Wiko VIEW

LG spodziewa się, że zysk operacyjny w pierwszym kwartale 2016 będzie o ponad 65% większy niż rok temu

LG ogłosi oficjalne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku dopiero pod koniec miesiąca. Jednak już teraz Koreańczycy podzielili się swoimi, nad wyraz entuzjastycznymi, przewidywaniami co do nich.

LG spodziewa się, że przychody w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosą łącznie 13,4 trylionów wonów i będą o 4,5% mniejsze od tych, uzyskanych w analogicznym okresie rok wcześniej. Mimo to, Koreańczycy przewidują, że ich zysk operacyjny sięgnie 505 miliardów wonów (441 milionów dolarów), co oznacza wzrost o 65,5% w stosunku do tego, jaki osiągnięto w Q1 2015 (305 miardów wonów). Co ciekawe, średni prognozowany przez analityków zysk operacyjny za ubiegły kwartał wynosi “zaledwie” 408 miliardów wonów, a więc blisko o 100 miliardów wonów mniej niż zakłada sam producent.

Tak świetne wyniki finansowe LG ma podobno zawdzięczać bardzo dobrej sprzedaży urządzeń ze swojego portfolio. Spadające ceny wyświetlaczy i większy popyt na telewizory z ekranami OLED oraz na inne produkty z wyższej półki również miały przyczynić się do zwiększenia zysków.

Niestety jest i druga strona medalu. Przewiduje się, że sam dział mobilny już trzeci kwartał z rzędu zamknie ze stratą. Być może przyszłe okresy okażą się bardziej pomyślne, ale to wszystko zależy od wyników, jakie uda się osiągnąć tegorocznemu flagowcowi, czyli G5. Smartfon zaliczył dobry start na rodzimym rynku, a analitycy przewidują, że sprzeda się łącznie w 10 milionach egzemplarzy. Jeśli dobra passa się utrzyma i prognozy się sprawdzą, to niekorzystny trend powinien odejść w niepamięć.

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: Reuters przez Android Authority

Komentarze

 • Anty no life :)

  I ja im zycze takich sukcesow. Biorac pod uwage ze w pierwszej polowie 2016 tylko oni zaprezentowali prawdziwego flagowca – to im sie nalezy.

  • rdf

   jak na razie najlepiej zarabiają na klimatyzatorach (co widać po designie G5) – i na tym powinni się skupić

   • Anty no life :)

    I maja najlepsze telewizory na rynku. G5 jest najbardziej zawansowanym smartfonem na swiecie :)

    • ABC

     Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że mają najlepsze telewizory, bo pewien nie jestem. Ale w każdym razie np. ich oled tv jest świetny, tak samo jak system, na którym działają ich tv. O tym, że są lepsi od np. Samsunga to ja jestem przekonany. Nie wiem natomiast jak wygląda porównanie choćby z Panasoniciem, który również (od dawna) produkuje sprzęt najwyższej klasy.

     • Anty no life :)

      Panasonic tez jest ok, ale nie wiem czy teraz bym cos od nich kupił. Mam od 2 kina domowe – fakt, że dobrze się trzymają, ale jednak LG, Sony i samsung mają rynek i bardziej różnorodny sprzęt

 • Lokser

  Bardzo kibicuję LG. Powinni osiągnąć większe sukcesy w sprzedaży smartfonów , ale ich problemem jest reklama , a raczej prawie jej brak . Samsung non stop w tv , internecie ,a LG z tego co pamiętam bardziej reklamowało tylko G3 i G2 mini ,a reszty wcale .Powinni się bardziej reklamować to wg mnie dużo by im pomogło i zysk były by dużo większy .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona