Ważne

Dobra passa HTC przerwana, przychody w lutym najniższe od 9 lat

Choć HTC od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, to ostatnie miesiące mimo wszystko napawały optymizmem, bowiem straty producenta z każdym kolejnym okresem malały. Niestety (dla niego) w lutym nastąpił kolejny krach.

W drugim miesiącu 2016 roku HTC zanotowało przychody w wysokości 4,2 miliarda nowych dolarów tajwańskich (około 504 milionów złotych). Jest to o 35,16% mniej niż w styczniu oraz 54,48% mniej niż w lutym 2015 roku. Jest to również najgorszy wynik od dziewięciu lat – słabiej producent poradził sobie tylko w analogicznym okresie w 2007 roku. Jeśli przyjąć, że średnia cena smartfona HTC wynosi 400 dolarów, oznacza to, że Tajwańczykom udało się sprzedać w ubiegłym miesiącu zaledwie 322500 tych urządzeń.

Na szczęście (dla nich) marzec i kolejne okresy zapowiadają się nieco lepiej. 29 lutego ruszyła przedsprzedaż gogli Vive i jeśli wierzyć plotkom, to tylko w ciągu dziesięciu minut klienci kupili ponad 15 tysięcy sztuk (co daje przychód w wysokości 12 milionów dolarów). Jeśli więc zainteresowanie nimi nie spadnie, ma to szansę podreperować budżet tajwańskiego producenta.

Warto też przypomnieć, że 19 kwietnia ma zostać zaprezentowany HTC 10. W interesie Tajwańczyków będzie, aby jak najszybciej wprowadzić go do sprzedaży. Konkurencja bowiem jest silna, a trzeba pamiętać, że dwa tygodnie wcześniej zadebiutuje Huawei P9.

Źródło: HTC Source przez Android Headlines

Komentarze

 • sith44

  Mnie dawno dawno temu HTC zraziło najpierw obietnicą, a później rezygnacją z update’u DesireHD do ICS’a. Od tamtej pory unikam telefonów tej firmy.

 • jendrush

  Sami do tego doprowadzili. Jeżeli nadal planują sprzedawać przeciętne telefony za zawyżoną cenę to chyba są straceni.

 • neo

  W piatek akcje HTC skoczyły o 20%.

 • GSoil

  To HTC miało jakąś dobrą passę od 2015? Chyba dobrą passę spadania w dół.

  • “Dobra passa” w znaczeniu, że udawało im się sukcesywnie zmniejszać starty, a w lutym ten trend się odwrócił o 180 stopni.

 • Gregor

  :D niech ta firma sczeźnie. Niestety ale od czasu HTC Sensation nie cierpię tej firmy.

 • cyc997

  Nie ma się czemu dziwić, to już nie to samo htc co kiedyś, ze starego htc zostały tylko wysokie ceny telefonów. Teraz htc robi bardzo średnie telefony, choćby m10 to tak naprawdę pół-flagowiec – procesor flagowy i powiedzmy że ekran, a reszta z półki średniej bo takich telefonów z pozostałymi parametrami na podobnym poziomie jest pełno w chińskich note’ach (xiaomi redmi note 3, meizu metal, Lenovo k5 note itd) i z tą metalowa obudowa jakich pełno na rynku. Raczej wątpię żeby ludzie nagle rzucili się na chińskiego note za jakieś 3500+ zł mając do wyboru dużo lepsze modele, często za mniejsze pieniądze.

 • wezykowski

  Jedyną wartością HTC jest znak firmowy. Reszta ma zerową wartość.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona