Samsung przewiduje dużo lepsze wyniki finansowe za Q1 2016 niż analitycy - Tabletowo.pl
Ważne

Samsung przewiduje dużo lepsze wyniki finansowe za Q1 2016 niż analitycy

Wbrew wcześniejszym deklaracjom, Samsung nie opublikował jeszcze wyników finansowych za pierwszy kwartał 2016 roku. Podzielił się jednak swoimi przewidywaniami co do nich. A te są dużo bardziej optymistyczne niż dotychczasowe szacunki analityków.

Samsung przewiduje, że w pierwszym kwartale 2016 roku jego zysk operacyjny wyniesie aż 6,6 trylionów wonów, czyli 5,7 miliarda dolarów. Oznaczałoby to więc wzrost o 10,4% względem analogicznego okresu rok wcześniej, w którym kwota ta wyniosła 5,98 trylionów wonów. Co ciekawe, analitycy szacowali dotychczas, że Koreańczykom uda się zanotować nieco mniejszy zysk operacyjny – 6 trylionów wonów.

Przychody w pierwszym kwartale 2016 roku mają, zdaniem Samsunga, wynieść 49 trylionów wonów (42,3 miliardów dolarów) i być o 4% większe od tych w analogicznym okresie rok wcześniej (47,1 trylionów wonów). Mimo wszystko jednak jest to i tak aż o 22% mniej niż w – najlepszym jak do tej pory – pierwszym kwartale 2014 roku.

Optymistyczne szacunki Samsunga opierają się m.in. o doskonałe wyniki, osiągane przez Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, które do końca marca mogły sprzedać się w nawet 10 milionach egzemplarzy łącznie. Jest to od 30 do 40 procent lepiej niż początkowo zakładano.

Ostateczne wyniki Samsung ma opublikować pod koniec tego miesiąca.

Źródło: The Wall Street Journal przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona