Ważne

Xiaomi w przyszłym miesiącu zaprezentuje swój procesor?

Już pod koniec zeszłego roku w sieci pojawiły się plotki o tym, że chińska marka Xiaomi chce wyprodukować swój własny SoC. Teraz natomiast udało się poznać nazwę i datę premiery nowego procesora przeznaczonego do urządzeń mobilnych.Jak podaje serwis Korea Times nowy chiński układ będzie nosił nazwę Rifle i ma być zaprezentowany na majowej konferencji Xiaomi, na której ma się odbyć premiera telefonu Mi Max. Producent zaplanował prezentację nowego smartfona na 10 maja 2016 i prawdopodobnie wtedy Xiaomi pokaże też nowy SoC.

Na tę chwilę wiadomo tylko, że układ będzie oparty na architekturze ARM. Nie ma informacji ile i jakich rdzeni wykorzysta chiński producent. Ciekawe czy procesor Xiaomi może być w stanie konkurować z najwydajniejszymi modelami układów Samsunga i Qualcomma. Wszystko okaże się już niedługo.

Źródło: androidauthoritytalkandroidThe Korea Times

Komentarze

  • I†achi

    Nie spodziewam się wysokich osiągów, ale do serii Redmi, lub bardziej nawet MiBand’a i różnych jemu podobnych urządzeń :D Czemu nie ;>

  • Foorio

    Optymalizacja! Procesor nie musi byc najmocniejszy, wazne ze pod niego Xiaomi zbuduje cale srodowisko (tak robi Apple) a telefon bedzie duzo wydajniejszy.

  • Tyran1918

    I tak najlepiej obecnie wybrać coś ze Snapdragonem, bo największe wsparcie społeczności. Każdy producent będzie robił własny procesor, a potem nie ma kto tego wspierać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona