Ważne

LG spodziewa się, że zysk operacyjny w pierwszym kwartale 2016 będzie o ponad 65% większy niż rok temu

LG ogłosi oficjalne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku dopiero pod koniec miesiąca. Jednak już teraz Koreańczycy podzielili się swoimi, nad wyraz entuzjastycznymi, przewidywaniami co do nich.

LG spodziewa się, że przychody w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosą łącznie 13,4 trylionów wonów i będą o 4,5% mniejsze od tych, uzyskanych w analogicznym okresie rok wcześniej. Mimo to, Koreańczycy przewidują, że ich zysk operacyjny sięgnie 505 miliardów wonów (441 milionów dolarów), co oznacza wzrost o 65,5% w stosunku do tego, jaki osiągnięto w Q1 2015 (305 miardów wonów). Co ciekawe, średni prognozowany przez analityków zysk operacyjny za ubiegły kwartał wynosi „zaledwie” 408 miliardów wonów, a więc blisko o 100 miliardów wonów mniej niż zakłada sam producent.

Tak świetne wyniki finansowe LG ma podobno zawdzięczać bardzo dobrej sprzedaży urządzeń ze swojego portfolio. Spadające ceny wyświetlaczy i większy popyt na telewizory z ekranami OLED oraz na inne produkty z wyższej półki również miały przyczynić się do zwiększenia zysków.

Niestety jest i druga strona medalu. Przewiduje się, że sam dział mobilny już trzeci kwartał z rzędu zamknie ze stratą. Być może przyszłe okresy okażą się bardziej pomyślne, ale to wszystko zależy od wyników, jakie uda się osiągnąć tegorocznemu flagowcowi, czyli G5. Smartfon zaliczył dobry start na rodzimym rynku, a analitycy przewidują, że sprzeda się łącznie w 10 milionach egzemplarzy. Jeśli dobra passa się utrzyma i prognozy się sprawdzą, to niekorzystny trend powinien odejść w niepamięć.

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: Reuters przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona