomi smartwatcha. Wiemy tylko tyle, że ekran będzie większy niż w Band 2 oraz że skupiono się na wybranych funkcjach. Nie sprecyzowano niestety, o jakie konkretnie chodzi, więc możemy tylko się domyślać, co autor miał na myśli. Czyżby jednak chodziło o rozbudowane możliwości monitorowania aktywności fizycznej, inteligentne powiadomienia albo może jeszcze coś innego?

Drugi kwartał 2016 już się rozpoczął i choć do jego końca pozostało jeszcze dwa i pół miesiąca, to z niecierpliwością czekamy na kolejne przecieki na temat Band 2 oraz pierwszego smartwatcha od Xiaomi.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Jakub

  Oby cena tego smartwatcha nie przekroczyła $120.

 • I†achi

  Kto będzie musiał, ten kupi – klasyczne Mi Bandy i tak będą miały duże wzięcie – ze względu na czas pracy

 • Maciej Szkudlarek

  Pewnie będę zainteresowany smartwatchem, ale pod warunkiem że będzie na androidzie wear

  • Foorio

   Bedzie, ale zapewne zmodyfikowany w kieunku Miui. I cale szczescie.

   • Maciej Szkudlarek

    Z tym że Google nie pozwala na modyfikacje

    • Foorio

     Yyyy…. Zaraz, zaraz. Skoro Miui jest na androidzie a android jest od google´a, to w czym problem? Xiaomi zawsze obserwuje konkurencje, zbiera wszystko co najlepsze i umieszcza w swoich produktachdodajac najatrakcyjniejsza mozliwa cene. Moze caly czas dostosowywali Android Wear do Miui? Moze wlasnie dlatego tak pozno wypuszczaja wlasnego smartwatcha?

     • Maciej Szkudlarek

      ale android wear rządzi się własnymi prawami i producenci nie mogą go modyfikować, jedyne co mogli zrobić to stworzyć jakieś specjalne apki na aw

 • Konrad Uroda-Darłak

  Ciekawe, czy smartwatch zmieści się w cenie do 150$ – byłoby naprawdę fajnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona